Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Designové roušky Le Bon-bon – po respirátoru nejbezpečnější ochrana

Designové roušky Le Bon-bon – po respirátoru nejbezpečnější ochrana

5.2.2021 - redakce Babinet.cz

Bez roušky se stále moc daleko od domova nedostaneme. Jaká by tedy měla být ta pravá? Určitě pohodlná, a kromě toho především funkční a elegantní. Přesně taková je designová novinka z kolekce Le Bon-bon, kterou vytvořila návrhářka Lucie Marková. Autorka na ní použila zcela nový materiál české výroby ze 100 % bavlny a speciální příměsi stříbrných částic, které prokazatelně funguje proti virům. Podle nejnovějších vědeckých poznatků se jedná o nejbezpečnější ochranu po respirátoru. Použitá bavlna navíc umožňuje snazší dýchání.

Originální design i funkčnost jsou hlavní přednosti nepřehlédnutelného modelu z kolekce Le Bon-bon, která připomíná oblíbenou cukrovinku. Chce totiž svým nositelkám i nositelům nejen zajistit bezpečí, ale také osladit život. “Nápad vyrobit roušku se zrodil naprosto spontánně. Vloni jsem byla těhotná a upřímně mě děsilo, že budu muset rodit v klasické roušce. Přijdou mi takové smutné a depresivní. Jednou mě napadlo, že když se rouška po stranách trochu prodlouží, bude vypadat jako bonbon. Pohled na ně může aspoň trochu zlepšit náladu. Proto se snažím domluvit jejich distribuci také na dětská oddělení v nemocnicích a do porodnic nejen pro děti a budoucí maminky, ale i pro personál,” vysvětluje designérka a autorka roušek Lucie Marková.

Kromě toho, že mohou roušky z kolekce Le Bon-bon vykouzlit úsměv na tváři, je jejich velkou předností bezpečnost. Použitý materiál, 100% bavlna se speciální příměsí stříbrných částic, je sice příjemně vzdušný, ale zároveň plně funkční. Prokazatelně funguje proti virům, což potvrzují atestace asociací Öko-Tex Standard 100. Testování tvoří 17 zkušebních textilních ústavů s pobočkami ve více než 40 zemích po celém světě a probíhá podle nejnovějších vědeckých poznatků. Roušky jsou tvořeny dvěma vrstvami s prostorem na vložení filtru pro ještě větší bezpečnost. Jejich jedinečnost podtrhuje jemný designový prvek, kouzelné znaménko krásy ve tvaru srdíčka, jehož umístění na tváři není náhodné. Právě zde totiž vyjadřuje "La Galante", veselost a živost.

“Bylo mi jasné, že mé roušky mohou být pro někoho příliš extravagantní. Proto jsem se rozhodla vytvořit také model “mini”. Kromě velikosti roušek je zásadní rozdíl v barvách. Černé kousky jsou vyrobeny z materiálu, který ničí 99,9 % bakterií a virů do 20 vteřin. Garance funkčnosti je 30 pracích cyklů na max. 60 stupňů Celsia a přežehlení na 150-180 stupňů Celsia. U světlých roušek je na materiál nanesena speciální úprava SilverPlus. U nich garantujeme až 100 pracích cyklů. Kvůli pohodlí šijeme roušky ve 3 velikostech,” dodává Lucie Marková, www.luciemarkova.cz.

Rouška jako dárek? Potěší dárkové balení

Každá rouška je předána v dárkovém balení - luxusní černobílé krabičce s logem Le Bon-bon a zabalená v hedvábném papíru. K roušce je přiložen detailní popis produktu včetně technických parametrů a fotografií, jak roušku správně nosit. Popis je v českém jazyce. Na vyžádání je možné získat ho i v angličtině. Uvnitř kapsy pro filtr mají všité symboly údržby.

Zakupte jednu roušku a druhá zdarma poputuje do nemocnic

Pokud si budete objednávat roušku z kolekce Le Bon-bon a chcete nechat poslat druhou na charitativní účely, stačí napsat do poznámky heslo Dárek. Vše ostatní už se zařídí. Platíte jednu roušku a dostanete v rámci nákupu dvě. Druhá půjde jako dárek od vás do porodnic a na dětská oddělení.

Technické parametry:

Černé roušky - materiál s úpravou HIQ Viroblock NPJ03 + eco guard 2 - hybrofobněoleofobní bez fluorcarbonů - je to vlastně to nejlepší, co lze nabídnout. Ničí 99,9 % bakterií a virů do 20 vteřin. Garance je 30 pracích cyklů na max. 60 stupňů Celsia a přežehlení na 150-180 stupňů Celsia. Vyrobeno v ČR.

Světlé roušky - na materiál je nanesena speciální úprava SilverPlus -biocidní přípravek pro vyšší hygienu a svěžest na bázi reakční směsi oxidu titaničitého a chloridu stříbrného. Garance je 100 pracích cyklů při teplotě 60 stupňů Celsia a přežehlení na 150-180 stupňů Celsia. Vyrobeno v ČR.

Cena:

❖         roušky mini - 550 Kč

❖         velké roušky - 590 Kč

Zakoupíte na www.luciemarkova.cz

https://www.luciemarkova.cz/kolekce-le-bon-bon/

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

christiana66
23.2.2021 14:12

No nevím, na můj vkus moc extravagantní:) Já na látkových rouškách moc neujíždím, ale musím říct, že se mi líbí, když jsou roušky barevně sladěné s outfitem.

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz