Babinet.cz  /  Magazín  /  Cestování  /  Navštivte nejkrásnější pláže Španělska

Navštivte nejkrásnější pláže Španělska

31.5.2019 - redakce Babinet.cz

Španělsko je stále jednou z nejoblíbenějších prázdninových destinací. A za co tomu vděčí? Především svým plážím. Vzhledem ke své poloze poloostrova a rozmanité krajině má Španělsko výsadu velmi rozmanitého pobřeží. Na jihu písečné pláže, na severu skalnaté pobřeží a oblázkové pláže. Kam se vydáte vy?

Andalusie

Začneme na jihu. Sem se můžete dopravit přímým letem Praha-Málaga a strávit tady klidně celou dovolenou. Oblast nabízí mnoho nádherných pláží, z nichž doporučujeme především ty na Costa del Sol. Kromě průzračného moře a bílého písku můžete sledovat také nádherná panoramata velehor Sierry Nevady. A až vás pláž a moře omrzí, máte v okolí nepřeberné možnosti výletů do měst, jejichž architektura vás ohromí a tepající kultura flamenca a tapas si vás podmaní.

Katalánské pobřeží

Od francouzských hranic až téměř k Barceloně se táhne pobřeží s jednou z nejčistších oblastí Středozemního moře. Pobřeží Costa Brava se pyšní různorodými plážemi, které střídají skalnaté útesy. Ty na mnoha místech pláže uzavírají a vy si tak máte dostatek soukromí. Okolí je ideální pro výlety do přírody – například národního parku Cap de Creus – nebo do rodiště slavného malíře Salvadora Dalího ve Figueres či Gaudího Barcelony.

Asturias

Nebojte se ani severního pobřeží. Zdejší klima je odlišné a stromy o něco zelenější než na vyprahlém jihu. Kromě kouzelných městeček na pobřeží a zátok si tady užijete taky originální cidru, tedy jablečný kvašený nápoj, a výlety do hor – nejvyšší hora zdejšího pohoří Picos de Europa se tyčí do úctyhodných 2648 metrů nad moře.

Kanárské ostrovy

Nezapomínejte, že Španělsko jsou také ostrovy. Ty jsou bohaté jak na příjemné pláže, tak na turistiku a cyklistiku. A především jsou ideální destinací, pokud jedete s dětmi, protože zejména pláže na Kanárských ostrovech mají příjemný a mírný vstup do moře a stejně jako v celém Španělsku i tady jsou děti středem pozornosti, a tak zde najdete bohatý výběr doprovodných programů a všudypřítomnou vstřícnost.

Nezapomeňte: I když plánujete pohodovou rodinnou dovolenou bez adrenalinových dobrodružství, měli byste se pojistit. Pokud si dáte záležet na výběru kvalitního cestovního pojištění, budete mít jistotu, že dostanete náhradu v případě zpoždění letu, odcizení zavazadel a samozřejmě v krajním případě také za ošetření u lékaře v případě nehody.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip