Babinet.cz  /  Soutěže  /  Vánoční soutěž o tašku uzenin Schneider Selection

Vánoční soutěž o tašku uzenin Schneider Selection

21.12.2020 - redakce Babinet.cz

Ani letos nás Vánoce neminou, a to přes všechny okolnosti tohoto zvláštního roku 2020. A proto vám značka Schneider přináší malý lahůdkový tip na letošní sváteční tabuli: Ať už budete zdobit chlebíčky, jednohubky nebo kanapky, kvalitní Poličan Schneider připravený podle tradiční receptury vám přijde vždy vhod. Potěší každého milovníka fermentovaných salámů. Na 100 gramů výrobku bylo použito 120 gramů pečlivě vybraného masa, metrový salám je jemně vyuzený na bukovém dřevě a je bezlepkový.

Užijte si Vánoce i Silvestra s novými recepty!

Trhaný chléb s Poličanem Schneider

Těsto:


60 ml teplé vody
4 lžíce másla
80 ml mléka
2 vajíčka
1 balení sušeného droždí
400 g hladké mouky
1 lžíce cukru
½ lžičky soli

Náplň:

Kečup anebo domácí rajčatová omáčka
75 g Poličan Schneider
150 g strouhaného eidamu

Jako první si připravíme těsto, které potřebuje 90 minut kynout. Do misky si vložíme 3/4 mouky, cukr, droždí, sůl. Na sporák si dáme zahřívat máslo a mléko. Když je celé máslo rozpuštěné, přilejeme vlažnou vodu a promícháme. Vlažnou směs přimícháme k mouce a těsto dáme hníst do kuchyňského robotu. Postupně přidáváme vajíčka. Když je potřeba přidáváme postupně zbytek mouky. Množství potřebné mouky závisí na velikosti vajíček.

Těsto necháme hníst cca 10 minut, dokud se neodlepuje od stěn misky. Na pomoučené desce z něho vypracujeme bochník a necháme kynout v misce přikryté utěrkou cca 60–90 minut.

Nakynuté těsto si rozválíme na obdélník. Natřeme kečupem anebo domácí rajčatovou omáčkou, kterou si vyrobíme smícháním rajčatového pyré, koření, česneku a soli. Rozložíme salám a posypeme sýrem.

Těsto přeřežeme podélně na pásy s výškou cca 10 cm. Poklademe je na sebe do výšky a následně rozřežeme na čtverečky. Ty vložíme na stojato do malé formy na chleba. Přikryjeme utěrkou a necháme kynout ještě cca 30 minut.

Troubu si předehřejeme na 180 stupňů a pečeme cca 40 minut do zlata. Podáváme se salátem.

Odpovězte správně na soutěžní otázku a 5 z vás vyhraje balíček uzenin!

www.schneider-food.cz

www.JakNaVelkeVeci.cz

Facebook| Jak na velké věci

Soutěž již byla ukončena. Výherci soutěže jsou:
Adriana Píková, Martin Halášek, Marcela Štechmilerová, Hana Vopálková, Jana Siderasová - Praha

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další soutěže

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz