Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Řidičky podle znamení Zvěrokruhu. Jaké jsou za volantem Lvice, je Váha váhavá a na čem Panny šetří?

Řidičky podle znamení Zvěrokruhu. Jaké jsou za volantem Lvice, je Váha váhavá a na čem Panny šetří?

15.2.2021 - redakce Babinet.cz

Znamení Zvěrokruhu ovlivňuje spoustu aspektů v našem životě. Od charakterů, přes vztahy až po předpoklady k tomu, či onomu zaměstnání. Zvěrokruh nám podává mocné a zajímavé informace. Co tedy říká o ženách, coby řidičkách?

fotografie: Freepik

Horoskopy, znamení zvěrokruhu, karty, čísla, kyvadlo, věštění … to vše má své velké zastánce, ale i odpůrce. Ti se jim vysmívají, silně o nich pochybují a kroutí nad nimi nevěřícně hlavou. Takové počtení pak většinou letí do koše.

Záleží tak samozřejmě na jednotlivci, jak se k těmto lehce nadpozemským věcem staví. Když však charakteristikám jednotlivých znamení věříte, většinou souvislosti najdete. Vždyť taky kdo hledá, najde … Pokud ne, rozhodně se alespoň pobavíte.

Co o řidičkách prozrazují jednotlivá znamení?

Tak se na milé šoférky podívejme hezky podrobně. Jak to s nimi vypadá?

 • Řidička Beránek

Řidička Beránek tedy žádným beránkem určitě není. Na silnici ji většinou nepřehlédnete, upřednostňuje totiž křiklavé barvy svého vozu. Její jízda bývá zpravidla hlučná a divoká. Troubí, túruje a pískot brzd zbožňuje.

 • Řidička Býk

Má vytříbený vkus, co se vozů týče. Vždy sáhne po elegantně laděném autě. Ví dobře, jak vůz šetřit a používat tak, aby nebyly nutné zbytečné výdaje. Jezdí uvážlivě a ladně. Ráda totiž za svůj styl jízdy sklízí pochvalu.

 • Řidička v Blíženci

Jejím cílem je vždy hlavně hladký průběh jízdy. Záleží jí na tom, aby také spolujezdci byli spokojení. Umí navodit příjemnou atmosféru a přitom se soustředí na efektivitu cesty. Tedy jak nejrychleji a přitom bezpečně dorazit do finiše.

 • Řidička Račice

Račice mají ke svým vozům citový vztah. Při výběru berou v potaz jak praktickou stránku auta, tak také jeho koncept a ducha. Za volantem jsou sice klidné, ale roztěkané. Chvilku na koketování za volantem, si také lehce najdou.

 • Řidička Lvice

Lvice je temperament sám o sobě. Jinak tomu nemůže být ani v autě a při jízdě. Lvice je dravá, ale sebejistá. Neohrozila by nikoho dalšího, ani sebe. Je soustředěná, ale její nadhled je ohromný. Obzvláště v kritických situacích na cestě.

Jak to ale vypadá s dalšími znameními? Jak jsou na tom šarmantní Štírky a v čem mají štěstí Střelkyně? Podívejme se na to.

 • Řidička Panna

Šetrné a jemné stvoření. Ani za volantem tomu není jinak. Panna neutrácí za zbytečnosti z cest, nebo na benzínových pumpách. Raději si vezme kávu do termosky z domova, než by utratila peníze za zbytečně předraženou kávu z benzinky.

 • Řidička Váha(vá)

Jsou zadumané a váhavé, jak jinak. Těžko se rozhodují a pečlivě se na cestu vždy pečlivě připravují. Zkoumají trasy, možnosti i překážky konkrétní cesty. V kritických situacích však vždy mistrně zabodují a rozhodnou se okamžitě správně.

 • Řidička Štírka

Řidička ve Štíru je šarmantní dámou.  To ihned poznáte také na jejím autě. Sexy a svůdné. A to jak zvenčí, tak rozhodně také uvnitř auta. Interiér je vymazlený, voňavý a čistý. Velmi si potrpí na osobní pořádek, co se jejich motorového území týče.

 • Řidička Střelkyně

Rozvážná, pečlivá a tak trochu klikařka. Z nehod většinou vyváznou Střelkyně bez zranění a jen zřídkakdy bývají ve špatný čas, na špatném místě, co se vozovky týče. Cestuje se s nimi jedna radost, protože komfort spolujezdců je pro ně velmi důležitý.

 • Řidička Kozoroh

Dynamické, rychlé, svižné, ale zároveň rozvážné, zodpovědné a velice zkušené řidičky. Cestu si užívají a neřeší příliš dobu jízdy, ani délku trasu. Za volantem se prostě cítí jako doma a každou příležitost, kdy mohou řídit, využijí.

 • Řidička Vodnářka

Byť žena, i přesto technicky velice zdatná. Řidičku Vodnářku nikdy nezaskočí technická závada, protože něco si zvládne dát do pořádku dokonce sama. Když je to něco, na co sama nestačí, rozhodně alespoň rychle ví, kam zavolat.

 • Řidička Rybka

Myslíte, že řidička Ryba je tichounká, mlčenlivá a klidná? V žádném případě. Je dravá, miluje rychlost a hlavně přednost v jízdě. Často se stává policistkou, záchranářkou atd. Zřejmě právě také proto, že od mala tíhne k přednostnímu právu na silnici.

Trefila se charakteristika také do vašeho stylu jízdy, nebo tentokrát hvězdy neměly úplně svůj den?

Napsala Bára Klímová

Zdroj: autaprozeny

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

christiana66
23.2.2021 14:08

Jsem štír a uznávám, že horoskop mluví pravdu:) Sice mluví jen o pořádku v autě a ne o řidičských kvalitách, ale myslím, že kdo je pořádný na pořádek je i kvalitní řidič:)

Další z magazínu

Náš tip
 • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz