Babinet.cz  /  Magazín  /  Čtenářské příběhy  /  Sabina: Manžel mi vyčítá kamarádky

Sabina: Manžel mi vyčítá kamarádky

6.4.2019 - redakce Babinet.cz

Nedávno jsem se stala vdanou paní. S mým manželem jsme spolu sice nechodili moc dlouho, ale byla to láska jako trám hned na první pohled. Máme mnoho společného, neskutečně dobře si rozumíme a na naši komunikaci si absolutně nemůžu stěžovat. V podstatě však ihned po svatbě jsem začala registrovat určité změny v jeho chování. Kde kdo může namítnout, jestli jsem si snad nemohla něčeho všimnout dřív, ale mám dojem, že odpověď je ne. Nemohla. Až po svatbě se v jisté oblasti opravdu radikálně změnil. Tou oblastí jsou moje kamarádky.

Všechny nám byly na svatbě a nebyl s tím vůbec žádný problém. Můj muž se k nim vždy choval přátelsky a slušně. Stejně jako ony k němu. Je ale pravda, že už dřív, byť jen opravdu sem tam, utrousil na jejich adresy jízlivé poznámky. Jedna taková, druhá maková, třetí si neudrží chlapa a tak dále. Na každé něco viděl. Mně se to však zdálo jako typický mužský pohled na kamarádky své partnerky. Muži takoví prostě občas bývají. Teď ale můj manžel dost přitvrdil. Pořád na mě útočí s tím, že mám na lepší kamarádky. Že tyhle mě brzdí, že jsou falešné, že nejsou takové, jaké se dělají. Ale já je všechny znám pořádně dlouhou dobu. Dala bych za ně ruku do ohně. Nicméně mě ale ta neustálá obhajoba naší dámské pětice velice unavuje. Vždy mu musím vysvětlovat, proč s nimi chci jít tam a tam, obhajovat, že ano, že tohle opravdu považuji za smysluplný program. Kdykoliv mají přijít ony k nám, nebo se má jít k některé domů, manžel hned začne vyšilovat. Že prý zabíjím čas takovými nesmysly. Jde mi v podstatě o to, že s mužem se můžeme bavit o všem na světě, ale v tomto bodě vždycky narazíme. Jak je možné, že před svatbou se nic tak intenzivního nedělo? Budu ráda za každou zkušenost a děkuji za ni.

Sabina, 27 let

 

Pokud se chcete i Vy podělit se svým příběhem, napište nám do redakce na bara.klimova@babinet.cz.

Redakčně zpracovala Bára Klímová

 

ilustrační foto: pixabay.com

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

kolcava
5.4.2019 17:13

Dobrý den, váš manžel je buď nesebevědomý, nebo manipulativní, nebo majetnický. Vše z toho se dá poznat na chování před svatbou - v jiných oblastech, než je vztah ke kamarádkám -, ale ve fázi první zamilovanosti a silné chemie je snadné to přehlédnout. Proto spěchat do manželství je většinou špatná volba. Ve vašem případě už se ale stalo, nemá cenu brečet nad rozlitým mlékem. Má rada? 1. Kamarádek se určitě nevzdávejte. Přátelé jsou do života důležití a váš muž si nesmí myslet, že se vzdáte všeho důležitého ve svém životě. Začalo by to kamarádkami, pokračovalo vašimi koníčky, kolegy,vaší rodinou atd. Jen bych přestala kamarádky vodit domů, aspoň na nějaký čas. Také bych s nimi v přítomnosti manžela dlouze neklábosila telefonem. Udělejte si na setkání s nimi čas, nejlépe pravidelný a v době, kdy se váš muž věnuje nějakému koníčku. 2. Má váš muž vůbec nějaké koníčky, takové, které dělá bez vás? Běh, volejbal, fotbal, posilovna, pivo s kamarády, extrémní sporty, domácí kutilství, šachy, výcvik psů, cokoliv. Jestli ne, bude se vám to negativně vracet po celé manželství. Je proto třeba, abyste ho citlivě vedla k tomu, že si nějaký koníček najde a pravidelně ho bude provozovat i bez vás. Vy v té době můžete klábosit s kamarádkami. 3. Ostatní závisí na tom, jestli příčina chování vašeho muže je v tom, že mu chybí zdravé sebevědomí (i když se třeba tváří jako mistr světa, to není zdravé sebevědomí), a v tom případě mu ho často projevovaným obdivem k tomu, co dělá, můžete zvedat, nebo má sklon chovat se majetnicky (v tom případě jste se svatbou udělala chybu, pokládá vás za svůj majetek a bude to sílit), anebo jestli je manipulativní. To by také nebyl dobrý vklad do manželství. V tom případě ovšem záleží na tom, jak moc pro vás má slabost, jak moc ho umíte (nejspíše ženským šarmem), dostat k oboustranně přijatelnému kompromisu. O životě s manipulativními lidmi si dost přečtete jinde - pokud tedy podezíráte, že jde o tuto příčinu. Upřáímně vám přeji, aby to byla ta první varianta: muž se slabým sebevědomím, to se řeší relativně nejsnáze.

Piccola
7.4.2019 16:27

Dobrý den, Sabino, přečetla jsem si Váš příběh a já osobně v něm vidím začínající manipulaci (ale možná jsem ovlivněna tím, co jsem sama prožila). S mým bývalým mužem to začínalo absolutně stejně. Bylo to chytře zaobaleno tak, že "já jsem lepší, zasluhuji si lepší kamarádky" a ne takovéhle .... (každý si doplňte, co je libo). Ve skutečnosti za tím byla snaha oddělit, izolovat a každá návštěva u kamarádky byl postupem času neskutečný boj. Dejte si na to pozor, nedovolte, aby vás odstříhl od lidí, které máte ráda. U mne to začalo kamarádkami a pak to přešlo na rodinu (já byla tak mladá, blbá a naivní, že jsem to všechno dovolila). Tohle všechno se děje postupně, plíživě, trvá to měsíce, roky a člověk pak lehce může zjistit, že udělal spoustu ústupků a už nemá nikoho, na koho by se v nouzi obrátil. NEDEJTE SE. Držím palce :-)

Ely
8.4.2019 19:53

Slušný manipulátor. Teď kamarádky, za pár let rodina a za deset roků roztřesený uzlíček nervů, co nevyjde Dan ani vynést odpadky. Jo, možná jsem pesimista. Taky jsem vdaná, a představa, že by mi manžel dávám kázání ohledně kamarádek, mi přijde směšná a taky děsivá. Než jsem našla svého manžela, měla jsem rok vztah s jedním podobným. Manipulaci dokonale skrýval. Že se začínám chovat jako jeho pejsek, mi došlo naštěstí včas, díky mé sestře, která šla do rizika a dala mi takovou sadu, že jsem z toho brečela týden. Sebevědomí mi postupně a nenápadně snižoval rok, a zůstat s ním, tak jsem nesebevědomý uzlíček, který se omlouvá už jenom za to, že dýchá. Takže já bych radila utéct... Ano, může pomoci psycholog, poradce, rodina....a možná taky ne a za pár let bude pozdě. S dětmi se nedá odejít definitivně a navždy. Bez dětí jo. Já se svojí zkušeností bych neriskovala, že se to bude stupňovat. Sorry.

tra
11.4.2019 13:27

Paní, bacha. Takhle začíná manipulátor a případně i psychický tyran - odříznout oběť od dosavadních známých. Normální chlap, který má svou ženu rád, nikdy nic takového neudělá (jasně, nemusí kamarádky své ženy zbožňovat, ale nebude jí je zakazovat!). Jasně se proti tomu postavte. Buď se budete stýkat, s kým budete chtít, nebo jděte od něj, dokud je čas a nejsou v tom děti...

starykocour
15.4.2019 08:21

Těžko říct, kde je pravda. Možná je manžel manipulátor, který se snaží Sabinu odstřihnout od všech známých a příbuzných a možná je Sabina nezodpovědná holka, co většinu dne profláká diskuzemi na FB a kávičkováním s kamarádkama a nestíhá nic doma. Každopádně držím palce, ať vše dopadne jak má ...

Damián
17.4.2019 18:19

Kamarádky si nenechte zakázat. Já jsem zažila něco podobného. Odešla jsem do předdůchodu a manžel mi nakázal, ať ty lidi z práce uložené v mobilu smažu. Prý už je vše pryč a nemusím si s nimi volat. Řekla jsem mu - "To snad nemyslíš vážně ". Jsem ráda, že si občas s někým popovídám, ať na živo nebo po telefonu.

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip