Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  Jak se na parné dny obrnit, abychom zvládli den v práci co nejlépe

Jak se na parné dny obrnit, abychom zvládli den v práci co nejlépe

17.6.2019 - redakce Babinet.cz

Příliš velké horko a ostré sluneční záření nám dává zabrat. V parném létě, kdy teploty překračují třicítku, jsme více unavení, nemůžeme dobře spát, a nejraději bychom se schovali do chladné jeskyně nebo do stínu k vodě. Trpí naše vlasy, které jsou najednou jako bez života, také se více potíme. „Zvýšené pocení doprovází silné emoce, tedy samozřejmě i stres.” uvádí MUDr. Monika Arenbergerová.

Jak se na parné dny obrnit, abychom zvládli den v práci co nejlépe?

Sedíte-li celý den v kanceláři bez klimatizace, pijte vlažné tekutiny, doplňujte minerály a zkuste vynechat přeslazené nápoje. Vlažná voda s citrusovými plody, osvěžující čaj nebo minerálka jsou to pravé. Máte-li chuť na sladké, dejte si raději lahodnou zmrzlinu. Pod tekoucí studenou vodou si můžete zchladit předloktí, a pokud vám to pracovní prostředí dovolí, nebojte se sáhnout po lavoru se studenou vodou a ponořte si do něj chodidla. Můžete být doma? Osvěžte si oční víčka plátky okurky, zdržujte se v místnosti, která není orientovaná na jih, a dejte si několikrát za den vlažnou nebo studenou sprchu.

Žízni předcházejte preventivně

Zvýšený úbytek tekutin v těle způsobuje nadměrné pocení nebo klimatizace, která obecně vysušuje pokožku těla a navíc ohrožuje organismus příliš nízkými teplotami. Ve chvíli, kdy cítíte žízeň (vaše tělo v té chvíli postrádá zhruba litr tekutin), je na pití pozdě. Pijte v průběhu celého dne, i když nejste žízniví. Pomoci může láhev minerálky na pracovním stole, zabalte si ji i na každý, sebekratší výlet. Ani v parných dnech se nevyhýbejte polévkám. Je to snadný zdroj nasycení i doplnění tekutin, přes den si dopřejte hodně ovoce a zeleniny. Svěží chuť a velký obsah vody je v melounech, ananasu, avokádu, či peckovém ovoci, ze zeleniny se nebraňte rajčatům, paprikám, nebo okurkám.

V létě trpí i naše vlasy. Jak je ochránit?

Před létem si nechte vlasy prostříhat, ať je váš účes vzdušný a máte vítr ve vlasech! Pokud můžete, nebarvěte vlasy těsně před dovolenou u moře. Těsně po aplikaci barvy jsou vlasy nejoslabenější a mořská voda a intenzivní sluneční záření je může poškodit. Vyhněte se polednímu slunci, to škodí nejvíce, nebo noste klobouk s širokou krempou, své vlasy ochráníte před sluncem a ještě navíc budete in. Dodávejte vlasům vitaminy, důležitý je vitamin A, B.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip