Babinet.cz  /  Soutěže  /  Soutěžte s Biopekárnou Zemanka o balíček lahodných sušenek

Soutěžte s Biopekárnou Zemanka o balíček lahodných sušenek

22.2.2021 - redakce Babinet.cz

Po novém roce tradičně přichází vlna předsevzetí týkající se stravování, a tak se po hlavě vrháme do nejrůznějších restrikcí a diet. Ovšem mnohem vhodnější, než se omezovat, je začít se soustředit na to, jaké složení produkty mají a jak jídelníček vyváženě sestavit. Zapomínat by se nemělo ani na svačiny, které můžete díky Biopekárně Zemanka hravě vyřešit, a přitom nezanedbat denní příjem bílkovin.

Bílkoviny se totiž vedle sacharidů a tuků řadí mezi základní stavební kameny každého jídelníčku. Jsou zodpovědné za chod organismu, udržují správnou hladinu hormonů v krvi a máme díky nim energii. Bohužel se ale jejich příjem stále podceňuje a na talířích jich dostatečné množství často nenajdeme. Obecně se doporučuje přijímat 0,8-1 g bílkovin na kilogram tělesné váhy, přičemž svačiny by měly tvořit okolo 20 % denního příjmu. Jak je tedy jednoduše zahrnout do svačin? Biopekárna Zemanka má ve své nabídce sušenky a krekry, které mají díky svému složení přirozeně vyšší obsah proteinu. A vy máte nyní skvělou příležitost ochutnávkový balíček této pochoutky vyhrát!

Těšit se tak můžete na Bezlepkové čočkové bio čoko-kokosky, které obsahují díky čočkové mouce 11 % proteinu, bílkoviny tak do svačiny díky těmto sušenkám jednoduše doplníte, a to ať už jste v práci nebo na cestách. Pokud nepatříte mezi fanoušky čokolády, najdete v nabídce Biopekárny také variantu bez ní, tedy Bezlepkové čočkové bio kokosky, které lákají svou krásně oranžovou barvou. Oba druhy jsou navíc bezlepkové, bez bílého rafinovaného cukru, palmového tuku i kypřících látek. Ze slaných variant se pak můžete těšit na Bio krekry s dýňovým semínkem a česnekem a Bio krekry se sezamem a sojovou omáčkou. Ty neobsahují žádné suroviny živočišného původy, pouze to nejlepší v bio kvalitě. Pro ty, kteří s živočišnými produkty problém nemají, jsou tu pak ještě Bio krekry se sýrem a slunečnicí. Všechny tyto snacky mají obsah bílkovin vyšší než 10 %, skvěle tedy doplní jakýkoliv jídelníček.

Ve hře je pět balíčků ochutnávkového mixu sušenek a krekrů od Biopekárny Zemanka.

Správnou odpověď najdete na www.biopekarnazemanka.cz

Soutěž již byla ukončena.
Obvykle do tří týdnu od konce soutěže se na tomto místě objeví výherci.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další soutěže

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz