Babinet.cz  /  Magazín  /  Cestování  /  Rodinná dovolená v Austrálii: vydejte se za dobrodružstvím, odpočinkem i přírodními krásami

Rodinná dovolená v Austrálii: vydejte se za dobrodružstvím, odpočinkem i přírodními krásami

18.12.2019 - redakce Babinet.cz

Teploty padají z příjemného babího léta k nule a dlouhé podzimní večery svádí k přemýšlení, kam vyrazit za teplem? Zkuste Austrálii. Roční období jsou tu obráceně, takže v měsících, kdy nám v našich končinách nestačí ani vlněný kabát, u protinožců stačí kraťasy nebo plavky a zbývající místo v kufru můžete vyplnit suvenýry místo svetrů. A co dělá Austrálii ideální destinací pro rodinnou dovolenou?

Městská džungle i odpočinek na pláži

Pokud svou dovolenou začnete v Sydney, pusťte se do objevování. Společně s dětmi si užijete jízdu na trajektu podél pobřeží města, jeden z nejkrásnějších pohledů na slavnou budovu opery je právě z lodi.

Spojte poznávání s relaxem a vydejte se na Bondi Beach. Kromě bezpečné části, kterou střeží plavčíci, a mělké vody u pláže je tu zdarma i venkovní bazén pro děti, který je zdarma a nehrozí, že by tu děti překvapily vlny. V okolí je mnoho skvělých restaurací a barů, a tak, jakmile se dostatečně vyřádíte ve vodě a při stavění hradů z písku, stačí vybrat, kde si pochutnáte na zmrzlině nebo mléčném koktejlu.

Zábava v Queenslandu

Dreamworld, Sea World, Movie World, Wet’n’Wild, WhiteWater World. Navštívit každý ze zábavních parků v Queenslandu by vystačilo na týdenní dovolenou, děti si tedy asi budou muset vybrat své favority. Doporučujeme si přivstat a do parku, ať už zvolíte kterýkoliv, vyrazit co nejdříve po otevření, abyste si užili atrakce dřív, než dorazí další návštěvníci. A i když jsou parky lákadlem především pro děti, dost možná se po chvíli přistihnete, že si atrakce užíváte stejně, jako ony.

Malí i velcí milovníci zvířat budou nadšení také z Australia ZOO. Najdete ji dvě hodiny jízdy autem od Queenslandu a trpělivým pasažérům můžete slíbit setkání s unikátními zvířaty. Kromě žiraf, gepardů, koal a klokanů se potkáte také s tasmánskými čerty, surikatami, roztomilými pandami červenými, krokodýly a nosorožci. v ZOO, kterou založil slavný lovec krokodýlů Steve Irwin, se dokonce můžete setkat s klokany na dosah ruky a nakrmit je. Opravdu australský zážitek.

TIP: Nechte si připravit zájezd do Austrálie pro celou rodinu na míru. Můžete si nechat vytvořit itinerář dle vašich potřeb spolu s letenkami v kombinaci s výlety s průvodcem.

Zážitek na celý život na Velkém bariérovém útesu

Se staršími dětmi, které nalákáte na poznávání přírody a podmořského světa, se vydejte do oblasti Daintree a Velkého bariérového útesu. Prales Daintree je 135 milionů let starý a cesta po některé z vyznačených tras může působit jako cesta zpátky časem. Petr z CK Go2, který v Austrálii tráví většinu roku, doporučuje domluvit si průvodce, se kterým se vydáte pozorovat krokodýly ve volné přírodě a všechny zážitky pak vstřebat v Daintree Ice Cream Company, restauraci, která tvoří dezerty z místního exotického ovoce.
Nezapomenutelná je pak cesta k Velkému bariérovému útesu. Vybrat si můžete několikadenní plavbu na katamaránu, při které navštívíte odlehlejší ostrovy a zátoky v oblasti, nebo levnější a přitom skvělá jednodenní plavba “Útes Premium”, na kterou vyráží maximálně 20 lidí a nabízí potápění v zajímavých lokalitách.

Odjeďte na dovolenou bez starostí, poradí vám zkušení průvodci. V cestovní kanceláři Go2 můžete vybírat z mnoha zájezdů, nebo si nechat sestavit itinerář na míru přesně podle vašich představ.


 

Autrokou článku je Jana Kovářová

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip