Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Jednoduché a velmi efektivní triky, jak na krásnou pleť

Jednoduché a velmi efektivní triky, jak na krásnou pleť

5.5.2021 - redakce Babinet.cz

Krásná pleť je bezpochyby snem všech žen. Ani ty nejdražší kosmetické přípravky Vám nemohou oslnivou a bezchybně vypadající pleť zaručit, pokud o ni nebudete správně pečovat. Vsaďte proto na několik jednoduchých kroků, které Vám ke krásné pleti snadno dopomohou.

fotografie: Freepik

5 tipů, jak mít krásnou pleť

Existuje hned několik jednoduchých triků, pomocí nichž můžete oslnivé pleti snadno dosáhnout. Které to jsou?

  • důkladně svou pleť čistěte
  • pijte dostatek vody
  • chraňte svou pleť před vnějšími vlivy
  • snažte se vyhýbat stresu
  • dopřejte své pleti jenom tu nejlepší péči
  • Důkladně svou pleť čistěte

Tím opravdu nejdůležitějším krokem na cestě za krásnou pletí je její důkladné a pravidelné čištění a odličování. Ideálně byste svou pleť měla čistit a odličovat 2x denně, tedy každé ráno a každý večer.

Mnoho žen často považuje ranní čištění pleti za méně důležité. Ovšem i během noci se na naší pleti hromadí velké množství nečistot a mazu, které je zapotřebí z pleti ráno odstranit. Ranní čištění pleti tedy rozhodně nepodceňujte. Čištění pleti nepodceňujte ani tehdy, pokud se zrovna daný den nenalíčíte. I tak je zapotřebí pleť před spaním zbavit všech nečistot, aby se mohla během noci krásně zregenerovat.

Na ranní a večerní čištění pleti se vždy snažte vyhradit dostatek času. Rychlé odlíčení pomocí jednoho vatového tamponku, které je hotové za pár vteřin, Vaší pleti příliš neprospěje. K čištění a odličování zvolte takovou kosmetiku, která odpovídá požadavkům Vaší pleti, pleť šetrně a důkladně očistěte a následně jí dopřejte vhodnou denní či noční péči.

Nevsázejte pouze na běžné čištění a odličování. Jednou za čas dopřejte své pleti hloubkovou očistu – čištění pleti pomocí peelingů a čisticích masek. Takové kosmetické produkty zbaví Vaši pleť odumřelých kožních buněk, uvolní ucpané póry, eliminují černé tečky a zanechají pleť nádherně hebkou a zářivou.

Tip pro Vás: Během čištění oplachujte peť vodou, která má přiměřenou teplotu. Příliš horká voda by mohla Vaši pokožku zbytečně podráždit. Naopak příliš studená voda neumožní pokožku změkčit, a tak ji snadněji odlíčit.

fotografie: Freepik

Pijte dostatek vody

Stejně tak, jako potřebuje dostatek vody náš organismus, potřebuje dostatek vody také naše pleť. I přesto se na správný pitný režim velmi často zapomíná.

Pitný režim pomáhá pokožce udržet si správnou míru hydratace. Dehydratace totiž může být jednou z příčin vzniku vrásek, mdlé pleti a nedokonalostí. Dodržování pitného režimu je pro krásnou pleť opravdu klíčové.

Kávu ani extrémně přeslazené limonády nemůžeme do našeho denního příjmu tekutin tak úplně počítat. Snažte se dát přednost spíše čisté vodě, vodě s vymačkanými citrusy nebo zkrátka jiné variantě neslazených nápojů.

fotografie: pexels

Chraňte svou pleť před vnějšími vlivy

Velmi nepříznivý dopad mohou mít na naši pleť okolní vlivy. Mráz, vítr i slunce mohou naši pokožku trvale a nevratně poškodit.

Obzvláště pak s blížícím se létem je důležité klást opravdu velký důraz na dostatečnou ochranu pleti před slunečním zářením. Opálená pleť sice vypadá krásně, ale časté slunění může vést k rychlejšímu stárnutí pleti. Vždy se proto snažte svou pleť chránit před slunečním zářením vhodným kosmetickým produktem s dostatečným ochranným faktorem.

Před větrem či mrazem se snažte svou pleť chránit vhodnými výživnými a hydratačními kosmetickými přípravky, které na pleti vytvoří dostatečnou ochrannou vrstvu.

fotografie: Freepik

Snažte se vyhýbat stresu

Že nic se nemá přehánět a vše je dobré dělat s mírou rozhodně platí i v péči o pokožku. Zbytečně se netrapte, pokud se na Vaší pleti objeví nějaký ten nový pupínek či vráska navíc. Na Vaší kráse Vám to rozhodně neubere a zbytečný stres může Vaší pokožce akorát ještě více uškodit.

O svou pleť vždy pečujte s radostí a do ničeho se nenuťte. Psychika a stres totiž může mít na Vaši pleť skutečně negativní účinky. Raději se snažte péči o pleť proměnit v příjemný pečující rituál, na který se budete těšit.

Dopřejte své pleti jenom tu nejlepší péči

A pokud chcete své pleti dopřát opravdu jenom to nejlepší, můžete občas vsadit na něco extra.

Například můžete svou pleť potěšit domácí masáží obličeje či obličejovou jógu, návštěvou profesionální kosmetičky nebo si můžete zkusit vyrobit domácí pleťovou masku. Zkrátka si dopřát příjemnou zkrášlovací chvilku jenom pro sebe.

fotografie: Freepik

 

napsala Dana Klementová

 

 

 

 

 

 

 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

christiana66
30.5.2021 21:47

Čím jsem starší a bohužel vidím, jak se věk na mé pleti podepisuje, tak se opravdu snažím svou pleť hýčkat. V podstatě dodržuji vše, co se píše v článku , pravidelně chodím na kosmetiku a používám kvalitní kosmetické přípravky.

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz