Babinet.cz  /  Magazín  /  Čtenářské příběhy  /  Daniela: Manžel se mnou nespí, protože těhotenství mu přijde nechutné!

Daniela: Manžel se mnou nespí, protože těhotenství mu přijde nechutné!

17.2.2019 - redakce Babinet.cz

S manželem jsme se dlouhá léta pokoušeli o dítě. Kvůli mým zdravotním problémům a později také kvůli pokročilému věku, byla šance na otěhotnění čím dál tím menší. Díky umělému oplodnění se mi nakonec otěhotnět povedlo. Teď je ale najednou strašně znát, že jsme ty dlouhé roky byli sami a že můj muž neměl důvod se nad ničím rozpakovat.

Od té doby, co jsem otěhotněla, se můj sexuální apetit ohromně pozvednul. Mohla bych se svým mužem spát ráno, v poledne i večer několikrát. Hormony se mi zbláznily a sexuální chuť je neutuchající. Těhotenství u mě probíhá bez sebemenších komplikací, a kdyby mi nerostlo břicho, ani nevím, že jsem těhotná. Můj manžel, který mimochodem o dítě strašně moc stál, však najednou dělá ofuky. Nechce se mnou spát. Přijde mu to prý nebezpečné. Jeho ohleduplnost jsem chápala, ale nakonec z něj skutečně vypadlo, že nechce. Nechce a nemůže. Přijde mu to nechutné. Nemáme spolu problém o ničem mluvit, a tak jsme dlouze probírali i toto téma. Rozvyprávěl se o tom, že moje měnící se tělo je pro něj nečekaný problém. Najednou neví, jak se mnou zacházet. To by ještě nebylo snad to nejhorší, ale on se mě vyloženě téměř štítí. Jsem v šestém měsíci a už teď jsem přibrala přes dvacet kilo. Tudíž je jasné, že se tělo mění. Ale tohle k těhotenství prostě patří. Můj muž je poslední člověk, u kterého bych takový postoj k dané problematice čekala. V konečném důsledku to ale komplikuje náš společný život sakumprásk se vším všudy. Štěkáme po sobě, protože já po něj jedovatě vyjíždím. Ano, sex mi totiž velmi chybí. Projevuje se to na mojí náladě a tahle absence mě vystrkuje z komfortní zóny každičký den. Je mi nepříjemně. Jsem frustrovaná, smutná a neutěšená. Vidím, jak se mi můj muž vyhýbá. Ano, se vším pomůže, ale hlavně, aby se mě nedotknul. Je to svým způsobem ponižující. Jak může dospělý muž najednou takhle otočit? Měnící se tělo je přece v těhotenství naprosto přirozeným jevem. Nerozumím jeho pohledu na věc.

On se však nedokáže překonat. Už jsem ho prosila, aby prostě zatnul zuby a vypnul hlavu. To je však prý přes čáru, podle něj. Nechce být vůči mně nefér a přetvařovat se. To jej sice šlechtí, ale jestli to tak půjde až do konce těhotenství, což mám bohužel neblahé tušení, že půjde, asi se zblázním. Mužskému myšlení skutečně nerozumím. Děti by chtěli, ale zbytek s tím spojený, ne? A co dál? Než se moje tělo vrátí do původního stavu, mám jít do kláštera? Najde si milenku? Bude mít problém s jizvou, s kojením? Muži jsou opravdu zvláštní druh.

Daniela, 44 let

 

Pokud se chcete i Vy podělit se svým příběhem, napište nám do redakce na bara.klimova@babinet.cz.

Redakčně zpracovala Bára Klímová

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

kolcava
17.2.2019 11:03

Propána, v šestém měsíci a přibrala jste 20 kilo? A vy se svému muži divíte, že ho najednou nepřitahujete? Neobviňujte ho z toho, že ho nepřitahujete kvůli dítěti, na které se těšil. Naprosto chápu, že se po tolika letech marného čekání na dítě bojí ohrozit vaše probíhající těhotenství. Sex je při normálním průběhu těhotenství a při vhodných praktikách bezpečný, ale všeho s mírou. Horší je životřospráva, kterou jste asi s těhgotenstvím nasadila. Vždyť tím obrovským přibráním v tomto věku ohrožujete i své miminko. Hýbejte se, choďte s manžřelem na dlouhé procházky´, v tom vám šestý měsíc těhotenství nebrání, naopak, vám ovšem asi brání to obrovské nabrání váhy. Společné výlety v přírodě vám s manželem určitě také pomohou. A ovládněte své přejídání. Dvacet kilo v šestém měsíci není vůbec normální a protože už vám není 20 let, po těhotenství tu váhu jen tak neshodíte, pokud vůbec. Váš muž správně tuší, že zakrátko bude doma mít vytoužené miminko, ale místo manželky, na kterou byl zvyklý, vorvaně.

Cara
17.2.2019 19:28

20 Kg v šestém měsíci těhotenství?? To je masakr, manželovi se bohužel nedivím a souhlasím s kolcavou, kroťte přejídání a hýbejte se!

Vercinka.
18.2.2019 23:30

Tak tohle bylo přesně u nás! Já tedy měla jen dvě kg navic, větší váhový přírůstek přišel až později. Ale neuklidním Vás - po porodu se to nesrovná. Už vás uvidí jen jako matku a ne jako ženu. Hodně jsem zhubla, starám se o sebe atd. Ale už jsem pochopila, že absolutně nic na světě jeho pohled na mne už nezmění

Kája7512
20.2.2019 21:04

Zase ryze teoretický, nejspíš vymyšlený příběh. Muž může být zmatený z toho, že žena najednou neví, co chce, nebo chce, co nikdy předtím v takové míře nechtěla, což může být obtížně pochopitelné. Vercinka: po porodu se to nesrovná, protože u ženy bude na prvním místě dítě, manžel půjde stranou ... takové to "už vás uvidí jen jako matku" je nesmysl, netuším, kdo to šíří

Vercinka.
22.2.2019 23:53

U nás je to přesně naopak - dítě je na prvním místě u manžela. Není to žádný nesmysl, ale fakt, který je čím dál častější. Jen v okolí znám spoustu párů kde to tak je. Divila byste se, kolik je dnes mužů, kteří k životu potřebují jen minimum sexu

starykocour
27.2.2019 11:44

No, jsem chlap a taky bych měl problém, pokud by maželka náhle přibrala 20 kilo. A jak jsem četl v jiné diskuzi, nad článkem, kde si muž stěžoval, že s ním žena nespí. Tak jedna čtenářka tam napsala : "Aby se neposr...., ať si pofouká bebíčko a neotravuje". Takže pro paní ze článku to je smutné, ale holky, nemějte dvojí metr. Vy nemusíte a chlap musí ?

Ely
7.3.2019 21:37

20 kg v šestém měsíci??? Wow. Wow!! Čili celkově přibere tak přes 30, a už je nespíš nikdy nezhubne, v tomhle věku.

kalupinka
17.3.2019 11:04

Vlastní břicho mě tedy taky ke konci těhotenství obtěžovalo, člověk se valil jako velryba a pomalu se v noci nevyspal, ovšem Váš manžel si tedy měl ujasnit, zda dítě vůbec chce a podle toho se měl zařídit. On nevěděl, že když s Vámi bude čekat dítě, že Vám poroste břicho? Být Vámi, po porodu bych se dala do kupy, zeštíhlela, dbala na sebe a poté mu oznámila, že jsem si našla milence, protože mě sex s ním přestal už dávno bavit a teď prostě nechci spát já s ním. Ať žije dál v té své čistotě, když mu sex s těhotnou přišel nechutný.

Dari
14.5.2019 16:07

Jen aby neměl jinou! U nás to bylo podobné, jen v jiné fázi. Když došlo na dítě, o kterém pořád mluvil, že si ho přeje a já vysadila HA, bylo mi divné že po chvíli ho to jakoby přestalo bavit a sexu se snad i vyhýbá. Jenže právě kvůli děcku začal jezdit na melouchy, tak jsem to přikládala tomu, že je unavený a nebo doma prostě není. Jen ten šestý smysl tam někde říkal, tohle není normální, spali jsme spolu míň než když jsem vysadila. A nakonec na společné dovolené, která byla zaplacená víc jak půl roku dopředu a já si říkala tam na sebe budeme mít konečně víc času, to na něj prasklo. Já 4 m bez HA a on si dva měsíce užíval s o 15 let mladší puberťačkou, která ho omámila a to doslova. Dovolenou mi zničil a tím prakticky i celý život. Po těch dvou měsících s ní usoudil, že ona je ta "pravá" a zůstal s ní. Mě čekal rozvod, on už s ní dítě nyní má a honem honem si ji vzal. Těhotná už byla když nás rozváděli, takže dítě opravdu moc chtěl a ona si ho na něj uhnala. V té době mě bylo 37 a jemu 38. Moje doktorka mi řekla, že druhá míza nyní začíná u chlapů už kolem 40 roku a na něj to prostě sedí. Vrátím se k Vám, doufám, že Vás se toto netýká a že Váš chlap jen opravdu blbne a nic víc a je dál opravdu jen s Vámi ať se sexem nebo nyní v těhu bez. Tuhle zradu bych nepřála bych opravdu nikomu nepřála!

dobra.kamaradka
30.5.2019 08:49

Tak 20kg v 6.měsíci?To vám připadá normální? Tolik jsem nepřibrala ani když sečtu obě těhotenství dohromady. Víc chodit a míň se cpát. A co se mužskýho týká...na seznamce jsem se kdysi seznámila s jedním fajn mužským. Měli jsme stejnou profesi, stejný smysl pro humor. Věděla jsem že je podruhé ženatý s o dost mladší ženou, ale choval se tak jakoby jejich manželství pro něj už nemělo význam. Chtěl s ní taky dítě, ale prostě to nešlo a on to už vzdal. Scházeli jsme se hlavně popovídat si, nad skleničkou vína, nad pizzou, nijak se se mnou neskrýval jak to mají ženáči ve zvyku, naopak.Trvalo to víc jak půl roku, pak došlo i na sex. Bylo to tak trochu fiasko z jeho strany.Pak najednou zmizel. Ozval se mi víc jak za další půlrok s tím že by mě chtěl zase vidět, že mu chybím...Překvapil mně ale navrhla jsem mu že se sejdeme nad sklenkou vína. Nemohl, prý jeho manželka má termín a bude s ní muset každou chvíli do porodnice. Abych to zkrátila...v době kdy se se mnou stýkal jeho manželka podstupovala umělé oplodnění a když se mnou přestal komunikovat byla těhotná. Jak jsem se to dozvěděla tak jsem ho poslala někam. Ale typla bych, že na seznamce loví ženský dál.

starykocour
18.6.2019 15:30

Kalupinko, no sorry, ale baba co v 6 měsíci má už 20 kilo navíc a k tomu je protivná a štěká ... Taky byste se asi nechtěla milovat s hrochem co Vám jen nadává ... A v 9. měsíci bude mít navíc kolik ? Metrák ?

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip