Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  Dopřejte svému tělu zimní detoxikační kúru, aniž byste mu ublížili

Dopřejte svému tělu zimní detoxikační kúru, aniž byste mu ublížili

16.1.2020 - redakce Babinet.cz

Po Vánocích je třeba dopřát našemu tělu pořádnou a kvalitní detoxikaci organismu. V zimních měsících dostává naše tělo zápřah hned několikrát. Proto je dobré mu pomoci odstranit škodlivé látky z našeho těla. Pomůžeme vám, jak na to.

Detoxikační kúra pomáhá odstranit toxiny ven z těla a nastartuje celý organismus. Detoxikace je primárně o očištění celého těla, nikoliv o hubnutí. Přesto se jedná o častý vedlejší efekt kvalitní detoxikační kúry. Během zimních měsíců má tělo často nedostatek sluníčka, pohybu a energie. Navíc po Vánocích je celkový organismus přetížen těžkou stravou.

Během kvalitní detoxikace není potřeba žádné hladovky. Striktní omezení konzumace jídla nám určitě energii nevrátí. Stačí jen po dobu jednoho týdne omezit běžné rutinní věci, které narušují aktivitu našeho těla  - omezit pití alkoholu, nechodit pozdě spát. Když k tomu budete dodržovat další zásady, očekávaný výsledek je zaručen a vy budete mít jistotu, že vašemu tělu skutečně pomůžete.

Příjem tekutin

Během detoxikační kúry je třeba dodržovat pitný režim. Dospělá osoba by během jednoho dne měla vypít alespoň 2 litry obyčejné vody. Pokud se do běžného režimu přidá ještě nějaký sport, pak je třeba příjem tekutin zvýšit. Je třeba si připomenout, že do pitného režimu nelze počítat kávu, slazené nápoje, mléko a slazené čaje. Například kofein nám naopak snižuje tekutiny v těle. Neslazené čaje, nejlépe bylinné, do pitného režimu zařadit můžeme. Avšak i přesto bychom neměli zapomínat na dobrou obyčejnou vodu.

Lehká strava

Jídelníček během detoxikace by se měl skládat pouze z lehce stravitelných potravin a určitě byste se měli vyhnout polotvarům. Uvidíte, že se vám vaření ze základních surovin zalíbí. Ve většině případů vám příprava jídla nezabere moc času a čerstvé potraviny dodají vašemu pokrmu nezaměnitelnou chuť. Ve vašem jídelníčku by měl být poměrně zastoupený příjem bílkovin, sacharidů a tuků včetně vitaminů, minerálů a vlákniny. Pokrm dochucujte hlavně čerstvými bylinkami a čerstvým kořením, které působí antisepticky.

Aktivace celého těla

Během celé detoxikační kúry byste měli aktivovat celé své tělo. Základním krokem je pohyb a čerstvý vzduch. Zkuste si jít občas zaběhat nebo zajít na skupinovou lekci do posilovny. Avšak můžete využít i mnoho dalších aktivit jako je jízda na kole a bruslích, plavání nebo jóga. Volte jen lehké aktivity, během kúry byste neměli své tělo přetěžovat. Detoxikace má tělu přinést očištění a regeneraci, proto mu musíme nějakým způsobem pomoci. Dopřejte tělu dostatek klidu a odpočinku. Dejte si masáž, zajděte do wellness centra, zkuste solnou jeskyni. Možností pro relaxaci je nespočet a je jen na vás, jaká možnost vám bude vyhovovat nejvíce.

 

Napsala Michaela Procházková

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Sax
27.1.2020 14:44

v čem se líší zimní detoxikace od jarní, nebo letní? Tělo se čistí stejně. Stačí k tomu pouze správné detoxikační doplnky stravy. Za mně je to jednoznačně ostropestřec

VoLenka73
7.3.2021 12:19

Mi s detoxikací pomohl reduxil. Je to přírodní doplněk stravy, který podporuje snížení hmotnosti. Začala jsem ho používat od nového roku a teď po 8 týdnech vidím výsledky a cítím se ve svém těle lépe

Mirka21
18.3.2021 18:11

Jarní detoxy jsou fajn, ale důležité je se pak udržovat v té zdravé kondici a "čistém těle" i po zbytek roku

Ludmilka3687
17.6.2021 17:21

Já začínám vždy cca v březnu na 3 týdny a mám vždy skvělý pocit po detoxu.

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip