Babinet.cz  /  Soutěže  /  Soutěžte s Biopekárnou Zemanka o balíček lahodných sušenek

Soutěžte s Biopekárnou Zemanka o balíček lahodných sušenek

22.2.2021 - redakce Babinet.cz

Po novém roce tradičně přichází vlna předsevzetí týkající se stravování, a tak se po hlavě vrháme do nejrůznějších restrikcí a diet. Ovšem mnohem vhodnější, než se omezovat, je začít se soustředit na to, jaké složení produkty mají a jak jídelníček vyváženě sestavit. Zapomínat by se nemělo ani na svačiny, které můžete díky Biopekárně Zemanka hravě vyřešit, a přitom nezanedbat denní příjem bílkovin.

Bílkoviny se totiž vedle sacharidů a tuků řadí mezi základní stavební kameny každého jídelníčku. Jsou zodpovědné za chod organismu, udržují správnou hladinu hormonů v krvi a máme díky nim energii. Bohužel se ale jejich příjem stále podceňuje a na talířích jich dostatečné množství často nenajdeme. Obecně se doporučuje přijímat 0,8-1 g bílkovin na kilogram tělesné váhy, přičemž svačiny by měly tvořit okolo 20 % denního příjmu. Jak je tedy jednoduše zahrnout do svačin? Biopekárna Zemanka má ve své nabídce sušenky a krekry, které mají díky svému složení přirozeně vyšší obsah proteinu. A vy máte nyní skvělou příležitost ochutnávkový balíček této pochoutky vyhrát!

Těšit se tak můžete na Bezlepkové čočkové bio čoko-kokosky, které obsahují díky čočkové mouce 11 % proteinu, bílkoviny tak do svačiny díky těmto sušenkám jednoduše doplníte, a to ať už jste v práci nebo na cestách. Pokud nepatříte mezi fanoušky čokolády, najdete v nabídce Biopekárny také variantu bez ní, tedy Bezlepkové čočkové bio kokosky, které lákají svou krásně oranžovou barvou. Oba druhy jsou navíc bezlepkové, bez bílého rafinovaného cukru, palmového tuku i kypřících látek. Ze slaných variant se pak můžete těšit na Bio krekry s dýňovým semínkem a česnekem a Bio krekry se sezamem a sojovou omáčkou. Ty neobsahují žádné suroviny živočišného původy, pouze to nejlepší v bio kvalitě. Pro ty, kteří s živočišnými produkty problém nemají, jsou tu pak ještě Bio krekry se sýrem a slunečnicí. Všechny tyto snacky mají obsah bílkovin vyšší než 10 %, skvěle tedy doplní jakýkoliv jídelníček.

Ve hře je pět balíčků ochutnávkového mixu sušenek a krekrů od Biopekárny Zemanka.

Správnou odpověď najdete na www.biopekarnazemanka.cz

Soutěž probíhá od 22. 2. do 8. 3. 2021
Všeobecná soutěžní pravidla naleznete zde.

Kde se pečou poctivé sušenky Biopekárny Zemanka?

v Hořicích

v Oříkově u Sedlčan

v Opavě

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další soutěže

Náš tip