Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  Dieta: pár jednoduchých tipů, jak vydržet a uspět

Dieta: pár jednoduchých tipů, jak vydržet a uspět

16.1.2019 - redakce Babinet.cz

Chtěla byste začít držet dietu, ale bojíte se, že vám to zabere spoustu času a vy ten čas nemáte? Jistě, tak by to bylo, kdybyste se rozhodla pro složitou a časově náročnou dietu.

I když se o různých dietách dočtete spoustu krásných věcí, ve skutečnosti je málokterá žena vydrží držet více než dva dny. Mezi námi, kdo by také vydržel jíst jenom bílkoviny, počítat kalorie v každém jídle anebo třeba vyloučit ze svého jídelníčku všechno, co obsahuje cukr. Většina žen na takové věci nemá dnes vůbec čas.

 

Pár dietních tipů, které nezaberou moc času

Každý člověk má nějaké oblíbené jídlo a pití, kterého by se asi jen těžko vzdávat, kdyby musel. Jenže spousta lidí ze svého jídelníčku při dietě vyškrtává vše, co mají rádi. A pak zase musejí složitě hledat, čím by oblíbené pochutiny nahradili. Vy ale začněte jinak.

Ujasněte si, bez čeho se nechcete obejít. Pokud je to něco vyloženě kalorického, zkuste vymyslet méně tučnou nebo méně sladkou variantu. Třeba si do kávy místo smetany dávejte odstředěné mléko a cucejte mentolové bonbóny bez cukru. Zkrátka zůstaňte u svých zvyků, jen je trochu vybruste. Je dokázáno, že kdo si dopřeje něco dobrého, ten dokáže držet dietu déle než lidé, kteří jsou na sebe přehnaně přísní.

Začněte snídat cereálie. jejich výhodou je, že si jich můžete nakoupit kila a nezkazí se. Ráno alespoň nemusíte koumat, co si dáte na talíř. A navíc máte kontrolu nad tím, kolik kalorií sníte. Dávejte si je s odstředěným mlékem. Pak budete v práci cítit příjemný pocit sytosti, protože vám vláknina na dlouho zaplní žaludek.

Pamatujte si, že nejvíc vás zasytí jídlo se spoustou vody a vlákniny. Takže po talíři kuřecího vývaru se budete cítit najedení víc, než když si dáte kus kuřecích prsíček. Když vás pak honí mlsná dříve než tři hodiny po jídle, zkuste vypít dvě sklenice vody.

 

Doporučení:

1. Co udělat, když vás chutě přepadnou dříve něž tři hodiny po posledním jídle?

- vypijte dvě sklenice vody

2. Jaké je nejlepší snídaně, která je dietní a zasytí vás?

- cereálie s odstředěným mlékem

3. Jak si dopřávat kávu při dietě?

- místo smetany si do ní dejte odstředěné mléko.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip