Babinet.cz  /  Soutěže  /  Jak přežít alergickou sezónu? Vyhrajte čističku Tesla Smart Air Purifier Mini

Jak přežít alergickou sezónu? Vyhrajte čističku Tesla Smart Air Purifier Mini

3.5.2021 - redakce Babinet.cz

Chvíli teplo, chvíli sníh. Ačkoliv letošní jaro začalo vyloženě aprílově, přesto je tady. A s ním přicházejí i nepřátelé všech alergiků. Kvetoucí stromy mohou potrápit nejednoho z nich. Jak vyzrát nejen na jarní pyly? Poradíme!

Jaro je synonymem pro probouzející se přírodu, rozkvetlé stromy a pučící květiny. Pro mnoho lidí je takový obrázek potěchou, některým ale kvetoucí příroda vžene slzy do očí. Přichází sezóna alergenů, které mohou pěkně potrápit. Zarudlé oči, nekončící rýma a kýchání – to jsou typické projevy pylové alergie. „Nejčastější jarní alergie je na pyl. Její sezóna startuje často už v únoru lískou, postupně se k ní pak s kvetením přidávají olše a bříza. Ta je hlavní příčinou pylové alergie až do května. Zapomenout však nesmíme ani na další kvetoucí stromy, jako jsou dub, buk a jasan, které alergiky umí na jaře také pěkně potrápit,“ vysvětluje MUDr. Radka Šedivá z ambulance SYNLAB. Do vzduchu pak vypouštějí drobné částečky, které alergikovo tělo považuje za nebezpečí a na obranu pouští rýmu a typické svědění a slezení očí.

Jak se pylu bránit?

Bohužel neexistuje jednoduchý recept, ale spíše koktejl namíchaný z jednotlivých věcí, kterým se alergici musejí vyvarovat a které musejí naopak dělat. Prevence v tomto případě hraje hlavní roli. „Kromě pravidelného užívání léků na alergii, které jsou na lékařský předpis, doporučuji sledovat pylové zpravodajství, dodržovat režimová opatření, omezit pobyt v přírodě za suchého a větrného počasí, větrat spíš brzy ráno nebo krátce po dešti, častěji utírat prach, pořídit si čističku vzduchu a pravidelně v ní čistit filtry,“ říká MUDr. Radka Šedivá.

1. Choďte ven spíše k večeru
2. Sledujte pylové zpravodajství
3. Noste sluneční brýle, pokud je to možné
4. Po návratu domů se převlékejte
5. Častěji uklízejte, a to zejména prach
6. Nevětrejte často a vsaďte na čističku vzduchu s HEPA filtrem nebo ionizátorem

Odpovězte správně na soutěžní otázku a můžete vyhrát čističku Tesla Smart Air Purifier Mini!

Nápovědu hledejte na teslasmart.com

Soutěž probíhá od 3. 5. do 17. 5. 2021
Všeobecná soutěžní pravidla naleznete zde.

Součástí čističky Tesla Smart Air Purifier Mini je také vrstvený HEPA filtr, který zachytí všechny chlupy, vlasy i mikročástice. Neprojde přes něj ani pyl nebo prach, což je skvělé právě pro alergiky a astmatiky. Jak velké mikročástice tento filtr zachytí

0,3 mikrometru

0,4 mikrometru

0,5 milimetru

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další soutěže

Náš tip