Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  Celulitida a hubnutí. Jak zvítězit?

Celulitida a hubnutí. Jak zvítězit?

18.3.2019 - redakce Babinet.cz

Celulitida je kosmetický i zdravotní problém, který postihuje prakticky jenom ženy. Jedním z faktorů vzniku celulitidy je dědičnost. Její vznik a rychlost vývoje však ovlivňují i další faktory nesprávná životospráva, nedostatečný pitný režim, kouření, stres... K rizikovým faktorům patří i sedavá zaměstnání a nedostatek pohybu, špatný krevní a zejména lymfatický oběh, ochabování podkožního vaziva a v neposlední řadě také hladina hormonů v těle.

 

Celulitida je komplexní problém, a proto vyžaduje komplexní péči se zařazením pohybu, vyvážené stravy a správného pitného režimu, dostatku vitaminů, ale také pravidelné domácí péče, masáží a odborných ošetření, které zlepší prokrvení problematických partií a tím ovlivní stav a pevnost kůže.

 

Vhodná strava

I pomocí drobných změn ve stravovacích návycích můžete poměrně jednoduše podpořit boj s celulitidou:

• Vaše tělo je něco jako pračka, pokud mu neotevřete přívod vody, nic nevyperete! Jinými slovy, pijte každý den alespoň 2,5 litru tekutin! Voda a nízkokalorická ovocná šťáva jsou ideální, takže začněte svůj den pitím tekutin už při snídani.

• Omezte příjem tučného masa, uzenin, včetně hotdogů, hamburgerů a dalších jídel z rychlého občerstvení. Celkově upravte jídelníček a omezte solení, pití kávy a alkoholu.

• Nejezte tučné potraviny! Stále více lidí trpí nejen celulitidou, ale také nadváhou.

• Zvyšte příjem vitamínů, zejména antioxidantů, např. vitamínu C! Do jídelníčku zařaďte dostatek čerstvé zeleniny a ovoce.

• Pravidelně detoxikujte! Například bylinnými čaji nebo speciálními očistnými pitnými kúrami.

 

Pohyb

Celulitita je úzce spojena s lymfatickým systémem, který odvádí přebytečnou tekutinu z tkání včetně odpadních látek a toxinů a zajišťuje tak obranné mechanizmy pro celé tělo. „Srdcem“ vašeho lymfatického systému jsou svaly. Při pohybu se smršťují a natahují, a právě tlakem svalstva a podkožního vaziva a stahováním mízovodů je dosahováno průchodu lymfy. Proto byste se měli pohybovat tak často, jak jen můžete. Vhodné jsou aerobní aktivity – plavání, jízda na kole, rychlá chůze atp. Ale k pohybu využívejte každé příležitosti místo jízdy výtahem jděte po schodech!

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip