Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  Moringou olejodárná. Proč jí zařadit do své životosprávy

Moringou olejodárná. Proč jí zařadit do své životosprávy

23.8.2019 - redakce Babinet.cz

Poslední dobou se hodně hovoří o potravině Moringa, která je svými nutričními a léčivými vlastnosti považována za nejlepší superpotravinu na světě. Přečtete si 10 důvodů proč je dobré jí zařadit do své životosprávy.

Imunita

Moringa poskytuje tělu ideální štít a ochranu před civilizačními nemocemi. Obsahuje takové množství antioxidantů jako žádná potravina na světe. Moringové listy mají prospěšné vlastnosti v prevenci proti rakovinotvorným buňkám, zejména u rakoviny tlustého střeva a rakoviny prsu.

Metabolismus, zažívání

Moringa obsahuje velké množství vápníku, který přispívá k normální funkci trávicích enzymů. Obsahuje také 31% vlákniny podporující zdravé trávení a správnou funkcí střev. Přítomný rostlinný hormon zeatin také zněkolikanásobí efektivní využitelnost živin pro vaše tělo.

Moringa je skvělým pomocníkem při úpravě či redukci váhy, doporučeno výživovými poradci.

Zdravá pokožka

Vitamín A je nezbytný pro zdravou a zářivou pleť a vitamín E chrání buňky před oxidačním stresem. Zeatin zároveň zpomaluje buněčné stárnutí, tedy i pokožky.

Svaly

Extrémně vysoké množství bílkovin podpoří růst i udržování svalové hmoty. Skvělý doplněk pro sportovce, v dokonalé rovnováze doplněné 9 esenciálními aminokyselinami, které jsou pro správné fungování těla nezbytné.

Zrak

Moringa je zdrojem vitamínu A, který je důležitý pro naše vidění. Tento vitamín je důležité začlenit do stravy, což moringa splňuje v ideálním množství.

Ohrana proti únavě a vyčerpání

Přítomný hořčík, železo a vitamín A vás dokonale chrání před únavou a vyčerpáním. Vysoký obsah železa je také důležitý pro vegany i vegetariány.

Anti-stres

Moringa je vyhledávaná pro vysoký obsah hořčíku, který navozuje normální funkci nervového systému. Ve světě je moringa užívána jako lék na depresi, bolesti hlavy, úzkosti, podrážděnost a neklid.

Zdravé kosti

Zdravé kosti jsou základ zdraví. Moringa je podpoří vysokých obsahem vápníku, bílkovin, vitamínu K a hořčíku. Všechny tyto vitamíny připívají k růstu kostí a podporují jejich pevnost.

Energie

Díky rostlinnému hormonu zeatin máte dostatek energie. K tomu přispívá i obsažené železo, vápník a hořčík. Moringy je výborným společníkem při studiu, náročném zaměstnání i pro běžný život.

Zdravé zuby

Moringa je úžasným zdrojem hořčíku, který je důležitý pro správný vývoj a udržení zdravých a silných zubů. Je doporučována i dětem pro správný vývoj chrupu.

Více se dozvíte zde

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip