Babinet.cz  /  Magazín  /  Čtenářské příběhy  /  Honza: Přítelkyně se neumí usmířit jinak, než sexem

Honza: Přítelkyně se neumí usmířit jinak, než sexem

15.2.2019 - redakce Babinet.cz

Ano, je li člověk zamilovaný, má na očích růžové brýle, uznávám. V mém věku už ale tyhle růžové brýle lidé nenasazují. Věkový rozdíl, který je tak mezi mnou a mou mladinkou partnerkou mi hraje do karet. Ledasco vím i znám, a tak k růžovým brýlím prostě není důvod. Všechno je báječné a úžasné. Ale tak jako to v životě bývá, má i tento nový živelný vztah jednu ohromnou vadu na kráse.

Moje mladá dvacetiletá partnerka je velmi vyspělá, inteligentní a stabilní. Je příjemné sledovat, jak mě miluje celou svou dívčí duší a leží mi u nohou, jenže zatím jí chybí schopnost dospělé komunikace. Lépe řečeno komunikace, která má přijít po problémech a bouřkách. Jde o to, že moje partnerka se neumí usmířit absolutně jinak, než milováním. Myslí si, že takhle se vždycky všechno vyřeší. Jenže ono nevyřeší. Chvíli to sice může fungovat a divoký sex opravdu může mnohé vyřešit, nebo při nejmenším alespoň odplavit napětí, nicméně já strádám. Po hádce si s ní chci sednout tváří tvář, koukat do jejích očí a debatovat. O tom, co bylo špatně, co jsem udělal já, o tom co udělala ona. Tohle s ní však nejde. Po jakékoliv hádce se přítelkyně vždy urazí a mlčí. Pak se zbaví šatů a začne mě svádět. Ze začátku se mi tenhle mladistvý styl líbil a užíval jsem si to. Už jsme spolu ale déle a tohle neřešení problémů je docela ubíjející. Když se k tomuto tématu pak snažím vrátit, odbude mě vždycky mávnutím ruky s tím, že už je to pryč. Ale takhle je pryč ono, tamto a nakonec všechno. Někde ve mně tyhle nevyřešené trable zůstávají.

Já o ni nechci přijít, ale takhle je to zřejmě dlouhodobě neudržitelné. Někdy se mi zdá být tak dospělá, krásná a smyslná žena. Ale jindy v ní spatřuju až příliš malé ztracené a umíněné dítě. Určitě mě právě tohle přitahovalo na samotném začátku a byla to rozhodně nepoznaná jízda. Ale jsem najednou zkroušený z toho, že takto mladé ženy asi mohou být opravdu jen milenkami. Nedokážou naplnit vztah se starším mužem vším, co takový muž potřebuje.

Honza, 51 let

 

Pokud se chcete i Vy podělit se svým příběhem, napište nám do redakce na bara.klimova@babinet.cz.

Redakčně zpracovala Bára Klímová

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

gemi
15.2.2019 18:20

ve vašem příběhu vlastně ani není žádná otázka, spíše popisujete - a to velice výstižně, průběh a hlavně vývoj takového nevyrovnaného vztahu.. nejste zřejmě jediný, kdo došel ke stejnému závěru - velice přiléhavě popsáno ve vašem posledním odstavci. Tento váš závěr se jeví jako úsudek zralého muže, kterému konečně spadly růžové brýle ... jenom ta původní očekávání byla evidentně hoodně nezralá .. nu což - učíme se celý život.. snad se dá dodat závěrem : dopřejte své milence, aby mohla i ona dozrát - a to se jí asi lépe podaří po boku věkově bližšího partnera, než jste vy.

kolcava
15.2.2019 19:35

Souhlasím s každým slovem gemi. Vždyť mezi vámi je rozdíl celé generace. Vás okouzlilo její ještě dětinské mládí, ale pro život, jak je z vašeho příběhu jasné, čekáte partnerku se vším všudy. Tj. také oporu a zázemí. Pokud byste uvažoval o společné budoucnosti, nastíním jen dvě z mnoha stránek budoucího vztahu, které nezmiňujete. 1. Děti. Vaše partnerka nemá zralost na to, aby vychovávala děti, a asi zatím ani nechce. Za deset let ale skoro jistě bude. Plánujete, že ještě budete spolu? Plánuje to ona? Troufl byste si mít děti po šedesátce? Je to fér vůči těm dětem? Spolužáci se jich budou stále ptát, kdy přijde tatéínek, proč vždycky chodí jen děda. Spolužáci budou s tatínky řádit, užívat si dobrodružství a sport, budete na to mit ještě sílu? děti an i nepůjdou do školy a vy budete mít důchodový věk? Možná jste dobře ekonomicky zabezpečený, ale z pozdních otců, které znám, všichni nakonec pocítili nutnost pořád vydělávat (např. se angažovat v podnikání, i když už si dávno plánovali užívat odpočinku), protože potřebovali nároky rodiny uspokojit nejen tady a teď, ale také na doby, kdy už tady nebudou. Je to velká zátěž. Znala jsem muže, který pod náporem těchto povinností a životního stylu, který juž jeho věu neodpovídal, zemřel, když jedno z jeho dětí bylo ještě batole a druhé na cestě. ŽE se to může stát i mladému otci? Ano, ale pravděpodobnost je mnohonásobně menší. 2. Sex. Pro vaši partnerku je teď sex středobodem světa. Užívá si, že se vám a jiným mužům líbí a vzrušuje je, a používá sex jajko svou hlavní zbraň ve vztahu s vámi a možná mužskou touhu po sexu s ní používá obecně jako nástroj jednání s muži. Vy teď s výkonností asi nemáte problém, ale jak dlouho? Jak to budete řešit, až vás její přístup začne spíš štvát, než vzrušovat? Co až přijdou problémy s prostatou? Bude si ona svůj základní nástroj působení na muže dál šetřit pro vás, anebo za ní zaklapnou dveře? No prostě: dovolte jí dospět a dozrát vedle někoho věkově přiměřenějšího, Nenuťte ji přeskočit ve svém životě celou generaci. Ona na to má právo. A vy, pokud byste jí to nedopřál, byste za to hodně zaplatil. Psychicky, zdravotně, životní nespokojeností a bojem o uchování sebevědomí a určitě i ekonomicky. ,

Batoh
16.2.2019 12:42

20 let holka potřebuje sex každý den pokud ho nemá tak vyvolá hádku a dostane ho a pak už nemusí nic řešit dostala to co chtěla. Mějte s ní denně sex 1 až 2x a pak si sní i v klidu pohovoříte.Mladá žena potřebuje mít hlavně orgazmus pokud to nemá není spokojená.

eMaR
6.3.2019 12:12

Musím se smát... 51 a 20... máte jen chvilku, tak to taky neřešte. Tedy pokud není snem vaší vyvolené, že se stane pečovatelkou na LDNce.... To máte částečnou lobotomii, nebo co? Buď jste nechutně bohat, nebo má ona celkem vážný problém ve vztahu k mužům. Utvářejí nás především zkušenosti a ty jsou nepřenosné. Uvědomte si to prosím. Váš vztah hodnotím jako nesourodý a předem odsouzený k zániku. Co bude za 10 let? Ona bude uvažovat o dítěti a vy o penzi. Vaše životy se naprosto míjejí. Pokud budete mít společného potomka, tak se maturity s největší pravděpodobností nedožijete. Přijde vám to OK? Vážně? Jo - a jste 1. chlap, co si stěžuje na tento typ řešení problému - to je vážně velká legrace...

starykocour
26.3.2019 08:53

A co jako očekáváš od holky v pubertě ? Že s Tebou bude probírat starověké filozofy ? A to se ještě dočkáš samoty, až Ti to Tvoje dítě dospěje opustí svého náhradního tatínka a najde si sobě rovného. To jako vážne nemáš na sobě věkově rovnou, zachovalo ženu ? To musíš dělat ramena na puberťačky a ještě si stěžovat, že na to vlastně nemáš ?

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip