Babinet.cz  /  Magazín  /  Dům a zahrada  /  Lak na vlasy má mnoho využití. Odstraní staré etikety i barvu z oblečení

Lak na vlasy má mnoho využití. Odstraní staré etikety i barvu z oblečení

16.10.2020 - redakce Babinet.cz

Je jen málo koupelnových poliček, na kterých by nestál lak na vlasy. Využít ho ale můžete i jinak, než jak jste zvyklí. Kromě toho, že lak v první řadě pojistí tvar účesu, umí i spoustu dalších věcí. Užitečných věcí. Od odstraňování skvrn, až po likvidaci zvířecí srsti. K čemu jej použijete vy?

  • Odstraňuje skvrny

Lak na vlasy si poradí s některými skvrnami na oblečení. Například se skvrnami od rtěnky, od tužky na oči, atd. Stačí znečištěnou oblast lehce přestříkat, chvilku počkat a poté dočistit čistým hadříkem. Dílo už pak dokoná pračka.

  • Urychluje schnutí laku na nehty

Když si lakujete nehty, ta nejnepříjemnější část je vždycky čekání. Čekání, až lak na nehtech pořádně zaschne. A zákon schválnosti u lakování nehtů platí stoprocentně. Čím rychleji potřebujete, aby lak zaschnul, tím to trvá déle. Vezměte si tak na pomoc lak na vlasy, který fixuje a pomáhá s vysoušením. Z větší vzdálenosti jednoduše nasprejujte nalakované nehty a máte hotovo.

  • Pozůstatky etiket

Na nově koupených kouscích se často pereme s etiketou. Lépe řečeno s jejím odstraňováním. I když se nám etiketu, nebo cenovku sundat podaří, zůstává po ní často lepkavý flek, na který se nachytává špína. Nastříkejte proto zůstatek po etiketě lakem na vlasy. Dočištění už pak půjde velmi snadno.

  • Zvířecí srst

Lak na vlasy vám během chviličky pomůže zbavit domácnost zvířecí srsti. Nasprejujte si lakem čistý hadřík a tímto pak snadno srst sesbíráte. Laku neunikne ani chloupek a vše na hadříku perfektně drží. Ta nejhorší místa na koberci tak zbavíte zvířecí srsti za chviličku. Můžete také zlehka nasprejovat srst na koberci přímo. Chlupy se sjednotí a snadno je dlaní seberete.

  • Lesklé boty

Poté, co si vyleštíte boty, zafixujte vše ještě lakem na vlasy. Boty budou lesklejší a takové i vydrží podstatně déle.

  • Uchování receptů

Každý z nás má určitě na papíru nějaký ten ručně zaznamenaný poklad. Ať už jde o recept po babičce, či o výjimečný vzkaz drahé polovičky. Časem se ale propiska, i některý fix, z papíru úplně vytratí a nepřečtete nic. S lakem na vlasy se to nestane. Papír přesprejujte lakem a máte jistotu, že se psaná slova uchovají po dlouhou dobu.

 

Napsala Bára Klímová

Ilustrační foto: thehealthsite.com

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip