Babinet.cz  /  Magazín  /  Dům a zahrada  /  Jak na mšice? Je to úplně snadné, stačí cola nebo jar

Jak na mšice? Je to úplně snadné, stačí cola nebo jar

11.6.2021 - redakce Babinet.cz

Máte na svých rostlinách mšice? Lezou všude po růžích, nebo po rajčatech a nevíte si s nimi rady? Víme jak na ně.

fotografie: Pixabay

Rozhodně se nespoléhejte na mravence. Mravenci totiž mšice nelikvidují, naopak. Mravenci si je pěkně pěstují, aby mohli sosat nektar, jež mšice vylučují. Jestli je nějaký predátor dokáže zlikvidovat, tak je to slunéčko sedmitečné. Aby jste se jich zbavili, tak potřebujete slunéček doslova bezpočet slunéček.

Určitě to však je cesta a dají se koupit nebo nasbírat A pokud nejste zastánci chemie na domácí zelenině, tak  existují další likvidační prostředky, které vážně pomohou.

Coca cola

Opravdu skvělá je obyčejná cola. Ostatně tento nápoj není nic dobrého k pití, je plný cukru a látek, jež organismu škodí. Co se týče mšic, je to jasná jednička. Stačí coca colu nalít do rozprašovače a všechny mšice postříkat. Aplikujete ji jednou možná dvakrát a všichni otravní broučci budou pryč.

Jícha

Stejně dobře poslouží kopřivová jícha a další bylinné nálevy. Ovšem pamatujte, že kopřivy či byliny musíte naložit alespoň tři týdny dopředu, takže nejde o úplně rychlé řešení. Aby pak zabrala, je ji nutné ředit jedna ku pěti neb jinak rostliny spálí.

Mýdlo

Účinné je také zamořené rostliny postříkat mýdlovou nebo jarovou vodou. Ostatně tento roztok pomáhá od nepříjemných škůdců i vašim orchidejím. Opět stačí mýdlo rozpustit, naplnit rozstřikovač a hurá na to.

Zapomeňte naopak na česnekové nálevy, stříkání mlékem, rozmixovanými rajčaty i na postřik z octa. Tohle všechno se v různých zdrojích uvádí jako řešení při boji se mšicemi ovšem po aplikaci se dočkáte jedině nepříjemného zápachu.

napsala Zuzana Zelenková

zdroj: healthline.com

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz