Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  Krabičková dieta funguje. Připravte si ji ale sami a za pár korun. Ušetřít můžete tísíce

Krabičková dieta funguje. Připravte si ji ale sami a za pár korun. Ušetřít můžete tísíce

18.7.2021 - redakce Babinet.cz

Krabičková dieta je poměrně zajímavá, ale také dosti nákladná záležitost. V mnoha případech se ceny těchto krabiček pohybují i kolem osmi tisíc korun měsíčně. To je cena, kterou dá za potraviny pro jednoho člověka asi jen málokdo.

fotografie: Freepik

Přitom používané suroviny zas tak zásadně drahé nejsou. Nejdůležitější je, že potřebujeme vyživovat svaly a naopak nechceme vyživovat tuky v těle. U krabičkových diet se často udává, že lidé hubnou doslova sami a že nepotřebují ani cvičit. No, cvičit je asi dobré vždycky, ale jídlo dělá prostě hodně. Takže jen díky tomu, že změníme stravovací návyky, začneme také hubnout.

Zkusíme si tedy ukázat vzorový jídelníček, který jsme začali zkoušet i na vlastní kůži. Člověk nemá hlad, cítí se skvěle a udělá velký krok k tomu, aby zhubl a byl šťastnější. Mimochodem, jsou to dobroty, které můžete dělat celé rodině, nemusíte je vyrábět jen sobě. Uvidíte, že všechny pokrmy zachutnají každému z vás.

Ideální příklady snídaní

Dvě vejce, dva plátky žitného nebo pšeničnožitného chleba, rajče a žervé

Ovesná kaše – z pytlíku ji volte jen v krajním případě, lze ji uvařit tak, že si nasypete ovesné vločky do vody či mléka, povaříte do zhoustnutí a osladíte medem a přidáte oblíbené ovoce

Pečivo, pomazánka, zelenina

Mezi oblíbené pomazánky patří tuňáková, rybičková, mrkvová nebo vajíčková.

Vždy je to velmi snadné. Stačí 1 tvaroh, konzerva rybiček, tuňáka nebo dvě tři vejce či nastrouhaná mrkev, pár lžiček bílého jogurtu, sůl a pepř

Dopolední svačina

Naprostá bomba na dopolední svačinu je šlehaný tvaroh s jogurtem

Stačí nám k tomu vanička nebo kostička tvarohu, jeden bílý jogurt, dvě lžíce medu a mixér s metličkami. Těmi vyšleháte krásně tvaroh, ke kterému si přidáte ovoce podle chuti. Z tohoto množství budete mít 4 svačinky, nebo svačinky pro 4 lidi

Pokud nechcete šlehat, tak je ideální svačinkou jeden jogurt s ovocem nebo ovocný salát, případně, nestíháte-li (ale to by se stávat nemělo, protože byste si krabičky měli chystat den dopředu) sáhněte v obchodě po kefíru a vezměte si k němu kus ovoce.

Co k obědu

Vždycky je potřeba mít maso. Alespoň 200 až 250 gramů. Stejné množství zeleniny a přibližně polovinu takového množství – tedy cca 100 gramů přílohy.

Je důležité myslet na to, aby bylo opravdu dostatek zeleniny.

Super jsou také luštěniny, tedy klasicky čočka na kyselo, fazole, luštěninové saláty. Vždycky ale myslete na to, že k tomu musíte mít kus masa, ať je to třeba pečené kuře, plátek uzeného masa, dvě volská oka a podobě… Kyselou okurčičku si také klidně dopřejte.

Odpolední svačinka

Odpoledne razantně ubíráme sacharidy. Takže můžeme mít třeba dva plátky žitného chleba, k tomu čerstvý sýr nebo pomazánku a samozřejmě zeleninu. Sáhněte třeba po kedlubně, ředkvičkách, okurce a podobně.

Fajn jsou také zeleninové saláty, ale doplňte si je třeba o tofu, vajíčko, šunku.

Určitě si můžete také dát chléb, sýr a šunku. Nezapomínejte ale na již zmíněnou zeleninu.

Večeře

K večeři si dopřejte vejce v jakékoli podobě – omeletu, míchaná, naměkko, natvrdo, jak chcete. Plátek masa, zeleninu a chléb. Polévky jsou také naprosto ideální záležitostí. Zasytí vás a ještě hydratují.

Nezapomínejte dostatečně pít!

Dopřejte si čistou vodu z vodovodu a ideálně zelené čaje. Vhodná naopak není káva, zadržuje v těle vodu.

Všechna jídla připravujte den dopředu a nachystejte si jej do krabiček. Zatáhněte do toho klidně partnera nebo celou rodinu. Všechna jídla jsou chutná a pravidelnost ještě nikoho nezabila. Jíme po 2,5 – 3 hodinách. Po 18 večer zobejte krájenou zeleninu – okurku, kedlubnu, ředkvičky, nebo syrovou brokolici.

A ještě k tekutinám – na každých 10 kilo vaší váhy by se mělo vypít půllitru vody. Máte-li tedy 60 kilo, pijete 3 litry denně.

 

Napsala Zuzana Zelenková

zdroj: healthyworkplace.home.blog

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

DenčaPilch
21.7.2021 18:42

S krabičkou dietou jsem velmi spokojená, spojila jsem jí s reduxilem a byla jsem připravena na plavkovou sezónu.

Kacabama
21.7.2021 18:53

Během hubnutí jsem si taky objednala krabičkovou dietu. Někdy mi přijde, že je to levnější než klasický nákup. O reduxilu jsem slyšela, ale bála jsem se ho nasadit, když jsem už "hubnula" pomocí krabiček.

Emmy_Vehy
24.8.2021 14:59

S reduxilem jsem měla viditelné výsledky. Jestli se zase někdy dostanu do fáze hubnutí, určitě si vyberu opět reduxil.

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip