Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  Italská kuchyně je mezi Čechy nejoblíbenější. Naservírujte ji na talíř i těm nejmenším

Italská kuchyně je mezi Čechy nejoblíbenější. Naservírujte ji na talíř i těm nejmenším

26.4.2019 - redakce Babinet.cz

Pizza, pasta, insalata – to jsou nejoblíbenější italské pokrmy, které si dopřáváme nejen na dovolené, ale v průběhu celého roku. Italská kuchyně se obecně dělí na severní, střední i jižní a u nás si každá skupina našla věrné fanoušky. Restaurace či obchody s poctivými italskými surovinami najdeme téměř na každém rohu, ale nyní se Itálie dostává na talíř i těm nejmenším. Nová řada produktů Hami Viaggio d'Italia nabízí kaše, těstoviny a sušenky v BIO kojenecké kvalitě, vyrobené z produktů od regionálních italských dodavatelů.

Viaggio d'Italia znamená v překladu cestu napříč Itálií. Tato cesta byla pečlivou poutí po nejrůznějších provinciích Itálie s jediným cílem – přivézt nejkvalitnější potraviny od regionálních dodavatelů, díky nimž budou moci i ti nejmenší ochutnat kouzlo temperamentní kuchyně. Udělejte si italský večer i se svým malým bambinem. Buon appetito!

Polévka je grunt, hlavně ta zahuštěná

Dosáhlo už vaše miminko šesti měsíců a začíná pomalu objevovat chutě nových pokrmů? Názorů, zda je lepší děťátku vařit doma, nebo kupovat hotové produkty, je spousta a v lecčem se rozcházejí. Jedno je však jisté, a to, že prodávané výrobky určené pro výživu dětí do 3 let musí projít mnoha přísnými kontrolami a splňují velmi přísné normy. Na rozdíl od běžných potravin tak přesně víte, po čem saháte. Máte-li na zítřejším obědovém menu pro své děťátko naplánovaný vývar, či jinou polévku, doplňte ji nemléčnou rýžovou nebo krupicovou BIO kaší od Hami, která je pro zahuštění dětského pokrmu ideální.

Čím menší bříško, tím větší nároky

Věděli jste, že bříška malých dětí jsou tak „náročná“ na správnou výživu právě kvůli rychlému růstu? Ne nadarmo se říká, že děti rostou před očima, a věřte, že pro malé tělíčko je to obrovská námaha. Kojenci a malé děti potřebují přijmout dostatek energie i živin, zároveň je ale jejich vyvíjející se organismus velmi citlivý k působení škodlivin, a proto je pro ně důležité přijímat stravu v kojenecké kvalitě. Ve vyváženém jídelníčku by nemělo chybět libové maso a ryby, vejce, zelenina, cereálie a mléčné výrobky. Nebojte se naservírovat svému nejmenšímu strávníkovi opravdovou Itálii ve formě těstovin, které jsou vyrobeny z kvalitní BIO tvrdé pšenice, jež dodávají farmáři z oblasti Apulie a Toskánska, kde se rodí ta nejkvalitnější pšenice na evropském kontinentu.

Chutný dezert do ručky

Dáváte si záležet na tom, aby byly svačinky pro vaši ratolest vydatné, ale ne vždy stíháte? V takovém případě rozhodně nesahejte po sladkostech, které děti ke svému vývoji nepotřebují, ale můžete zvolit jinou variantu, např. špaldové BIO sušenky z řady Viaggio d'Italia. Sušenky dominují nejen skvělou chutí, ale také přísně hlídanou kvalitou. Ve spěchu maminky ocení znovu uzavíratelné balení a speciálně navržený tvar, který udrží každá malá ručička. Mějte sušenky vždy u sebe a dopřejte děťátku svačinku kdykoliv je třeba.

------------------------------------------

Potraviny pro zvláštní výživu. Potraviny mohou být pouze součástí smíšené a vyvážené stravy dítěte. O zavedení doplňkové stravy se poraďte s pediatrem.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip