Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  Češi sází na zázvor! Jak na oslabenou imunitu a nachlazení

Češi sází na zázvor! Jak na oslabenou imunitu a nachlazení

8.1.2020 - redakce Babinet.cz

První, co se člověku vybaví v souvislosti se zázvorem jsou tři slova – prevence, pálivost a síla. S příchodem nižších teplot a chřipkového období se na pomoc zázvoru spoléhá stále více lidí. Zázvor umí dokonale podpořit váš imunitní systém, ale je potřeba jej správně zpracovat. Není to ale nic složitého!

Zázvor užívá alespoň jednou týdne více než třetina Čechů a obvykle s ním léčí nachlazení. Polovina lidí pak využívá zázvor preventivě k podpoře své imunity, jak vyplynulo z průzkumu společnosti Kitl.

Bohužel účinnost zázvoru je značně kolísavá. Závisí na množství účinných látek (6-gingerolu a 6-shogaolu), a ne každý námi vybraný kořen zázvoru lze z tohoto pohledu označit za vhodný. Dalším faktorem, který také neovlivníme, je čas sklizně u pěstitele a způsob skladování u dovozců a prodejců.

Množství účinných látek ale ovlivňuje i způsob, kterým doma zázvor zpracujeme. Jestliže chceme z kořene vytěžit maximum, je vhodné ho tepelně upravit. Tím se aktivují účinné látky. K jejich umocnění pak dojde společným užitím spolu s vitamínem C, který podle lékařů účinnost zázvoru dále zesiluje. Nejvhodnější je tedy teplý zázvorový čaj s citronem.

Obecně můžeme říci, že čím pálivější zázvor je, tím více zdraví prospěšných látek v sobě má. Bohužel ale ne každému tato palčivá chuť vyhovuje. Citlivějším dospělým někdy dráždí žaludek a dětem chutná málokdy.

I z těchto důvodů lékaři vyvinuli speciální zázvorové kapsle na podporu imunity, které žaludek nedráždí. Jmenují se Kitl Eligin BIO a díky nim mohou z výhod zázvoru těžit i lidé, kterým palčivost zázvorového kořene vadí, a proto ho nemohou pravidelně užívat. Eligin obsahuje kapsle s výjimečně silným zázvorovým práškem a malým množství vitamínu C. Vyrábí se z kvalitního BIO zázvoru, který podle laboratorních výzkumů obsahuje největší podíl výše uvedených účinných látek. Díky technologii zvané elicitace, která nahrazuje tepelné zpracování, se navíc podařilo tyto látky maximalizovat.

Zázvor v Eliginu se navíc, díky speciálním enterosolventním kapslím, rozkládá až ve střevě, tedy přesně tam, kde sídlí většina naší imunity. Podpořte svou imunitu přírodní cestou!

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip