Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  To, jakým způsobem sedíte, vypoví hodně o vaší osobnosti. Co znamená, když křížíte nohy?

To, jakým způsobem sedíte, vypoví hodně o vaší osobnosti. Co znamená, když křížíte nohy?

11.4.2020 - redakce Babinet.cz

Každý den trávíte nějaký čas vsedě. Lidé, kteří mají sedavé zaměstnání, o to víc. Napadlo vás někdy, že způsob, kterým sedíte, vypovídá hodně o vašich vlastnostech? Pozorně se podívejte na obrázky a vyberte ten, který je pro vás nejtypičtější.

Samozřejmě ne každý den sedíte úplně tím stejným způsobem. Přesto se podívejte na následující obrázky a vyberte si ten, který je pro vás nejcharakterističtější. Všichni mají svůj oblíbený způsob sezení, polohu, ve které se ocitnou nejčastěji. Tahle poloha je vaší řečí těla. Možná si ani neuvědomujete, co všechno o vás styl sezení vypovídá.

Poloha A

Jestli sedíte často s koleny u sebe, zatímco nohy máte do strany, či obtočené kolem nohou židle, patříte mezi lidi, kteří se jen málo zajímají o to, co se kolem nich děje. Život prožíváte stylem, že čekáte, co vám život přinese. Můžete na ostatní lidi působit trochu laxně, ale opak je pravdou. Faktem je, že vás zajímá jen něco. A to pak dokážete nastudovat a dotáhnout do konce. Jste sebevědomý člověk, protože berete všechno tak, jak to přijde a nebojíte se řešit problémy. Jste velmi přátelští. Žijete tady a teď.

Poloha B

Dáváte si často nohu přes nohu? Jestli je právě tohle vaše typická poloha při sezení, potom jste uzavřenější. Často býváte nervózní. Musíte se neustále ujišťovat o tom, že pracujete tak, aby to bylo správně. Kontrolujete po sobě milionkrát domnělé chyby. A vyžadujete samozřejmě slova ujištění od partnera, potřebujete slyšet, že vás strašně miluje. Ne ani tak pro pravdivost slov, ale pro ujištění se o svojí vlastní hodnotě. Často máte pocit, že úplně nejste ve své kůži a na ostatní působíte nepřístupně. Ovšem je dobré křížit nohy například na pohovoru, nebo v pracovním prostředí.

Poloha C

Máte při sezení nohy daleko od sebe? Nejspíš se přistihnete, že se takto rozvalíte doma, když jste ve svém, nic vás netrápí a máte rádi pohodu. Jestli si takhle sedáte i jindy než ve volném čase, vypovídá to o vás, že jste klidné a laxní povahy. Nevíte, co s volným časem, často se dokonce nudíte, nebo nemáte ani zájem pořádně nic dělat. Máte vysoké sebevědomí, otázkou je však, proč. Možná to ani sami nevíte. Vaše povaha může na ostatní působit arogantně. Nejste tak ostatním lidem tak přístupní, jak si možná myslíte.

Poloha D

Míváte při sezení nohy položené na zemi vedle sebe, aniž byste je křížili, nebo je měli roztažené? Jestli sedíte tak, jak se sedět má, také to o vás něco vypovídá. Především patříte mezi nejpřístupnější osobnosti, které je možné potkat. Samozřejmě jde jen o řeč těla, ale jestli takto sedáváte často, vězte, že to na vás sedí. Jste velmi praktičtí, máte tendenci být hodní na druhé a snažíte se lidem za každou cenu vyhovět. Může to bohužel vést až k tomu, že vás začnou ostatní zneužívat. Proto si na to dávejte pozor.

Poloha E

Jestli sedíte často s nohama mírně ke straně, ale nohy nemáte překřížené, potom to o vás vypovídá, že jste uvolnění a přístupní lidem. Takto sedávají ženy, které jsou ochotné ke konverzaci a flirtu. Vaše osobnost je kultivovaná, klidná a jemná. Jste velký perfekcionista a neunikne vám ani jediný detail. Věci, kterých si ostatní ani nevšimnou, máte v malíčku. Jste osobnost organizovaná a máte rádi pořádek.

Napsala ŠT

Zdroj text a foto: awarenessact.com

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

christiana66
22.4.2020 22:25

Na polohu A a C si dávám velký pozor, ostatní jsou ty, co obvykle střídám, nesedím jen v jedné poloze:)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz