Babinet.cz  /  Magazín  /  Život a vztahy  /  Můj život se ženou

Můj život se ženou

Člověk touží po tom, co nemá. Když se však na všechno podívá pozorněji, zjistí, že si nevybere. Myslím, že při volbě člověka, který něco napíše o životě se ženou, udělala redakce Esquiru tu nejlepší volbu. Díky tomu, že se svou přítelkyní už žiju víc jak čtyři roky, ztratil jsem definitivně všechny iluze, nejsem už ani zamilovaný, tak vás nebudu unavovat hloupými cinty o lásce. Žiji s ní hlavně proto, že díky předchozím zkušenostem jsem zjistil, že nikdy to nebude lepší, ale pokud jsme si na sebe zvykli, je zbytečné experimentovat.

Než se pustíme do popisu jednotlivých testovaných situací, měl bych vás vyvést z několika základních mýtů, kterým většina mužů ve vztahu se ženou podléhá. Tak si pamatujte, že s vámi není ani z lásky, a ani kvůli sexu. Možná jste se kvůli tomu seznámili a začali spolu chodit, ale rozhodně to není důvod, proč to ještě trvá. Po pár letech se láska vždycky změní v příjemný zvyk a o sexuální přitažlivosti už nemůže být ani řeč. Možná si myslíte, že v ženě jste získal zdarma výhodnou pomocnici v domácnosti, sexuální konkubínu a dokonalého kamaráda, ale nic z toho není pravda. Stačí si jen prostě spočítat náklady, které vám ze soužití se ženy plynou, a asi se odstřelíte. Za stejný peníz byste si mohl zajistit dokonalou paní do domácnosti, která bez remcání udělá všechno, co budete potřebovat, nejlepší holku za prachy, která zase udělá všechno, na co si jen vzpomenete, a kámoši vás stojí každý měsíc maximálně pár panáků.

V hospodě

Než mne měla jistého, chodila se mnou moje Marta na každý tah s kamarády, ale jen se přistěhovala do mého bytu, začaly jí hospodské sedánky vadit. Najdřív přestala chodit ona, později začala používat různé nátlakové metody, abych nechodil ani já. Tak se moje pravidelné pondělky, středy a pátky v hospodě scvrkly na pouhé pátky. Nahradilo je ale pravidelné vysedávání v luxusních restauracích na "romantických večeřích". Abych zajistil výzkumný materiál pro tuto akci, musel jsem svou polovičku motivovat k návštěvě hospody novým parfémem. Přišli jsme tam samozřejmě se zpožděním. Kámoši už samozřejmě měli pár piv náskok, což Marta ohodnotila trefnou poznámkou: "Jsou to hovada vožralý." Dala si červené víno a celou dobu mi počítala, kolik jsem měl piv. Po hodině mi začala významně klepat na koleno, jako že chce jít. Ale já samozřejmě nikam nespěchal. Když ji obejmul stodvacetikilový Karel a začal jí vyznávat lásku, zvedla se a odešla domů... Chtěl jsem nejdřív běžet za ní, ale pak jsem si řekl, že pro Esquire to dotáhnu do konce. Nepamatuji si, jak jsem se vrátil, ale nemluvila se mnou víc jak týden.

Nákup

Nakupování je největší ženský koníček. I když vyrazíte jen pro mlíko, počítejte s tím, že si vyzkouší nějaké šaty, triko anebo boty. Pokud jí něco nepochválíte, dostane depresi a zbytek dne s vámi nebude mluvit. Pokud jí ovšem něco pochválíte, očekává, že to i koupíte, protože když jí něco sluší, měla by to mít. Takže se jako nejlepší varianta jeví možnost vyhnout se nákupu za každou cenu, ale není tomu tak. Když ji pošlete samotnou, můžete si být jistý, že si přinese mnohem víc nových věcí a vám ucpe hubu třeba ponožkami. Všechno, co koupí, musíte samozřejmě pochválit, protože jinak by s vámi nemluvila nejméně týden. Po pravdě se přiznám, že ani pro Esquire jsem nebyl ochotný absolvovat sobotní nákupní výlet po městě, a tak píšu jen starší zkušenosti. Marta proto vyrazila sama, přinesla spoustu balíčků, všechno mi ukázala a já to pochválil...

Televize

Každý pořádný vztah mezi mužem a ženou se řídí jediným pravidlem při sledování televize. Koukáme se na to, co se líbí ženě, jinak se nekoukáme na nic. Konkrétně vám popíšu včerejší večer. Na HBO dávali jeden skvělý akční film, opravdu jsem se na něj těšil. Martu jsem motivoval tak šikovně, že se začala těšit taky. Po prvních deseti minutách jí došlo, že jsem ji ošidil, a vzala si ovladač, aby se podívala, co dávají jinde. Naštěstí nebylo nic, co by ji bavilo, a tak jsem se vrátil ke svému filmu. "Měli bychom si povídat..." řekla najednou. Dělal jsem, že nic neslyším. "Už si vůbec nepovídáme!" přidala důrazněji. Otočil jsem se na ni a nasadil jsem takový pohled, že musela pochopit, že mne film zajímá víc než povídání. "Vůbec si mne nevšímáš," pronesla do ticha. "Nech toho..." řekl jsem prosebným hlasem, ale bylo pozdě. Zbytek filmu jsem ji musel utěšovat, takže jsem neviděl vůbec nic.

Sex

Po těch letech se koná naštěstí jen jednou za měsíc, protože nemám moc dobrou představivost. O tom, že si při sexu s ní pokaždé představuju nějakou jinou, už ani nemusím psát, protože tak se to děje už odnepaměti. Vůbec nechápu, kde se Marta naučila chtít se se mnou milovat zrovna ve chvílích, kdy bych byl nejradši někde s knížkou, ale ten nesprávný okamžik odhadne vždycky. Když se spolu milujeme, mám pocit, jako by to byl hon na její orgasmus. Já to chci mít rychle za sebou, a tak je Marta po sexu zklamaná, že si nic neužila, a ještě jí vadí, že se po svém orgasmu schoulím do klubíčka. Nejradši ze všeho by se milovala ještě jednou a pak si o všem povídala. Někdy si myslím, že jsem největší chybu udělal v počátcích, kdy jsme se milovali skoro pořád, protože teď si Marta myslí, že to tak bude pořád. To už se ale napravit nedá. Nejlepší sex s Martou je pro mě ten, když tam Marta není a můžu si to v klidu udělat sám. Hlavně se modlím, aby na mojí onanii nepřišla, protože by buď brečela nebo by se naštvala, že už mě sex s ní nebaví. Vzpomínám si, že jsem se k tomu jednou přiznal a ona se mnou týden nemluvila. Ptáte se, jestli bych Martu měnil za jinou? Dneska už vím, že jestli se s ní rozejdu, zůstanu sám, koupím si nějakého velkého psa nebo se odstěhuju zpátky k rodičům.

VÝHODY: sex zdarma, jinak žádné

NEVÝHODY: absolutní ztráta svobody, nucené práce i city, ztráta kontaktu s kamarády a pivem

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz