Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Jak zvětšit úzké rty. Několik příjemných triků, které vašim rtům přidají na plnosti i bez jehly

Jak zvětšit úzké rty. Několik příjemných triků, které vašim rtům přidají na plnosti i bez jehly

29.6.2020 - redakce Babinet.cz

Toužíte po větších rtech, ale nebylo vám přáno? Máte rtíky spíše jako úzkou tenkou linku, ale ráda byste se pyšnila šťavnatými rty plných kontur? Dnes vám poradíme pár jednoduchých tipů, jak toho snadno docílit. Dokonce na tom není vůbec nic složitého a není třeba vytahovat peněženku.

Vše není jen o líčení

Ani rtěnka, lesk na rty, nebo konturovací tužka všechno nezachrání. Začít se zvětšováním musíte ještě před samotným líčením. A to správnou péčí. Konkrétně hydratací, vyživováním a regenerací.

Hydratace

Dostatek tekutin je stavebním kamenem všeho. Naprosto všeho. Vodu tudíž potřebují také vaše rty. Nejen proto, aby byly krásné a vždy připraveny k líčení, ale hlavně aby byly zdravé. Jen rty kypící zdravím můžou být opravdu okouzlující a dá se s nimi dál efektivně pracovat.

Výživa

Je li řeč o vašich rtech a zároveň o výživě, vždycky byste měla mít po ruce balzám na rty. Balzámy zanechávají tenký film, který rty vyživuje velmi aktivně.

Stejně jako vodu, neopomíjejte ani vyvážený jídelníček. Snažte se zařadit hlavně vejce, mrkev, kvasnice a celozrnné pečivo.

Když se nakonec naučíte i ranní rituál s tabletkou vitaminu B, jste na víc, než dobré cestě ke krásným rtům.

Regenerace

Olivový olej efektivně a okamžitě regeneruje vaše rty. Ne tak, jen aby se neřeklo, ale opravdu hloubkově. Přesně tak, jak rty potřebují. Úplně stejnou službu odvede také olej ricinový, nebo čistá, lékařská vazelína.

Všechny vitamíny a minerály dodávejte rtům pravidelně. Nejlépe dvakrát denně. Zbývá vám jen vybrat, jaký způsob zvolíte.

A konečně zvětšení rtů …

Odložte diář. Nemusíte hledat termín, kdy se objednáte na botox. Existuje pár příjemných triků, které vašim rtům přidají na plnosti i bez jehly.

  • Každý večer můžete rty masírovat kostkou ledu.
  • Jahody jsou bohatým zdrojem vitamínů. Těžit z nich tedy mohou i vaše rty. Stejnou masáž provádějte překrojenou jahodou. Drobné trhlinky se zacelují a rty vypadají vyplněné.
  • Očividně pomáhá také domácí medový peeling. Trochu medu smíchejte s troškou cukru a dopřejte si sladkou proceduru. Naneste, promasírujte a nechte půl hodinky působit.
  • Tmavé tóny rtěnek rty nikdy nezvětší.  Právě naopak. Poohlédněte se po světlejších odstínech.
  • Hra světla a stínu funguje v líčení od nepaměti. Stejné je to také u líčení rtů. Prosvětlete už nalíčené rty. Kousíček středu horního rtu a stejný kousek spodního rtu. Buď světlejší rtěnkou, nebo leskem.
  • Každé ráno zakončete čištění zubů tím, že budete pár minut kroužit kartáčkem po povrchu rtů. Díky mentolové pastě rty pořádně očistíte, zbavíte je odumřelých buněk a nečistot, které jste si přinesla ještě z postele. Rty pak lehce nabudou.
  • Každý večer nanášejte na rty vrstvu studeného tvarohu. Tvarohová metoda je na milion procent spolehlivá. Rty se krásně zklidní a postupně se o trošku zvětší.
  • Rty procvičujte, namáhejte a posilujte. Samohlásky to jistí. Dvakrát denně říkejte A, E, I, O, U a s výslovností to záměrně přehánějte, prodlužujte.

Napsala Bára Klímová

Ilusstrační foto: pixabay.com

 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

christiana66
29.6.2020 23:44

Zajímavé rady, určitě vyzkouším:) Mé rty vždy byly tenčí a s přibývajícím věkem se bohužel mimické vrásky kolem rtů prohlubují a rty jsou ještě tenčí:(

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz