Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  Černá ředkev obsahuje řadu životně důležitých látek. Zbaví vás kašle, toxinů i vypadávání vlasů

Černá ředkev obsahuje řadu životně důležitých látek. Zbaví vás kašle, toxinů i vypadávání vlasů

5.10.2020 - redakce Babinet.cz

Často se může stát, že narazíte na prostředek, díky kterému se dostanete do kondice, udržíte si zdraví, a ještě máte dobrý pocit, že nepotřebujete chemické náhražky. O černé ředkvi jste možná ještě neslyšeli, proto zbystřete – je ten správný čas po ní sáhnout.

 

Extrakt z černé ředkve pročistí organismus, což je předpoklad k dosažení jasné a zdravé pokožky. „Pokud je vaše krev plná nečistot, je to velmi patrné také na pokožce“, říká odbornice na výživu a pokračuje: „Černá ředkev je bohatým zdrojem vitamínu B, zinku, fosforu a dalších látek.“ Funguje jako účinný prostředek k čištění krve, protože odstraňuje všechny druhy toxinů a odpadních látek z našeho těla. A výsledek je patrný především na pokožce. Černá ředkev se pyšní tím, že má dostatek přírodních antioxidantů. Také obsahuje vysokou hladinu vitamínu C, který je pro naši kůži zásadní v boji proti stárnutí. Pokud máte akné, černé tečky na kůži nebo jiné kožní problémy, je to právě černá ředkev, která vám pomůže.

Podpora funkce jater

Játra jsou jedním z nejdůležitějších orgánů našeho těla. Je známo, že právě tento orgán zpracovává škodlivé látky a zároveň vyrábí látky, které jsou pro náš život nepostradatelné. Většina z nás tento orgán zatěžuje nesprávným životním stylem. Černá ředkev obsahuje hořčičné silice, které mají blahodárný vliv na funkci jater. Jaterní obtíže se velmi často projevují zvýšenou únavou, potížemi s trávením, páchnoucím dechem, ale i zbarvením očního bělma.

Zvýšení mentální výkonnosti

Černá ředkev obsahuje vysoký podíl draslíku a hořčíku. Tyto dva minerály jsou nezbytné k udržení chemické rovnováhy v mozku. Jsou to aktivní složky elektrolytického roztoku. Pravidelný příjem této „super potraviny“ posiluje vaše mentální funkce a zvyšuje koncentraci.

Regulace štítné žlázy

Černá ředkev je bohatá na Raphanin, což je přirozený enzym, který reguluje sekreci a tvorbu hormonů štítné žlázy. „To znamená, že tato zázračná potravina může být použita jako preventivní prostředek proti hyper/ hypotyreóze. „Je také známo, že pacientům trpícím touto nemocí přináší výraznou úlevu“, říká poradkyně na výživu.

Prevence proti žlučníkovým a ledvinovým kamenům

Černá ředkev je přírodní diuretikum. Používá se preventivně proti ledvinovým a žlučníkovým kamenům. Ulevuje také při bolestech, které jsou způsobené právě těmito kameny.

Zabraňuje vypadávání vlasů

Pokud budete pít denně sklenici šťávy z černé ředkve, zmírníte vypadávání vašich vlasů. Černá ředkev stimuluje vlasové kořínky a zvyšuje krevní oběh v pokožce hlavy. Napomáhá také od lupů.

 

foto: gardentrends.com

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip