Babinet.cz  /  Kam vyrazit  /  Plzeňský kraj  /  Den hudby v Kašperských Horách

Den hudby v Kašperských Horách

12.6.2019 - redakce Babinet.cz

Tradiční kulturní hudební akce, která zároveň otevírá letní turistickou sezonu, se bude konat 21. a 22. června v Kašperských Horách. Sobotní oslavu Evropského dne hudby završí jedna z nejlepších revivalových skupin u nás, Kabát revival Plzeň. Dále se návštěvníci mohou těšit na kapely všech žánrů, vystoupení místní taneční skupiny Power a páteční film Bohemian Rhapsody.

Program začne už v pátek 21. června od 19:00 v kašperskohorském kině. „V loňském roce jsme zaznamenali velmi kladné ohlasy na film s hudební tématikou, který se promítal v předvečer sobotních oslav. Rozhodli jsme se filmovou projekci zařadit i letos a nemohli jsme vybrat jiný film než Bohemian Rhapsody, který se stal nejúspěšnějším filmem tohoto roku,“ přiblížil dramaturgický záměr kulturní referent Radek Nakládal.

Hlavní program se odehraje v sobotu 22. června od 13:00 do 23:30 na náměstí pod kostelem sv. Markéty a je pro všechny zcela zdarma.

Největší hvězdou večera bude Kabát revival Plzeň. Historie této kapely je poměrně mladá, letos v červnu oslaví svoje 30. narozeniny. Patří mezi nejlepší revivalové skupiny v České republice a jak doplnil Nakládal: „Je uznávána jako skupina nejlépe autenticky hrající písně skupiny Kabát.“ Kromě nich během dne návštěvníci uslyší skupinu Parkán. Historie této strakonické rockové legendy sahá až do roku 1974, kdy tato skupina vystupovala pod názvem Efraim. Plzenští Tabasker přivezou do Kašperských Hor směs stylu klezmer, gypsy a folkloru. Milovníci české dechovky naopak ocení českobudějovickou kapelu Jižani, která letos vydala nové CD s názvem „Kam vracím se rád“. Chybět nebude ani představení pro děti, kdy v úvodu vystoupí hudebně pohybový kroužek s názvem Myš a Maš. Příznivce street dance potěší vystoupení místní taneční skupiny Power, která se čerstvě pyšní druhým místem z mistrovství České republiky.

Více informací a plakát ve formátu pdf k této akci naleznete na webových stránkách www.kasphory.cz/kultura/kulturni-akce/den-hudby-2019.

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další tipy

Náš tip