Babinet.cz  /  Magazín  /  Volný čas  /  Losos s nádechem divočiny

Losos s nádechem divočiny

Věra Oprchalová /vEruska/

Aljašský losos ve vlastní šťávě. Rybí výrobek, který je horkou novinkou v produkci norské tradiční značky King Oscar je právě v těchto dnech k dostání na pultech českých obchodů. Aljašský losos připlouvá do českých kuchyní ze studených vod Tichého oceánu, Beringova moře a Aljašského zálivu, přímo ze svého přirozeného prostředí.

Losos ve vlastní šťávě, King OscarRůžová plechovka skrývá kousky křehkého lososího masa zpracovaného tradiční metodou, s kůží i kostmi. Losos King Oscar se hodí k přípravě salátů, omáček, pomazánek, polévek a dalších pokrmů podle nejrůznějších receptů.

"Rozšířením naší nabídky o aljašského lososa vycházíme vstříc požadavkům českých zákazníků. Losos je obecně velmi oblíbenou rybou a v České republice to platí dvojnásob. Navíc naše zkušenosti ukázaly, že Češi jsou při přípravě pokrmů velmi hraví. Losos z divoké Aljašky jim nabízí skvělou příležitost, jak se prostřednictvím neobvyklých receptů realizovat," přiblížil Geir Arne Asnes, ředitel King Oscar.

Plechovku lososa King Oscar koupíte za příznivou cenu 33,90 Kč. 213 gramové balení vaše lososové choutky bohatě uspokojí a vystačí i na přípravu jednoduché večeře pro dva.

Zdraví v každé plechovce:

Mořské ryby jsou bohaté na životně důležité látky jako bílkoviny, vitaminy a minerály. Pokrmy z ryb jsou nejen dobré, ale jsou také lehce stravitelné a jsou proto součástí mnoha diet. Prospěšné látky naleznete nejen v čerstvých nebo mražených rybách. Zdravé jsou i rybí konzervy, protože tělu poskytují látky, které posilují srdce, mozek, kosti a chrání i kůži.

- Srdci prospívají nenasycené kyseliny Omega 3, jež působí blahodárně na kardiovaskulární procesy, posilují imunitu a příznivě ovlivňují i nervový systém.

- Bílkoviny obsažené v jedné konzervě lososa King Oscar pokryjí 40% denní potřeby dospělého člověka.

- Jedno balení lososa King Oscar stačí pokrýt denní potřebu vitaminu D.

- Fosfor, fluorid a železo posilují naše kosti.

- Acetylcholin zase výrazně zlepšuje paměť.

- Pro zdravou pokožku je užitečný vitamin B.

Pod značkou King Oscar se na českém trhu setkáme nejen s lososem, ale i s dalšími rybími výrobky - sardinkami, sleďovými a makrelovými filety, šproty a tresčími játry.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip