Babinet.cz  /  Magazín  /  Kultura  /  Vyjde kniha O výživě. Nutriční terapeutky z poradny Ne hladu v ní boří mýty a odpovídají na časté dotazy

Vyjde kniha O výživě. Nutriční terapeutky z poradny Ne hladu v ní boří mýty a odpovídají na časté dotazy

4.12.2019 - redakce Babinet.cz

Komplexní a v Česku unikátní příručka k tomu, jak se zdravě a rozumně stravovat, je společným dílem Andrey Jakešové a Veroniky Pourové, zakladatelek poradny Ne hladu. Mediálně známá dvojice odbornic na výživu dala dohromady své know-how z oboru, praktické zkušenosti a vědecky podložené informace.

Jsou éčka opravdu škodlivá? Fungují detoxy? Jaká úskalí skrývají populární diety? Jak porozumět složení potravin a jak mít každý den na talíři jen to nejlepší? To jsou jen některé z otázek, se kterými se dvojice v každodenní poradenské praxi setkává. „Dotazy nám chodí dnem i nocí a často pramení z neodborných článků a internetových příspěvků,“ vysvětlují. Populární a často kontroverzní témata v knize komentují na základě ověřených výzkumů a faktických informací. Přidávají vlastní zkušenosti, tipy na zdravé recepty a odpovědi na otázky, které jejich klienty trápí nejvíce.

O autorkách knihy

Obě „bojovnice za pravdu o zdravé výživě“, jak si s oblibou říkají, mají za sebou úspěšné studium oboru nutriční terapeut a navazujícího magisterského oboru nutriční specialista na 1. LF UK. Veronika Pourová navíc vystudovala magisterský obor technologie potravin na VŠCHT. Výživa je prý pro obě prací i koníčkem a jejich cílem je pomoci lidem, aby jedli zdravě a pestře, a přitom se nemuseli trápit zbytečnými omezeními. Poté, co každá po vlastní ose nasbírala relevantní zkušenosti v oboru, se rozhodly spojit síly a založit nutriční poradnu Ne hladu. Za šest let s ní dosáhly řady úspěchů. Pravidelně vystupují v pořadech České televize (Sama doma, Dobré ráno s ČT), pořádají konferenci NutriGeek a publikují v médiích, na sociálních sítích a na oblíbeném blogu v rámci stránky Nehladu.cz.

Jak kniha vznikala

„Kniha je shrnutím naší blogerské tvorby. Klienti a čtenáři se nás už několik let ptali, jakou knihu o výživě bychom jim doporučily, a my nebyly schopné vybrat jedinou česky napsanou a všeobecně zaměřenou publikaci, jejíž autor by byl skutečný odborník na výživu. Tak jsme napsaly vlastní,“ popisují vznik projektu Andrea Jakešová a Veronika Pourová. Finance na výrobu a tisk knihy vybíraly v rámci crowdfundingu na platformě, která je součástí nakladatelské služby Pointa. Ta autorům pomáhá nejen s financováním, ale také se sestavením knižního týmu, samotnou přípravou knihy, propagací a distribucí. S vybranými 180 tisíci korun (cílová částka byla 160 tisíc korun) to autorky knihy O výživě dotáhly mezi nejúspěšnější předprodeje na platformě.

Kniha vychází 12. prosince 2019 a k dostání bude ve všech velkých knihkupectvích, na jejich e-shopech i přímo na e-shopu Pointy (již od 6. prosince).

PŘEHLED DALŠÍCH VÁNOČNÍCH TIPŮ Z POINTY

Slova z pekla - Alexandra Kohoutová – v prodeji od 4. listopadu

Zlo je rodu mužského - Eva Grestenbergerová - v prodeji od 11. listopadu

Americká sprcha - David Teichmann - v prodeji od 21. listopadu

DigiDetox - Matěj Krejčí - v prodeji od 2. prosince

Svobodomyslná - Kateřina Lieskovská - v prodeji od 2. prosince

An(n)a. - Sára Báchorová - v prodeji od 9. prosince

Více o knihách naleznete na http://bit.ly/PointaVanoce2019

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip