Babinet.cz  /  Magazín  /  Dům a zahrada  /  Déšť v našich rukou?

Déšť v našich rukou?

8.7.2019 - redakce Babinet.cz

„Poručíme větru, dešti“, tato slova již od nepaměti vyjadřovala touhu člověka ovládat počasí. Jak jsme ale z historie poznali, není to jednoduché. Ať se lidstvo snaží sebevíc, ovládání počasí je přece jen doposud nad jeho síly.

V posledních několika letech trápí některé regiony České republiky dlouhodobá sucha. Mnohé obce zakazují v nejhorším období zalévání zahrad, a proto lidé hledají různé způsoby, jak šetřit vodou, a přesto dopřát rostlinám dostatek vláhy.

V posledních letech se stává voda doslova vzácnou tekutinou a ti, kteří nemají možnost používat vodu z alternativních zdrojů jako jsou například studny či retenční nádrže, nemohou rostlinám dopřát tolik, kolik by potřebovaly. Je tedy nutné vodou šetřit, jak jen se dá.

Kärcher Rain System šetří vodu, je velmi pohodlný. Kombinací Kärcher Rain Boxu (doporučená maloobchodní cena 2 250 Kč, k dispozici od 20. 6.) a zavlažovacích hodin nestrávíme zaléváním žádný čas.

Podívejte se na video, jak snadné je zavést vodu k rostlinám.

Dokáže zavést vodu až k rostlinám a pomocí kombinace kapénkové závlahy a zavlažování jim poskytuje dostatek vody, aniž by jí plýtval. Systém se skládá z hadic, hadic pro kapénkovou závlahu, kolíků pro jejich ukotvení a manžet, kterými regulujeme intenzitu zavlažování. Snadno jej můžeme natáhnout do záhonů, pod keře, ale i k truhlíkům. Tak se voda dostane přesně tam, kde je jí zapotřebí.

Na hadice se dají snadno připevnit postřikové manžety nebo manžety pro kapénkovou závlahu, které umožňují přímé zavlažování rostlin. Otočnou hlavou se navíc dá podle potřeby nastavit průchod vody od 0 do 10 l/h, čímž se snadno předejde jejímu zbytečnému plýtvání. Na hadici lze připojit i filtr, který celý systém chrání před malými částečkami nečistot, lze jej připevnit snadno, rychle a bez nářadí, stejně jako ostatní komponenty zavlažovacího systému. Kärcher Rain System pracuje pod tlakem 4 bar. Velice efektivní je právě díky spojení výhod mikroodkapávání a běžného zavlažování. Navíc je snadno přizpůsobitelný jakémukoliv typu zahrady. Dokonale také funguje v kombinaci se SensoTimerem, se kterým si zavlažování můžeme nastavit během chvilky a přesně podle potřeb vašich rostlin.

Mezitím, co Kärcher Rain System bude pečovat o naši zahradu, my si můžeme užívat hezkých letních chvilek s vědomím, že naše rostlinky mají tu nejlepší péči a netrpí ani naše záda a ani životní prostředí.

www.karcher.cz a inspirujte se.

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip