Babinet.cz  /  Magazín  /  Čtenářské příběhy  /  Milena (53): Odmítla jsem dceři poskytnout azyl. Rozešly jsme se ve zlém

Milena (53): Odmítla jsem dceři poskytnout azyl. Rozešly jsme se ve zlém

22.12.2019 - redakce Babinet.cz

Když si moje dospělá, šest a dvacetiletá dcera začala ničit život s partnerem, jehož nehezká minulost je snad všeobecně známá po celém našem malém městě, byla jsem zralá na infarkt. Co ale můžete dělat s dospělým člověkem, který má svou hlavu? Vůbec nic. A tak jsem nejdřív domlouvala, zbytečně. Pak se rozčilovala, zbytečně. Snad i prosila, zbytečně. Marnost nad marnost. Dcera se prostě v láskyplném opojení rozhodla, že si zkazí život a tak bylo vymalováno.

Začala bydlet sama dost brzy a až jsem se divila, jak dobře to zvládá. Pilně pracuje, dálkově dokončuje školu, je úspěšná v každém směru. Inteligentní holka, tím jsem si byla jistá. Než se její cesta protnula s místním seladonem. Jistě, krásný kluk, o tom žádná. Ale to je všechno. Zadlužený, výmluvu, aby nemusel pořádně pracovat, si taky vždycky najde a kde je alkohol, tam vždy spolehlivě najdu i jeho. Taková ta známá firma, kterou má zřejmě každé menší město. Jenže dcera ne, ta to vidět nechce. Vše se začalo sypat, už když si ho k sobě nastěhovala. Neustálé stížnosti sousedů na hlučné hádky, na sedánky v jejich bytě, na nevhodné chování pochybných existencí, které se bytem častěji a častěji protahovaly, pozdější čím dál větší prodlevy s nájmem, neochota cokoliv řešit s majitelem bytu a tak dále. Stalo se tak nevyhnutelné. Výpověď z bytu.

Když mi s pláčem volala, byla jsem plná vzteku. Chtěla se vrátit domů. Podávala mi to tím nejhorším způsobem. Že prý stejně žiju sama, tak co. Jako milující matka bych ji zřejmě hned měla vzít k sobě bezpodmínečně. To jsem ale neudělala. Přišel z mé strany výběr. Buď rozchod s tím individuem a může se ke mně stěhovat, nebo nic. Rozchod rázně odmítla. S velkým sebezapřením jsem i já tedy odmítla poskytnout azyl. Rozchod tedy přišel, ale rozešly jsme se my dvě a to ve zlém.

Teď o ní vím pouze z doslechu. Bydlí i se svým přítelem u jakési kamarádky, snad platí nějaké jeho dluhy, což by mě už asi ani nepřekvapilo. Se školou samozřejmě sekla. Prý snad normálně pracuje, ale k čemu to je, když ji ten kluk vždycky potáhne dolů? Už jen čekám, kdy se dozvím o jejím těhotenství a rovnou ji uvidím s kufry na svém prahu.

Milena, 53 let

Pokud se chcete i Vy podělit se svým příběhem, napište nám do redakce na bara.klimova@babinet.cz.

Redakčně zpracovala Bára Klímová

Ilustrační foto: pixabay.com

 

 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

normální chlap
22.12.2019 21:51

Lituji, ale s tímhle nenaděláte nic. Alfa samec je alfa samec a některé holky nedokážou odolat. Pravděpodobný vývoj je ten, že on ji těhotnou nebo s malým děckem opustí a ona v dluzích a s dítětem bude hledat pomoc. Pak ji můžete přijmout, ale nepřehánějte to, žádné splácení jejích dluhů, společná domácnost, nic takového. Donuťte ji jen k žalobě na určení otcovství a stanovení co nejvyšších alimentů. I kdyby se zdálo, že je to k ničemu, různé Maláčové stejně časem prosadí zálohované výživné (a my to zaplatíme). Časem si někoho najde, asi nějakého beta samce s dvěma dětmi (alpha fucks, beta bucks říkají Američané) a když to nebude moc velká beta, vydrží s ním až do smrti :-)

kolcava
22.12.2019 23:55

Normální chlap to napsal krásně. Souhlasím se vším. Zachovala jste se rozumně, i když musíte cítit velký smutek, Krásné svátky (přes to všechno), vám i všem čtenářům.

Ma
25.12.2019 01:51

A co její otec? Nechyběl ji někdy náhodou? Zjevně jej nemá, nebo jste rozvedená. Jen objasňuji možný problém-nicméně děláte správně...

M.M
28.12.2019 19:23

Pro nick / Normální chlap Tohle nazýváte Alfa samcem ? To je tak psí až omega.

normální chlap
1.1.2020 23:47

M.M: výtržník, "známá firma", člověk který nedodržuje pravidla a očekává od ostatních, že se mu budou přizpůsobovat - to je alfa :-) Neznamená to pochvalu, nesouvisí to s inteligencí ani pracovitostí, popisuje to jen to, jak se on sám projevuje ve společnosti.

kalupinka
4.1.2020 14:56

Každý svého štěstí strůjcem....a Vaše dcera je strůjcem i svého i neštěstí....a komu není rady, tomu není ani pomoci. Snad prohlédne před exekucí, před ztrátou zaměstnání, před vlastním mateřstvím...už tohle je situace nezáviděníhodná. Ale hůř může být vždycky, co si budeme povídat.

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip