Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  Trápí vás nehtová mykóza? Účinné babské rady, jak se jí urychleně zbavit

Trápí vás nehtová mykóza? Účinné babské rady, jak se jí urychleně zbavit

12.8.2020 - redakce Babinet.cz

Plísňová infekce nehtů není nic, o co by člověk stál. Nehtovou mykózu doprovází silný zápach a stav nehtů je žalostný. I s nehtovou mykózou se však dá účinně bojovat. Jak? Bezbolestně, doma a dokonce bez zaplacení horentních sum.

Ten, kdo nehtovou mykózou trpí, je často zoufalý. A vůbec není divu. Napadené nehty opravdu nevypadají hezky. Nemůžete je upravit, zalakovat, zastřihnout, schovat, ani zjemnit. Léto je tabu a o otevřené obuvi si můžete nechat zdát. Když už se osmělíte, i tak je každý váš krok doprovázený studem a pocitem nepohodlí.

Co může pomoci?

 • Jablečný ocet

Složky jablečného octa jsou velmi mocné. Nehtová mykóza je pro ně hračka, nicméně je to na vás. Musíte být trochu trpěliví a denně obětovat octové lázni dobrou půlhodinku.

Do přiměřeně velkého lavůrku smíchejte jablečný ocet s vodou a to v poměru 1:2. Stačí pár dnů máčet postižená místa v této směsi a máte vystaráno. Na dovolenou už budou vaše nohy ukázkové.

 • Oreganový olej

Oreganový olej působí na infekční onemocnění velice efektivně a nemilosrdně likviduje kvasinky. V kvasinkovém boji je oregano jednoznačným a spolehlivým vítězem.

Kožní i nehtové plísně budou mít utrum, když si připravíte oreganovou lázeň. Úplně stejným způsobem, jako v případě jablečného octa. Oreganovým olejem si můžete postižená místa i potírat. Stačí jen pár kapek, s množstvím to rozhodně nepřehánějte.

 • Česnek se solí a vodou

Když nemáte v plánu navštívit lékaře a o mykóze se poradit, vystačíte si s česnekem. Česnek léčí, rychle hojí, působí jako prevence a s mykózou nemá žádné slitování.

Bohatě postačí, když si do hrnečku s vodou rozmačkáte 2-3 stroužky česneku a přidáte lžičku soli. Nechte odstát do druhého dne a pak pomocí vatového tamponu potírejte problematická místa touto směsí.

 • Hypermangan

Kvasinky a bakterie si libují ve vlhkém prostředí. Protože hypermangan vysušuje, je také další vhodnou možností, jak mykóze zamávat a rozloučit se.

Co druhý den se pohodlně usaďte do křesla a namočte zase nohy na 10 minut do teplé vody s hypermanganem. Poctivě opakujte a mykóza bude ze dne na den ustupovat.

Prevence

Jak mykózu léčit a umírnit, už víte. Teď ještě pár zásad preventivního ražení a máte vystaráno:

 • na veřejných místech nechoďte bos
 • vždy používejte jen svůj ručník
 • když už se u vás mykóza objeví, vyvarujte se saunám, bazénům a soláriím
 • nepůjčujte si cizí boty
 • samozřejmě ani vy své boty nikomu nezapůjčujte
 • na hygienu nohou se snažte používat dezinfekční mýdlo
 • důležitá je správně větraná obuv a vhodné ponožky

Napsala Bára Klímová

Ilustrační foto: pixabay.com

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

nadka
12.8.2020 18:51

nehtová mykoza je prevít mě pomohl batrafen ale nikdo vám neřekne, že musíte ten nehet zdrsnit,aby se léčivo dostalo do nehtu už mám nehty v pořádku ale preventivně občas si batrafenem nehty pomažu lék stojí asi 100kč napsal mi ho kožni lékař

aknelka.ms
30.8.2020 13:48

nadko - děkuju. Také mi to nikdo neřekl. Batrafen sice pomáhá, ale jak přestanu potírat, je to tu zase.

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip