Babinet.cz  /  Magazín  /  Komerční obsah  /  Posilování pánevního dna nemusí být nuda

Posilování pánevního dna nemusí být nuda

30.9.2021 - redakce Babinet.cz

Pánevní dno patří k důležitým svalovým skupinám. Má vliv nejen na držení těla, ale také na spokojený sexuální život. Povolené pánevní dno často vede k bolestem v bederní páteři i k bolestivému pohlavnímu styku. Je častou příčinou toho, proč si ženy nedovedou sex s partnerem užít. Co k povolenému pánevnímu dnu vede a jak to napravit?

Stejně jako ostatní svaly i pánevní dno trpí sedavým životním stylem. Nejčastější příčinou povoleného pánevního dna je však těhotenství a porod.

Dobrou zprávou však je, že posílení pánevního dna může být dokonce zábavné.

Týká se tento problém i vás? Máme pro vás pár tipů, jak pánevní dno posílit téměř bez práce!

Posilování pánevního dna

Pánevní dno posilujeme téměř každým pohybem. Už jen obyčejná chůze funguje jako skvělá „posilovna“ pro tuto část těla. Problémy s pánevním dnem jsou tak v mládí a spíše výjimečné.

To se však mění s těhotenstvím a porodem.

Jednou z nejčastějších rad, jak na posílení pánevního dna, je cvičení Kegelových cviků. Jedná se o poměrně účinnou metodu. Cviky je však potřeba provádět správně. Alespoň na začátku je vhodný dohled fyzioterapeuta či lékaře, který se na tento problém specializuje.

Naštěstí existuje pár pomůcek, které vám s posílením pomohou, a ještě si u tohoto posilování užijete.

Jednou z nich jsou Venušiny kuličky.

Venušiny kuličky a další pomůcky pro posílení pánevního dna

Venušiny kuličky jsou možná tím nejlepším řešením, jak své pánevní dno dostat zpět do formy, mimo jiné i  po šestinedělí. Jejich použití nevyžaduje téměř žádný čas ani dlouhé trénování těch správných cviků.

Stačí si vybrat správnou velikost a váhu (po porodu co nejnižší), s použitím lubrikačního gelu zavést kuličky do vaginy a několik minut se s nimi věnovat běžným činnostem. Taková procházka nebo v lepším případě tanec jsou naprosto ideálním pohybem s kuličkami, ale skutečně se stačí věnovat tomu, čemu byste se věnovala obvykle.

Jak kuličky pánevní dno posilují?

Tím, že se je snaží udržet uvnitř i během pohybu, proti čemuž funguje gravitace.

Posilování s Venušinými kuličkami funguje stejně jako posilování klasické. Proto je důležité začít (zvlášť po porodu) na co nejnižší váze a postupně zátěž přidávat.

Jak vybrat Venušiny kuličky

Přestože se často Venušiny kuličky považují za erotickou pomůcku, jedná se spíše o pomůcku zdravotní. Proto je výběr té pravé velikosti (i materiálu) skutečně důležitý.

Pokud máte pánevní dno velmi oslabené (což může být nejen po porodu, ale také v případě, že jste se např. nemohla delší dobu hýbat), jsou ideální kuličky s hmotností do 50 gramů.

Vedle však rozhodně nesáhnete ani se speciálním „posilovačem“ pánevního dna Feeltoys Femmefit Pelvic – jedná se totiž o šest „činek,“ které jsou přímo navržené pro posílení velmi oslabených svalů. Na začátku tak můžete posilovat s nejlehčí – 50gramovou „činkou“ a postupně se přesunout až na tu nejtěžší s váhou 130 gramů. V jednom balení tak máte posilovnu pánevního dna na několik měsíců.

Venušiny kuličky však mají mnoho podob i zátěží, a ne každému sednou ty stejné. Proto je důležité věnovat výběru dostatek pozornosti.

Nevíte jak na to? Přečtěte si podrobný návod Jak vybrat Venušiny kuličky, který najdete na magazínu Sexshopik.cz.

 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip