Babinet.cz  /  Kam vyrazit  /  Liberecký kraj  /  Svatováclavské slavnosti – čtvrtý ročník oslav českého piva na Zámku Svijany

Svatováclavské slavnosti – čtvrtý ročník oslav českého piva na Zámku Svijany

19.9.2019 - redakce Babinet.cz

Zámek Svijany oslaví 28. září Svatováclavskými slavnostmi Dny českého piva. Již čtvrtý ročník slavností nabídne program pro celou rodinu i oblíbený pivní speciál DUX, který pivovar Svijany vaří jen jednou ročně. Chybět nebude ani patron českého piva, svatý Václav, který na zámek již tradičně zavítá na svém koni.

Již počtvrté bude 28. září – den sv. Václava – na Zámku Svijany věnován oslavě českého piva. Svatý Václav totiž není jen patronem českých zemí, ale též patronem nejoblíbenějšího českého nápoje. Slavit se bude od dopoledních hodin až do večera, v programu nechybí hudba, tradiční jarmark s ukázkami řemesel, nebo prohlídky pivovaru.

Program pro celou rodinu

Oslavy začnou již v 10.00 hodin dopoledne za doprovodu dobové hudby. Po kejklířském představení bude následovat slavnostní naražení sudu se svatováclavským speciálem DUX se svijanským sládkem Petrem Menšíkem a ředitelem pivovaru Romanem Havlíkem. „Světlé speciální pivo DUX bude během Dnů českého piva k dostání jen na několika místech v České republice. Jedním z nich jsou samozřejmě i naše Svatováclavské slavnosti“, říká o svijanském speciálu Roman Havlík.

Na Zámek Svijany zavítá během oslav i samotný svatý Václav, přijede na nádvoří na svém koni krátce před polednem. Odpoledne se mohou hosté těšit na módní přehlídku, šermířské vystoupení, pivní soutěže, nebo středověkou hudbu v podání kapely ERGO. Zájemci si mohou vyzkoušet pečení chleba v dobové peci nebo lukostřelbu, pro děti budou připravené projížďky na ponících. Celou akci zakončí koncert Honzy Vančury a skupiny Plavci.

Prohlídka pivovaru

Při příležitosti Svatováclavských slavností je připravena možnost prohlídky pivovaru Svijany za zvýhodněnou cenu 50 Kč. Na prohlídku je nutné si předem rezervovat místo prostřednictvím formuláře na webových stránkách www.zameksvijany.cz.

Kromě běžné prohlídky budou mít navíc zájemci výjimečnou příležitost zúčastnit se i odborné exkurze se sládkem pivovaru Petrem Menšíkem. Prohlídka zahrnuje i návštěvu nové stáčírny plechovek, možnost ochutnat nefiltrované pivo přímo z ležáckého tanku nebo se podívat do prostor otevřených spilek, kde probíhá tradiční technologie kvašení piva. Jako dárek účastníci obdrží limitovanou výroční Svijanskou Dvacítku v patentní lahvi s keramickým uzávěrem. Prohlídka se sládkem proběhne od 14.30 hodin. Kapacita je limitována počtem 20 osob, zájemci si mohou rovněž rezervovat místo na webových stránkách www.zameksvijany.cz. Cena odborné prohlídky je 249 Kč.

PROGRAM SVATOVÁCLAVSKÝCH SLAVNOSTÍ

10.00

Zahájení slavností za doprovodu dobové hudby

10.30

Kejklířské představení kejklíře Slávka

11.00

Slavnostní naražení sudu se svatováclavským speciálem DUX

11.15

Novostředověká hudba v podání kapely ERGO

11.45

Pivní soutěž I

12.00

Šermířské vystoupení skupiny Alterum - „Rytířský turnaj“

12.30

Příjezd sv. Václava na koni na nádvoří

12.45

Módní přehlídka dobových a pivních šatů

13.15

Kejklířské představení kejklíře Slávka

13.45

Pivní soutěž II

14.00

Novostředověká hudba v podání kapely ERGO

14.30

Šermířské vystoupení skupiny Alterum – „Žízeň“

15.00

Módní přehlídka pivních a dobových šatů

15.30

Kejklířské představení kejklíře Slávka

16.00

Pivní soutěž III

16.15

Novostředověká hudba v podání kapely ERGO

16.45

Pivní olympiáda

VSTUPNÉ

Dospělí*

120 Kč

Děti do 140 cm, důchodci*

60 Kč

Děti do 3 let

zdarma

ZTP/P

zdarma

Doprovod ZTP/P*

60 Kč

Prohlídka pivovaru (rezervace nutná)

50 Kč

Odborná prohlídka pivovaru se sládkem (rezervace nutná)

249 Kč

Dospělí*

120 Kč

*Vstupenka zahrnuje vstup do vnitřních prostor zámku a na koncert

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

www.zameksvijany.cz

www.hotelzameksvijany.cz

www.facebook.com/zameksvijany

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další tipy

Náš tip