Babinet.cz  /  Kam vyrazit  /  Praha  /  Největší česká automobilová přehlídka AUTOSHOW PRAHA v PVA EXPO PRAHA v Letňanech

Největší česká automobilová přehlídka AUTOSHOW PRAHA v PVA EXPO PRAHA v Letňanech

12.4.2019 - redakce Babinet.cz

Veřejnost spatří přes deset českých výstavních premiér včetně Škoda Kamiq a Scala, celkem jde o aktuální modely 32 zastoupených světových automobilových značek. Atraktivní podívanou doplní doprovodný program zaměřený na bezpečnost silničního provozu včetně ukázkových jízd nejnovějšími vozy, tunning, přehlídku autodoplňků a adrenalinová vystoupení kaskadérů.


Aktuální ročník autosalonu AUTOSHOW PRAHA odráží současnou situaci na automobilovém trhu reflektující poptávku motoristů. „Pokles zájmu o naftové motory patrně zpomalí, očekáváme spíše ustálení zájmu o vznětové motory. Z našich statik je patrný rostoucí zájem o menší vozidla kategorie SUV a dále kombi. V uplynulém období rostl zájem o vozidla s hybridním pohonem, zatímco podíl elektromobilů je stále velmi nízký. Rychlejší nástup alternativních pohonů přijde až po roce 2021, “ predikoval na tiskové konferenci k AUTOSHOW PRAHA Josef Pokorný se Svazu dovozců automobilů (SDA). Podíl nově registrovaných benzínových aut se podle SDA pohybuje okolo 70 %, pokles na 28 % zaznamenaly vozy s naftovým pohonem.


Roste zájem motoristů také o další alternativní pohony, což potvrzuje expozice značky Toyota, která na AUTOSHOW PRAHA představuje své nejprodávanější modely na nové platformě a s novými hybridními motory. Dlouhodobým trendem jsou také moderní asistenční semiautonomní systémy pro zvýšení bezpečnosti jízdy. „Zvyšování prvků aktivní a pasivní bezpečnosti v posledních letech výrazně snižovalo dopravní nehodovost, nicméně tento trend se v roce 2018 zastavil. Z vyšetřování vyplývá, že za nehodami s nejtragičtějšími důsledky stojí chování řidičů, jako nepozornost, nepoužívání bezpečnostních pásů a další faktory,“ upozornil na akci AUTOSHOW PRAHA Jan Straka z Ředitelství služby dopravní policie.

„Na AUTOSHOW představíme veřejnosti řadu automobilových novinek, které se teprve v
nejbližších měsících budou dostávat do autosalonů a k jejich novým majitelům. Letos registrujeme opravdu nebývalý zájem zástupců automobilových značek o účast na naší akci.
Motivuje je k tomu nejen nové, výhodnější místo konání veletrhu v PVA EXPO PRAHA, ale také fakt, že zde budou moci svým potenciálním zákazníkům ukázat mnoho novinek,“ doplňuje Vanda Petrov, ředitelka veletrhu.

Tradičně zastoupenou značkou je ŠKODA, která návštěvníkům na letošní AUTOSHOW
představuje zblízka hned dvě novinky KAMIQ a SCALA. Nejmenší crossover této nejprodávanější české značky vozidel zamířil do Letňan z celosvětové premiéry z  ženevského veletrhu, a je tak největší novinkou pražské přehlídky.

Poprvé AUTOSHOW PRAHA hostí britskou značku Lotus s jeho sportovními vozy. Veřejnost zde spatří aktuální modely automobilek, které na českém trhu zastupují přední prodejci. Nejnovější vozy uvidí návštěvníci akce nejen na výstavní ploše, ale mohou se jimi také projet a otestovat je na zkušební jízdě v běžném silničním provozu s trasou mimo areál výstaviště.

Pro zkušební jízdy jsou k dispozici vozy značek, Peugeot, Renault, Toyota a Lexus. Dále se můžete nechat svézt v modelech vozů Tesla.


 

Tipy z doprovodného programu AUTOSHOW PRAHA:


Bezpečnost silničního provozu
- Policie ČR - bezpečnost silničního provozu, dětské dopravní hřiště, ukázky vozového
parku Policie (pátek až neděle, Hala 5, stánek 5D07)
- Žena v autě – magazín Zenavaute.cz, bezpečná jízda, dětské autosedačky (pátek až
neděle, Hala 5, stánek 5D01)
- Promotým Praha – aktivity k bezpečnosti, (pátek až neděle, venkovní plocha)
- Testovací jízdy - vozy značek Peugeot, Renault, Toyota, Lexus a Tesla (venkovní
plocha)


Pro fanoušky rychlých kol
- Realistický simulátor závodů Formule 1, (pátek 12.4.2019 10:00 - 17:00 hodin)
- Driftovací show – Lukáš „Krasty“ Hájek (sobota a neděle 13:00 - 14:00 hodin, aréna
na venkovní ploše)
- Kaskadérská show na čtyřkolce - Richard Mošna (vybrané časy v pátek a v neděli,
aréna na venkovní ploše)
- Online rozhovor s českým pilotem FORMULE 3 - Tomem Beckhäuserem, expozice
Chemical Guys (pátek až neděle, Hala 5, stánek 5C09)

Termín a místo konání: 12. - 14. dubna 2019, poprvé v moderních výstavních prostorách PVA EXPO PRAHA.
Otevírací doba: pátek, sobota: 10.00 – 19.00 hod., neděle: 10.00 - 17.00 hod.
Vstupenky: plné vstupné v době konání veletrhu: 200 Kč, zlevněné vstupné 150 Kč
http://autoshowpraha.cz/sleva/, vstupenky lze zakoupit zde.
Parkování: pro návštěvníky až 2500 míst v bezprostřední blízkosti areálu. Je možné využít i
záchytná parkoviště P+R v návaznosti na Pražskou integrovanou dopravu.


Více informací: http://autoshowpraha.cz

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další tipy

Náš tip
  • Sháníte kvalitní kancelářské židle? Vyberte si ze širokého sortimentu v internetovém obchodě Hawaj.cz

  • Značkové parfémy a kosmetika, 3 prodejny v ČR, skladem přes 500 000 kusů parfémů a kosmetiky. Expresní doručení do 24 hod. EUROPARFEMY.cz

  • Bottega Veneta Knot Eau Absolue je famózní vůně pro výjimečnou ženu! Díky intenzivní směsici nejkvalitnějších surovin vznikla tato uhrančivá a dech beroucí dámská vůně.Ve smaragdovém srdci najdete inovativní orientální dámskou vůni

  • Vyhraj skvělé ceny v internetových soutěžích! Desítky atraktivních výher najdeš v nejrozsáhlejším katalogu České-soutěže.cz

  • Moringa s vysokým množstvím vlákniny zrychlí váš metabolismus. Pořiďte si dokonalý šperk pro vaše zdraví – Moringu olejodárnou v kapslích. Objednávejte přes www.HERBandME.cz

  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

  • Windomatic je elektrický vysavač na okna vybavený gumovou lištou. Stačí okno umýt čisticím prostředkem a potom ho vysušit přístrojem od Viledy. Windomatic je vybaven tlačítkem MAX, díky kterému snadno získáte ještě větší sací výkon.