Babinet.cz  /  Kam vyrazit  /  Liberecký kraj  /  Zámecké slavnosti ve Svijanech

Zámecké slavnosti ve Svijanech

4.6.2019 - redakce Babinet.cz

Zámek Svijany oslaví třetí výročí svého otevření již tradičními Zámeckými slavnostmi. Bohatý celodenní program nabídne zábavu pro celou rodinu, nebudou chybět stánky s občerstvením a na čepu samozřejmě Zámecký Máz. Zámecké slavnosti proběhnou již v sobotu 22. června.

Své brány otevře zámek návštěvníkům v 9.00 hodin ráno. Program zahájí o 30 minut později svým vystoupením na hlavním nádvoří mladá zpěvačka Michaela Mervartová, která na slavnostech sklidila úspěch již v minulých letech. Následovat bude kouzelnická show, vystoupení klauna nebo výstup kejklíře a žongléra. Významným bodem programu bude slavnostní naražení sudu Zámeckého Mázu, piva jež vzniklo před třemi lety na počest otevření zámku veřejnosti a od té doby je oblíbenou stálicí mezi svijanskými pivy. „Snažíme se program sestavovat tak, aby si na něm každý našel to své. Pro děti například chystáme prohlídky zámku s pohádkovými bytostmi, které v minulých letech sklidily obrovský úspěch. Nově pro návštěvníky slavností připravujeme například projížďky v historickém kočáře,“ komentuje přípravy na slavnosti Libor Stejskal, manažer Zámku Svijany.

Slavnostmi nebude žít jen hlavní nádvoří, ale celý areál zámku. Návštěvníci se mohou těšit na ukázky dávných řemesel, budou si moci vyzkoušet střelbu z kuše na historické střelnici nebo otestovat svou mušku při lukostřelbě. Koho střílení neláká, může se vžít do role prehistorické hospodyně a pustit se do vlastnoručního pečení chleba v peci z doby bronzové, která je v provozu jen pár dní v roce. O suchém chlebu však návštěvníci zámku během slavností rozhodně nebudou. Bude je čekat celá řada stánků s občerstvením, ze kterého si vyberou i ty nejmlsnější jazýčky. Namátkou z nabídky zmiňme rolovanou zmrzlinu, královské topinky nebo vepřovou kýtu. A k tomu samozřejmě svijanské pivo.

Při tvorbě programu ve Svijanech nezapomněli ani na nejmenší návštěvníky slavností. Ti se budou moci vyřádit na skákacím hradě, svézt se na ponících z Mini ZOO Hrabětice, nebo vyzkoušet dobový kolotoč. Těšit se mohou také na pohádkové prohlídky zámku, které budou probíhat během celého dne. Zámecká paní, rytíř nebo princezna děti seznámí se zámkem i jeho okolím a pro ty nejmenší budou připraveny i zábavné úkoly.

Fanoušci pivního moku pak jistě ocení možnost vydat se na prohlídku Pivovaru Svijany za zvýhodněnou cenu. Protože o prohlídky bývá velký zájem, je třeba si předem rezervovat místo prostřednictvím rezervačního formuláře na stránkách Zámku Svijany. Rezervace online jsou možné do 21. 6. do 20.00 hodin. V den konání slavností budou informace o prohlídkách dostupné na recepci pivovaru.

Více informací o Zámeckých slavnostech i dalších akcích zámku jsou k dispozici na stránkách www.zameksvijany.cz.

PROGRAM ZÁMECKÝCH SLAVNOSTÍ

9:00

Otevření brány pro veřejnost

9:30

Hudební zahájení s Míšou Mervartovou

10:00

Kouzelnice Renata – Kouzelné hrdličky

10:30

Slavnostní naražení sudu Zámeckého Mázu

11:00

Klaunské vystoupení klauna Lukáše

11:30

Kejklíř Ovce – Kejklířské a žonglérské vystoupení

12:00

Pohádkové písničky s Míšou Mervartovou

13:00

Klaunské vystoupení klauna Lukáše

13:30

Alterum – Šermířské představení Králík na smetaně

14:00

Kouzelnice Renata – Staň se kouzelníkem

14:30

Kejklíř Ovce – Kejklířské a žonglérské vystoupení

15:00

Soutěžně hudební blok s Míšou Mervartovou

15:30

Alterum – Šermířská exhibice

16:00

Kouzelnice Renata – Kouzelné hrdličky

16:30

Kejklíř Ovce – Kejklířské a žonglérské vystoupení

17:00

Muzikálové melodie s Míšou Mervartovou

18:00

Konec akce

 

VSTUPNÉ DOSPĚLÍ / DĚTI

Venkovní areál

50 Kč / 30 Kč

Prohlídka zámku

60 Kč / 40 Kč

Prohlídka pivovaru

50 Kč

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další tipy

Náš tip