Babinet.cz  /  Magazín  /  Čtenářské příběhy  /  Netrapte se (příliš) vráskami. Co dělat, aby pleť stárla co nejméně?

Netrapte se (příliš) vráskami. Co dělat, aby pleť stárla co nejméně?

13.2.2019 - redakce Babinet.cz

Většinu žen v dnešní společnosti při vyslovení slova "vrásky" napadne nejspíš, že jsou symbolem stáří. Co jiného bychom si také představili, když se z reklamy dozvíme jen tolik, že vrásky hezké prostě nejsou. A je tedy třeba s nimi bojovat – nejlépe pomocí těch nejlepších kosmetických přípravků. Jsou vrásky ale opravdu "ženským nepřítelem" číslo 1?

Vrásky se staly nežádoucím jevem, nepřítelem, vůči kterému je třeba bojovat všemi možnými prostředky. Málokdo se pozastaví nad tím, že vrásky jsou vlastně přirozené a generace před námi je pokládaly za něco zcela samozřejmého, a dokonce úctyhodného. Ze symbolu moudrosti se ale časem stal symbol stáří.

 

Vrásky jako zrcadlo povahy

Někdo má sklon k tvorbě vrásek větší, jiná žena si celkem bezpracně dokáže udržet hladkou tvář do vysokého věku. Roli ale nehraje jen dědičnost.

Do obličeje se může v podobě vrásek vtisknout i způsob myšlení a života člověka. Jistě jste také potkali nějakou kouzelnou pohádkovou babičku, která vás laskavým pohledem uklidnila a přesvědčila o tom, že vaše starosti se rozplynou jako voda. A porovnejte ji se současným trendem stavícím ženy do pozice, kdy se od nich očekává, že budou věčně vypadat jako mladé a jakýkoliv náznak vrásek zaženou botulotoxinovou injekcí.

Vrásky v okolí úst a očí, takzvané vrásky smíchu, svědčí o tom, že se dotyčný hodně a rád směje. Mohou tedy naznačovat třeba upřímnost a radost ze života.

Samozřejmě se ale každá žena snaží, aby se vrásky neobjevily zbytečně brzy a aby jich nebylo příliš. Proto bychom také neměli zapomínat na péči o pleť.

 

A jakých doporučení se držet, aby vaše pleť stárla co nejméně?

Chraňte se před UV zářením, používejte krémy s UV filtrem a dbejte na to, aby vaše pleť byla dostatečně zvláčňována.

Nekuřte. Po třiceti letech kouření s největší pravděpodobností poznáte, která žena kouřila a která ne.

Dopřejte si každé ráno masáž obličeje. Jemné poklepávání a masírování tváří prsty nebo jemným kartáčkem nejenže zajistí vaší pleti potřebnou elasticitu, ale také vás probere lépe než ranní káva.

Od určitého věku chraňte svou pleť krémem proti vráskám, který jí dodá speciální živiny.

Důležitý je i pitný režim a vyvážená dieta s dostatkem nenasycených mastných kyselin, vitaminu A, D a E i dalších živin.

 

Nesnažme se ale přemoci přírodu za každou cenu. Vrásky totiž nutně nemusejí být "ošklivé". Ke stáří prostě patří. Proč se ale nutně zaměřovat jen na fyzický vzhled a trávit hodiny před zrcadlem stýskáním si nad ubíhajícími léty? Může to znít jako klišé, ale starší člověk s postupem věku získává nejen vrásky, ale také životní zkušenosti a moudrost, o které se většině mladých může jen zdát. Tak proč z toho neudělat přednost?

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip