Babinet.cz  /  Magazín  /  Kultura  /  Knižní novinka: Nový historicky fantasy román Lvářka od Terezy Janišové

Knižní novinka: Nový historicky fantasy román Lvářka od Terezy Janišové

2.12.2019 - redakce Babinet.cz

Román z prostředí současné a rudolfínské doby, ve kterém se setkáváme s architektem Josefem a bylinkářkou Vavřínkou. Oba žijí ve stověžatém městě, každý v jiném století, přesto se jedné noci potkají na pražském vrchu Petříně. Při správné konstelaci dá se totiž skrz oheň cestovat labyrintem času… V příběhu Josefa a Vavřínky se setkáme se střípky tajemných pražských legend i některými známými postavami našich dějin, které jsou však představeny v o něco méně známém světle.

„Příběh je zasazený částečně do současné, částečně do rudolfínské Prahy. Do značné míry se v něm odráží můj život na Hradčanech, práce v oboru architektury, zájem o pražské legendy a láska ke zvířatům,“ říká ke knižní novince její autorka Tereza Janišová.

Tereza Janišová

Tereza Janišová (* 30. května 1989, Praha) je česká spisovatelka, novinářka a architektka. Hradčany, Petřín a křivolaké uličky Malé Strany byla místa, kde prožila dětství, a dodnes jsou pro ni velkým zdrojem inspirace. Po výtvarném gymnáziu vystudovala Fakultu architektury ČVUT v Praze, poté strávila nějaký čas v Londýně, kde pracovala v místním architektonickém ateliéru. Největší radostí ale pro Terezu vždy bylo psaní. Je autorkou čarodějné fantasy trilogie Erilian a historického fantasy románu Lvářka. Kromě psaní knih se zabývá architektonickou žurnalistikou, do jara tohoto roku jako šéfredaktorka časopisu ASB. Nyní se věnuje především svému malému synovi, miluje tanec, kočky a cestování.

Bibliografické údaje o knize:

Název: Lvářka

Nakladatel: Lirego

Ilustrace: Barbora Kyšková

Počet stran: 256

Vazba: pevná

Vychází: 13. listopadu 2019

Doporučená prodejní cena: 299 Kč

Na trailer k románu Lvářka se můžete podívat ZDE: https://youtu.be/8iS_BbzlNt8

 

 

 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip