Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Zimní módní styl pro plnoštíhlé ženy. Čemu se vyhnout a jak zakrýt nedostatky postavy

Zimní módní styl pro plnoštíhlé ženy. Čemu se vyhnout a jak zakrýt nedostatky postavy

15.11.2020 - redakce Babinet.cz

Pro plnoštíhlé ženské tvary si dopřejte drahé kašmírové svetry z tenké příze, zahřejí stejně jako mohutné pletené svetry ze syntetiky.

Šály volte jemné kašmírové. Na masivní mohutné ovázané kolem šíje a ramen ale určitě zapomeňte.

Samozřejmě pro sportovní tipy nezklamou tmavě modré úzce střižené džíny /nikoliv slimky/ v kombinaci s černým či medovým rolákem. Košili či halenku zasunout do pasu do kalhot. Úzký pásek. Pro chladnější dny se hodí svetr či vesta bez zapínání v délce pod boky s vázačkou v pase.

Zimní pláště jsou stále v kurzu nevyztužených tvarů, jemnějšího volnějšího zpracování.  Vybírejte délku pod kolena, případně pod boky, v pase na vázačku, klopy přiměřené. Pro dámy s mohutnějším hrudníkem rozhodně ne velké límce, naopak. Klasická nebo šálová fazona se šátkem či šálou jemně naaranžovanou do fazony nebo splývavě dolu po zapínání.

Pro sportovnější tipy rozhodně nedoporučujeme tlusté a dlouhé prošívané bundo kabáty. Vyhněte se dojmu zakuklené housenky. Volte jemnou vrstvu prošívání a délku bundy pod linii boků. Objemné péřové bundy ponechte štíhlým a vysokým.

Postavu také pozvedne obuv s podpatky alespoň 4-7 cm.  Silnější postavy raději volí kotníčkovou obuv, na vysoké kozačky či dokonce mušketýrské kozačky nad kolena rozhodně zapomeňte.

Ještě jednu důležitou poznámku k drobným postavám. Některé ženy i ve zralém věku mívají drobnou štíhlou až hubenou postavičku a často obléknou dívčí velikosti. Radím, držte se soudnosti a oblékejte se přiměřeně věku i když vám padne sukně, kterou jste nosila ve dvaceti. V padesáti již může tento model vypadat směšně. Znáte přísloví zezadu lyceum, zepředu muzeum nebo stará – mladá?  Tzv. diblíkovský styl často viděný u dam ve zralejším věku / bohužel i u některých našich známých tváří /.  Tak i na to pozor.

PODCAST: Více se o daném tématu dozvíte v našem rozhovoru s módní návrhářkou Gabrielou Platilovou

Dobré rady pro plnoštíhlé k zimnímu outfitu:

 • Dávejte přednost jednoduchým kombinacím, volte spíše jednobarevnost.
 • Upoutejte barevnými detaily – kabelka, obuv, šála, baret.
 • Kalhoty k silnějším nohám upřednostňujte volnější rovné střihy nikoliv slimky.
 • Outfit přepásejte úzkým páskem či vázačkou přes vestu, kabát / nevytvářejte ze siluety krabici
 • Šály, šátky važte zásadně do předního středu fazony kabátu. Nechte volně splývat nevažte mohutné šály kolem krku a ramen abyste postavu ještě více zmohutněly
 • Fazona u kabátů nejlépe šálový límec nebo klasická fazona
 • Zimní bundu s mírným oteplením / nikoliv mohutné prošívané buřty /
 • Obuv spíše kotníčkovou / silná lýtka ve vysokých kozačkách ještě zvýrazní
 • Postavu pozvedněte pohodlným podpatkem

   

   

   

   

   

  připravila Gabriela Platilová, Zdroj foto: F&F

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

normální chlap
16.11.2020 07:37

K tomu oblečení, které má něco zakrýt: -- stejně nezakryje vůbec nic, -- přímo křičí do okolí "chce něco zakrývat, asi má nějaký mindrák".

Další z magazínu

Náš tip
 • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz