Babinet.cz  /  Kam vyrazit  /  Královéhradecký kraj  /  Stezka korunami stromů Krkonoše se opět otevře 1. května

Stezka korunami stromů Krkonoše se opět otevře 1. května

28.4.2020 - redakce Babinet.cz

Po více než měsíci se 1. května znovu otevře brána Stezky korunami stromů Krkonoše. Nastává čas prozkoumat cestu, která vede od kořenů stromů až k jejich korunám. Na Stezce, která se nachází na úpatí Černé Hory v Janských Lázních, je možné nahlédnout do lesa opravdu zblízka a poznávat nejen stromy, keře, ale i rostliny a živočichy, kteří zde žijí. Příjemná procházka je obohacená o zajímavé informace i nejedno dobrodružství.

,,Jsme rádi, že první májový den je zároveň dnem, kdy opět otvíráme našim návštěvníkům. Stezka korunami stromů Krkonoše přibližuje život v krkonošském lese všem věkovým skupinám a zejména děti tu mohou načerpat vědomosti jinou formou než z učebnic a internetu,“ říká Marie Jarkovská, ředitelka Stezky korunami stromů Krkonoše.

Zároveň s otevřením se provozovatelé Stezky rozhodli symbolicky poděkovat pracovníkům Zdravotnické záchranné služby v Královéhradeckém kraji za obrovské nasazení ve složité době. ,,Teď když už víme, že naši Stezku otevřeme, jsme se rozhodli věnovat 30 poukazů členům ZZS HK. Jejich práce si velmi vážíme v běžných situacích i v tomto složitém období. Rádi bychom jim touto cestou zpříjemnili okamžiky odpočinku pobytem v pěkném prostředí a na čerstvém vzduchu,” dodává Marie Jarkovská.

Prvomájové otevření Stezky budou doprovázet opatření zajišťující co největší komfort a bezpečnost návštěvníků. Vstupenky je možné zakoupit i prostřednictvím e-shopu. V prostorách Stezky budou rozmístěny stanice na desinfekci rukou. Provoz restaurace bude prozatím pozastaven. Zákazníci ale budou zároveň moci využít občerstvení z okénka na terase Stezky při východu.

Více informací naleznete na facebookovém profilu nebo webových stránkách.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další tipy

Náš tip