Babinet.cz  /  Kam vyrazit  /  Středočeský kraj  /  Kutnohorský Majáles, Veteráni v Roztokách, nebo Bitva u Kolína

Kutnohorský Majáles, Veteráni v Roztokách, nebo Bitva u Kolína

28.4.2019 - redakce Babinet.cz

Podívejte se na přehled akcí ve středních Čechách v období 29.4. do 19.5.2019.

Akce na 29. 4. - 5. 5.
.
Kutnohorský Majáles 2019 (30. 4.)
Čtvrtý ročník oslav jara, mládí a muziky je tentokrát zacílen převážně na mladší generaci a dětské radovánky. Diváci se mohou těšit na hudební a taneční vystoupení dětských souborů. Letošním hostem je dixielandový band z Poličky. Dále se mohou těšit na zábavné a soutěžní hry, prohlídku Vlašského dvora s ražbou mincí za zvýhodněné vstupné, občerstvení, suvenýry, dárky a mnoho dalšího.
Více zde: https://www.kutnahora.cz/calendar/kutnohorsky-majales-1
.
První máj - polibek pod rozkvetlým stromem na zámku Loučeň (1. 5.)
První máj lásky čas, aneb kdo se pod rozkvetlým stromem nepolíbí, tomu láska uschne. V půvabném anglickém parku zámku Loučeň naleznou zamilovaní mnoho stromů k této výjimečné romantické příležitosti. Pro všechny, kteří si chtějí svoji lásku opečovávat a postarat se, aby vzkvétala, je připravena mapka parku s vyznačením stromů, které jsou právě v plném květu.
Více zde: www.zamekloucen.cz
.
Jarní hrnčířské řemeslné trhy v Berouně (4. – 5. 5.)
Berounští hrnčíři patřili k váženým a uznávaným řemeslníkům již ve středověku. V širší povědomí vešli zejména tzv. berounským zbožím, červeně zbarvenou keramikou, zdobenou bílými přírodními motivy. V dnešní době se v Berouně staly tradicí již každoročně pořádané Jarní hrnčířské a řemeslné trhy, na kterých návštěvníci najdou nejenom repliky zmíněné berounské keramiky, ale širokou nabídku keramiky různých technik od hrnčířů z celé republiky i zahraničí. Součástí akce jsou koncerty, ochutnávky staročeských specialit, piva i českých a moravských vín.
Více zde: www.mesto-beroun.cz
.
Pivovarský běh Černokostelecká desítka (4. 5.)
Vrchol jarní sportovní černokostelecké sezóny se blíží. Černokostelecká desítka se běží už 4. května se startem v 10,30. Běžci mají nejvyšší čas zahájit trénink a začít chodit do hospody pěšky. Po absolvování běhu se bude v pivovaru konat sraz prdlavek a večer živá muzika.
Více zde: www.pivovarkostelec.cz

.

 

Akce na týden 6. - 12. 5.
.
Veteráni Roztoky 2019 (8. 5.)
Veteran Car Club Praha a Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy srdečně zvou diváky na jubilejní 40. ročník soutěže elegance historických vozidel VETERÁNI 2019. Ten bude zahrnovat výstavu vozidel, dekorování dlouholetých účastníků a vyhlášení vítězů divácké ankety. Následovat bude předváděcí jízda do "roztocké serpentýny". V průběhu dne se uskuteční několik módních přehlídek - ukázek dobové módy. Pro návštěvníky budou otevřeny také expozice a aktuální výstavy, které aktuálně v muzeu probíhají. 
Více zde: https://www.muzeum-roztoky.cz/
.
Lodě na Labi - Nymburk (8. - 12. 5.)
Letos již 7. ročník akce Lodě na Labi bude opět zaměřen na využití řeky Labe k vodní dopravě, a to zejména k vodnímu turismu. K vidění budou lodě různých velikostí, výletní plavby a bude možnost zapůjčení rychlého člunu. Na návštěvníky čeká také divadelní vystoupení, kreativní dílny nebo soutěže pro děti. K nejzajímavějším akcím bude jistě patřit ukázka práce techniky Povodí Labe, s. p. a Poříční Policie ČR.
.
Čertův švagr - pohádkové prohlídky na zámku Hořovice (11. - 12. 5.)
Pohádkové prohlídky na zámku Hořovice vstupují do dalšího ročníku. Čertův švagr je klasická humorná pohádka, kde zvítězí dobro nad zlem, jak to má ve správné pohádce být. Pro tradičně velký zájem doporučujeme návštěvníkům rezervaci vstupenek.
Více zde: www.zamek-horovice.cz
.
Bitva u Kolína 1757 - Flanderský lev - bitva zlatých ostruh (11. 5.)
V Kolíně čekají na fanoušky historie vzpomínkové akce u příležitosti výročí bitvy u Kolína - vojáci v pohádkových  uniformách, dobový tábor, přesné repliky zbraní včetně kanónů, pietní akce, doprovodný program a samozřejmě bitevní ukázky.
Více zde: www.mukolin.cz
.

.Akce na týden 13. - 19. 5.

.
Pochod Praha – Prčice (18. 5.)
Pochod Praha - Prčice je nejznámější organizovaný turistický a dálkový pochod v České republice, jehož historie sahá do roku 1966. Letošní 54. ročník se koná v sobotu 18. května. Start 70 kilometrového pochodu je na pražské stanici metra Háje od 4,50.
Více zde: www.praha-prcice.cz
.
Kutnohorská muzejní noc 2019 (17. 5.)

Tento festival otevírá prostory muzeí a galerií v netradičním čase, vše je doplněno bohatým kulturním programem. V Kutné Hoře se do akce zapojí například tato místa: České muzeum stříbra - Hrádek a Kamenný dům, Spolkový dům a kostel sv. Jana Nepomuckého, Dačického dům, GASK (Jezuitská kolej), Vlašský dvůr, Muzeum čokolády & čokoládovna Kutná Hora a další.
Více zde: www.kutnahora.cz
.
Sváteční večer na Konopišti - věnovaný vévodkyni Žofii z Hohenbergu  (15. 5.)
Na svátek Žofie ve středu 15. května pořádá zámek Konopiště sváteční večer, věnovaný vévodkyni Žofii z Hohenbergu, roz. hraběnce Chotkové. Návštěvníci si  mohou vybrat mezi dvěma prohlídkovými trasami - buď III. okruh s kastelánem Mgr. Petrem Weissem ze zámku Zákupy, kde se konala svatba arcivévody Františka Ferdinanda s Žofií Chotkovou nebo západní křídlo, apartmá Žofie. Obě prohlídky začínají současně a po nich následuje ve svatebním salonku koncert - Milostné a mariánské písně středověké a renesanční Evropy.
Více zde: www.zamek-konopiste.cz
.
Vinný košt v Kolíně (18. 5.)

Karlovo náměstí v Kolíně se promění na místo, kde se uskuteční degustační festival více než 15 vinařství z Čech a Moravy. Na návštěvníky čeká vás gastronomie snoubící se s vínem a hudební program po dobu konání akce. Pro děti budou připraveny dílničky. Oficiální partner akce Vinný košt v Kolíně je Southern Rock & Blues Kolín. Přinese to s sebou našlápnutý hudební program na pódiu.
Více zde: www.mukolin.cz
.
Mezinárodní turnaj Lidice - Sokolský pohár 2019 v zápase (17. - 18. 5.)

TJ SOKOL Hnidousy – Motyčín pořádá mezinárodní turnaj mládeže v zápase řecko-římském a ve volném stylu. Ten se uskuteční ve dnech 17. - 19. května v Kladně.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další tipy

Náš tip