Babinet.cz  /  Magazín  /  Dům a zahrada  /  Jak využit potravinářskou folii netradiční způsoby. Triky, které možná neznáte

Jak využit potravinářskou folii netradiční způsoby. Triky, které možná neznáte

18.6.2021 - redakce Babinet.cz

Určitě i vy máte doma obyčejnou potravinářskou folii. Jistojistě se bude povalovat někde blízko alobalu, o kterém jsme již psali. Jste zvyklí ji používat pouze v případě, když se jedná o jídlo a jeho uchování, či k zabalení svačinky? Dnes vám ukážeme způsoby použití, které možná neznáte, ale budou se vám jistě líbit.

fotografie: Unsplash

Potravinová folie v kuchyni

Pokud chcete zabránit osychání pokrmů a uchovat čerstvost potravin, určitě běžíte pro potravinářskou folii. Potřebujete zamrazit maso? Zase hraje potravinářská folie hlavní roli. V kuchyni je prostě ve hře často. Nemusí však zůstat jen u kuchyně. Vítanou a užitečnou pomocnicí vám bude i na půdě koupelny, či v zahradě.

Folie, jak ji neznáte

Chcete umocnit efekt obličejové masky? Nebo chcete zabránit vzniku mozolů? Ano, tohle všechno potravinová folie zvládá.

  • Banány

Pravidelně se ve vaší lednici objevují banány? Pokud obalíte jejich konce potravinářskou folií, vydrží vám hezky žluté a čerstvé podstatně delší dobu.

  • Folie na zahradě

Mužské ruce zdrsněné mozoly mohou být sice znakem mužnosti a odráží tvrdou práci, ale pocit to jistě není ani trochu příjemný. Když mozoly pnou a pohyb rukou se stává utrpením, sexy mužnost musí jít stranou. A proto folie. Rukojeť náčiní obalte bohatou vrstvou folie. Příjemně ji tak změkčíte.

  • Štětce

Určitě víte, jak to po malování bývá. Jste rádi, že jste rádi a štětec už nechcete ani vidět, byť jej zítra budete potřebovat znovu. Ten vám tuhle averzi vrátí hned při příštím malování. Štětiny jsou zatvrdlé barvou a téměř k nepoužití. Když tedy večer bojkotujete vymývání štětce, obalte ho potravinářskou folií. Štětiny zůstanou pružné a připravené k dalšímu použití. Totéž udělejte s nádobou, ve které zůstala barva. Máte tak příště vše nachystáno komplet.

  • Efektivnější účinek masky

Vzpomínáte na masku proti černým tečkám? Masku na maximálně účinnou povýšíte folií. Připravte si jakoukoliv potřebnou masku a zafixujte ji folií. Teplo, které za folií vznikne, udělá svoje.

  • Stěhování

Lépe vyhořet, než se stěhovat. Ale folie vám velký kus práce ušetří. Drobné předměty a třeba i volné příbory obalte do folie. Rovnou se šuplíkem. V novém hnízdečku pak vše stačí pouze odbalit a umístit na potřebné, nové místo.

  • Škraloup

Vzpomínáte na dětství? Když pro vás škraloup na mléce, či pudinku byl utrpením? Zůstala vám tato fobie dodnes? Až budete příště připravovat pudink, překryjte misku ještě zatepla potravinářskou folií a žádný škraloup se neudělá.

  • Roztřepené konečky

Neplánujete zrovna vlasový zábal, protože spěcháte? Ale přitom máte pocit, že na poškozené, suché a roztřepené konečky se už nedá dívat?  Naneste na ně ricinový olej a zabalte do potravinové folie. Odpadá tak následné mytí celé hlavy. Olej po půlhodince vymyjete a je to.

napsala Barbora Klímová

zdroj: onegoodthingbyjillee.com

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip