Babinet.cz  /  Soutěže  /  Soutěžte o mince Golden Gate

Soutěžte o mince Golden Gate

9.1.2020 - redakce Babinet.cz

Elektronika, oblečení, nebo peníze. To jsou nejčastější věci, které si lidé kupují nebo darují jako dárek. Hodnota spotřebního zboží se ale rychle ztrácí. Za nějaký čas musíte koupit nový model, protože ten původní přestane fungovat.  A peníze? Ty samozřejmě utratíte.

Jde to ale i jinak. Češi poslední dobou čím dál víc kupují pro sebe nebo svoje nejbližší zlato či stříbro v podobě slitků nebo mincí. Je to skvělý způsob, jak své blízké obdarovat cenností, která neztrácí na hodnotě.

Investiční mince jsou ale i nápaditým dárkem, jenž budete mít vždy spojený s emocemi a speciální příležitosti, ke které se mince může darovat.

Pro děti lidé často vybírají mince s pohádkovou nebo filmovou tématikou, pro dospělé většinou sběratelské kousky a zlaté slitky.

Zlaté a stříbrné mince kupují nejčastěji rodiče nebo prarodiče pro své děti nebo vnoučata. Je to osobnější dárek než peníze v obálce a navíc má trvalou hodnotu. Nejde o spotřební zboží, které se snadno rozbije.

Proč vlastně zlato nebo stříbro?

Investice do drahých kovů poskytuje dlouhodobou ochranu majetku, finanční rezervu a pojistku před inflací, před propadem trhů i před finanční krizí. S fyzickým zlatem máte navíc své investice doslova po ruce, tedy nevkládáte svůj majetek do rukou nikoho druhého, nejste závislí na bankách a jiných finančních institucích.  Spoření do zlata jde v posledních letech přirovnat k začátkům stavebního spoření.

Hodnota starých mincí jde skokově nahoru. Díky rostoucí ceně zlata

„Lidé vidí v mincích především vhodný dárek pro všechny generace. Stále více si ale uvědomují, že jde o zajímavou investiční příležitost. Například cena mincí z poslední lunární série se pohybuje blízko cen investičních slitků. Díky vysoké poptávce a omezenému počtu vyražených kusů jejich cena však v čase rychle roste a brzy výrazně převýší cenu kovu,“ říká Libor Brůna z Golden Gate CZ.

„Nabízí se nám tedy jedinečná investiční příležitost. Ideální je mít od každé mince více kusů, jednu do vlastní sbírky, další pro své blízké nebo pro případ pozdějšího prodeje,“ říká ředitel české společnosti Golden Gate CZ Libor Brůna.

 

 

 

 

 

 

Odpovezte spravne na soutezni otazku a vyhrajte minci “Vitej na svete” od spolecnosti Golden Gate CZ, a.s.!

Soutěž již byla ukončena. Výherci soutěže jsou:
Kalenda Jiří - Rynholec, Vendula Žáková - České Budějovice, Štěpánka Fišerová - Strakonice

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další soutěže

Náš tip