Babinet.cz  /  Magazín  /  Dům a zahrada  /  Dodejte své terase či balkónu rychlou a snadnou barevnou injekci pomocí sázených cibulovin

Dodejte své terase či balkónu rychlou a snadnou barevnou injekci pomocí sázených cibulovin

10.2.2020 - redakce Babinet.cz

Zima se táhne a touha po prvních náznacích barvy na zahradě je čím dál silnější. Tak na co ještě čekáte? Vezměte si kabát, zameťte terasu a vydejte se do města za sázenými cibulkami. Barevná exploze pro vaši terasu jen v několika minutách!

Pěkně si to namíchejte

Od tulipánů (Tulipa) po narcisy (Narcissus), přes hyacinty (Hyacinthus) až po modřence (Muscari): sázených cibulek je k dispozici tolik! Pokud chcete opravdu ohromit, vyberte si jen jeden druh, třeba ohnivě červené tulipány nebo tmavě modré hyacinty. Pokud chcete dosáhnout spíše přirozeného vzhledu, zkombinujte v jednom květináči nebo v jedné sadě květináčů různé květiny. Čím větší rozmanitost barev a tvarů, tím více to bude jiskřit.

Pečujte i o sebe

Už to, že jste venku a staráte se o své květiny, vám pomůže dobít si baterky. Nadechněte se čerstvého vzduchu a užijte si oslnivé jarní barvy. Proč nedopřát jarní atmosféru i čichovým buňkám? Některé sázené cibuloviny - většina hyacintů a spoustu narcisů - mají sladkou květinovou vůni. Tak nečekejte a hned, jak se mezi mraky objeví sluníčko, si vytáhněte na terasu pohodlné zahradní křeslo. A jaro může začít!

Rady:

• Sázené cibuloviny bez problémů snášejí mírné přízemní mrazíky. Dovnitř (třeba do garáže) je vezměte jen v případě, že by teploty měly klesnout pod -5 °C.
• Místo pro své sázené cibuloviny na terase vybírejte s rozvahou. Když na ně bude vidět z okna, užijete si je víc.
• A co takhle nějaké barevné sázené cibuloviny u vstupních dveří? Vaši sousedé si také zaslouží úsměv.

 

zdroj text a foto: ilsysays.com

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

christiana66
28.2.2020 15:01

Nejsem žádná velká zahradnice, ale na toto období se po zimě vždy těším:) Úklid terasy, vybírání a sázení cibulek je pro mě čas, kdy jaro už je za dveřmi a moc si to užívám. Nevybírám jen cibulky, ale i jiné doplňky na terasu. Podsedáky na židle, nový ubrus na stůl nebo deku na chladné večery, v tom se prostě vyžívám. Objednala jsem si krásné doplňky na cellbes.cz a už teď se na ně těším. Já jsem na jaro připravená:)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip