Babinet.cz  /  Magazín  /  Čtenářské příběhy  /  Světlana: Žárlivost je špatný rádce! Musíme si nechat všechno líbit?

Světlana: Žárlivost je špatný rádce! Musíme si nechat všechno líbit?

4.5.2019 - redakce Babinet.cz

Byla jsem dlouho doma s dětmi na mateřské dovolené a žila v ne zrovna šťastném manželství. Když se mi podařilo konečně nastoupit do zaměstnání,byla jsem šťastná. Dostala jsem se do kolektivu, který z převážné části tvořili muži, a protože mi nebylo ještě ani třicet let, neměla jsem nouzi o nápadníky?

Nevěru v manželství jsem odsuzovala, a proto jsem se snažila držet při zemi a vše probíhalo jen v rámci srandiček. Navíc manžel byl hodně žárlivý a domýšlivý a nemělo smysl ho dráždit, neboť s některými mými kolegy sedával v hospodě, kde si chlapi obvykle řeknou víc, než je pravda.

Jednou jela naše dílna na zájezd do jižních Čech. Hodně z nás si s sebou bralo i své drahé polovičky. První den zájezdu proběhl ve stylu návštěv hospod a pokračovat se mělo večer u táboráku v kempu. Pořád jsem se držela stranou, avšak manžela dokázala k žárlivosti vyprovokovat i situace, kdy si ke mně z jedné strany přisedl řidič autobusu (z druhé strany seděl on sám).

Raději jsem se tedy odebrala spát. Spali jsme v chatce na patrových postelích, spolu s námi spal v chatce ještě jeden starší manželský pár. Já jsem spala na posteli nahoře, což se mi bohužel stalo osudné. V noci jsem se probudila, protože se mi chtělo na záchod. Bohužel, zapomněla jsem, že spím na palandě, a tak jsem spadla na zem. Manžel po mně skočil a začal mě bít hlava nehlava. Myslel si, že jsem chtěla jít za řidičem autobusu. Manželé,kteří s námi spali, se probudili, vyplašeně pozorovali, jak mě manžel bije,ale nepomohli mi. Měla jsem modřiny, otekl mi obličej a objevily se také monokly. Zbytek noci jsem strávila v autobusu. Můj milující(?) manžel zůstal spát v chatce.

Styděla jsem se za sebe, za manžela, všichni na mě zírali. Ráno můj muž z místa našeho pobytu utekl, zřejmě dostal strach. A tím naše manželství skončilo, požádala jsem o rozvod.

 

Pokud se chcete i Vy podělit se svým příběhem, napište nám do redakce na bara.klimova@babinet.cz.

Redakčně zpracovala Bára Klímová

 

ilustrační foto: pixabay.com

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Damián
4.5.2019 12:27

Dovedu si představit, jak Vám bylo. Píšete, že jste manželství neměla šťastné. Pak stačí jen jedna špatná událost a je konec. Ani se Vám nedivím.

noral
4.5.2019 13:14

Ne,opravdu i nemusíme nechat vše líbit.Je dost žen které své manžely omlouvají a nechají si líbit to co by pro jinou ženu bylo naprosto nepřijatelné.Dobře jste udělala,život vedle takového člověka je k ničemu.

Ely
4.5.2019 17:03

Nadpis je myšlen snad jako nadsázka. Už jenom ten dotaz navozuje atmosféru tak 19. století nebo možná současnou situaci v místech na světě, kde je žena, řekněme, podřadnější. Mě by ani ve snu nenapadlo zeptat se vážně, jestli si máme nechat všechno líbit :D. K tomu chcípáčkovi z článku nemám co říct. Ubožák.

noral
7.5.2019 11:59

Ely,věřte že i v naší republice je spousta mužů kteří mají názor že žena je něco podřadného.Jinak by nebylo tolik týraných žen a domácího násilí.Normálně uvažující chlap který nemá pocit nadřazenosti přece nikdy nevztáhne ruku na ženu,ani ji netýrá psychicky.

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip