Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  U vánoční večeře oslnivě krásná: tipy pro rychlé líčení

U vánoční večeře oslnivě krásná: tipy pro rychlé líčení

24.12.2020 - redakce Babinet.cz

Žena je vždy ráda krásná, ne jen u štědrovečerní tabule. Přece je však vánoční den magický a má své kouzlo. I malé holčičky se k večeři rády obléknou do svých nejlepších šatiček, načešou si půvabné culíky, a když maminka dovolí, mohou nanést i trochu lesku na rty. Dospělé ženy, dámy i slečny také nejsou v tomto směru příliš jiné. U večeře se chceme líbit, blýsknout se a sváteční atmosféru si užíváme naplno stejně, jako dlouhé řasy, plné rty, či nějaký hezký šperk. Jak tedy přitančit ke stolu krásně namalovaná, ale netrávit předtím v koupelně půl dne?

Kleštičky na řasy

Tyto kleštičky se nedoporučuje používat příliš často, protože když to s nimi přeháníte, řasy se skutečně mohou oslabit. Pokud je však používáte sem tam a správným způsobem, nic se nemůže stát. Při rychlém líčení vám navíc kleštičky poslouží hned několikrát a pokaždé kvůli něčemu jinému.

  • Když kleštičky lehce (opravdu jen lehce) prohřejte zapalovačem, řasy vám pak nejen pozvednou, ale také extrémně natočí a vytvoří dojem okouzlujícího vějířku
  • Milujete bezchybné linky, ale dodnes je pořád neumíte namalovat? I tady pomohou kleštičky. Když obloučkovou plochu kleštiček, kterou přikládáte k víčku, okopírujete například linkami, nebo tužkou (jednoduše nakreslíte linku na zaoblenou plochu kleštiček) a pak kleštičky přiložíte k pokožce, linka se vám obtiskne. Nemusíte nic složitě malovat přímo na oko

Tmavý odstín make-upu

Často se stává, že si v drogerii vybereme špatný odstín make-upu. Líčidlo pak jen někde leží, protože i když víme, že jej nepoužijeme, je nám líto peněz, které jsme už za make-up zaplatily. Pokud i vy máte doma make-up, který je tmavší, než potřebujete, pomozte si obyčejným krémem. Krém by však neměl být hutný, ale spíše lehčí textury. Hutný krém by vám naopak mohl make-up ještě ztmavit. Na první pohled se zdá, že o volném vánočním dni jistě bude příležitost si tento zesvětlovací fígl vyzkoušet, ale raději si vychytávku nacvičte už den předem. Na Štědrý den pak půjdete do jistoty a nebude vás nic stresovat.

Světlo a stín

Jestli běžně nepoužíváte tvářenku, nebo korektor, ale přesto vám ve šminkách leží, o Štědrém dnu je pro ně fantastická příležitost. Práce s nimi není vůbec těžká. Musíte si pamatovat jen to, že na části obličeje, které chcete zvýraznit, aplikujete světlý odstín. Naopak to, od čeho chcete odvést pozornost, ladíte do tmavšího odstínu.

Tipy závěrem

Líčení nabízí ohromně širokou paletu možností jak zazářit, ale přitom u líčidel netrávit celý Štědrý den. Teď se na pár takových rychlých možností pojďme podívat.

  • Pokud příliš zvýrazníte oči, držte se zpátky se rtěnkou. Totéž platí i naopak
  • Používejte spíše suché stíny a štětečkem roztírejte do ztracena
  • Rozjasněte si lícní kosti
  • Nebojte se do koutků víček nanést trošku třpytek
  • Snažte se o Vánocích ladit líčení s barvou laku, kterou máte na nehtech
  • Než si namalujete obočí, pročešte jej nejdřív proti směru růstu a pak uhlaďte po směru
  • Nezapomeňte, že líčení může být i dokonalé, ale chybí-li váš úsměv, jsou líčidla celkem k ničemu

 

napsala Bára Klímová

foto: fashioneven.com

 

 

 

 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

christiana66
28.12.2020 22:12

Líčení je má slabina, vím to. Jak ráda bych se uměla krásně nalíčit, vždy obdivuji ženy, které jsou dokonale nalíčené:) Už dlouho plánuji si zaplatit nějaký rychlokurz líčení, určitě by se mi to vyplatilo, jen si vybrat nějaký kvalitní.

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz