Babinet.cz  /  Magazín  /  Komerční obsah  /  Jak a podle čeho vybrat dětský kočárek?

Jak a podle čeho vybrat dětský kočárek?

24.6.2021 - redakce Babinet.cz

K výběru dětského kočárku se časem dostane každý rodič. Je to zkrátka nezbytnost, kterou musíme mít. Kočárek by měl splňovat veškeré nároky na bezpečnost, ale samozřejmě také chceme, aby se nám s ním dobře manipulovalo a aby splňoval veškeré naše požadavky z ergonomického pohledu. Také určitě chceme koupit dobře z hlediska poměru ceny a výkonu. Na trhu si můžete vybírat z různých typů kočárků.

Typy kočárků

Naštěstí na trhu není pouze jediný typ kočárků a výrobci navíc nabízejí nejrůznější modely, které vyhoví prakticky každému. Nejsložitější je vybrat si takový kočárek, který vám vyhoví nejlépe. V základu si můžete vybírat mezi těmito typy:

  • Kombinovaný kočárek (dvojkombinace, trojkombinace)
  • Sportovní nebo golfový kočárek

Obecně platí, že kombinované kočárky se využívají od samotného narození dítěte a můžete jej používat až do předškolního věku. Sportovní nebo golfové kočárky, které jsou potom určeny primárně na sezení, jsou mnohem skladnější a je vhodné používat je od 6 měsíců věku dítěte. Pojďme se podívat na jednotlivé typy kočárků nyní podrobněji.

Nejlepší model vyberete díky recenzím

Ještě předtím, než se ale podíváme na konkrétní vlastnosti a využití jednotlivých typů kočárků, určitě nesmíme zapomenout na to, že s výběrem konkrétního modelu vám rozhodně mohou pomoci recenze. Nezávislé recenze kočárků a testy jsou důležité pro každého, kdo se právě rozhoduje, který kočárek si pořídí. Pomohou také uživatelské zkušenosti s konkrétními kočárky, které nejčastěji najdete v uživatelských recenzích na srovnávačích cen.

Kombinovaný kočárek

Jestliže se rozhodnete pro volbu kombinovaného kočárku, budete jej moci používat v podstatě po celou dobu. Jejich největší výhoda je tedy celková univerzálnost. Všechno má samozřejmě ale svá úskalí, kdy v tomto případě je to zejména menší skladnost takového řešení, což jsme nastínili už výše. Je tady podvozek, na který můžete upevnit jak hlubokou korbičku, která je určena těm nejmenším dětem na polohu vleže, ale lze také nasadit sportovní sedátko nebo dokonce autosedačku.

Právě z tohoto pohledu potom dále dělíme tyto kočárky na dvojkombinace a trojkombinace, kdy v případě trojkombinace se jedná o provedení, kde lze umístit právě již zmiňovanou autosedačku. Někdy může být taková sedačka součástí kočárku, případně se dozvíte seznam kompatibilních modelů a můžete si autosedačku dokoupit. Někdy lze autosedačku umístit přímo, jindy je potřeba využít adaptéru.

Sportovní nebo golfový kočárek

Jestliže chcete zvolit skladnější a lehčí řešení, potom místo kombinovaného kočárku zvolíte sportovní nebo golfový. Rozdíly mezi těmito dvěma typy se do značné míry často stírají, přičemž můžete najít na trhu modely, které tak trochu patří do obou kategorií. Typický golfový kočárek se ale od toho sportovního liší tím, že má samostatnou rukojeť na levé a pravé straně, ale také má především:

  • Menší kolečka
  • Celkově je subtilnější, než kočárek sportovní

Pokud tedy hledáte maximálně skladné řešení, je právě golfový kočárek ta správná volba. Jestliže naopak chcete o něco robustnější konstrukci a budete chtít s kočárkem například i sportovat, určitě volte raději klasický sportovní kočárek, který se díky spojenému madlu rukojeti dá pohodlně tlačit i jednou rukou a má lepší průchodnost po nezpevněných cestách.

Který bude ten pravý?

Vždy samozřejmě záleží od konkrétních požadavků, který kočárek si zvolíte. Někteří rodiče mají jak kombinovaný kočárek pro ty nejmenší děti, tak samostatný kočárek sportovní nebo golfový, když dítě už poroste. Pokud patříte mezi vyznavače aktivního životního stylu, určitě se vám bude klasický sportovní kočárek časem hodit, protože sice není tak univerzální, ale je mnohem lehčí a skladnější, tedy příjemnější na manipulaci a snadno jej složíte do auta.

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip