Babinet.cz  /  Magazín  /  Společnost  /  Čeká vás pracovní pohovor? Pozor na Facebook

Čeká vás pracovní pohovor? Pozor na Facebook

12.1.2019 - redakce Babinet.cz

Usilujete o nové zaměstnání a čekáte netrpělivě pozvánku na pohovor? U onoho případného pohovoru se pak s nějakou to nervozitou počítá a zrovna za ni vám určitě nikdo hlavu neutrhne, nebojte se. Nejdřív ale k pohovoru musí vůbec dojít. A pozvánka nepřichází a nepřichází. Proč? Možná je zádrhel tam, kde byste jej ani nečekali.

Všechno jste přece udělali správně

Vyplatí se nepodceňovat veškerou přípravu na pohovor. Tedy biflovat informace o firmě, pilovat anglické fráze, oprášit PC znalosti a zbrusu nový kostýmek pověsit na ramínko. To všechno jste už udělali a po pozvánce stále ani památky? Tak pilně jste se přece na pohovor připravovali a se vším jste si dali maximální práci. A přesto … míček zůstal na vaší straně hřiště a nikdo vám nakonec pozvánku k pohovoru neposlal. Ale proč? Vždyť vaše kvalifikace přesně odpovídá, požadavky splňujete a zaslaný životopis je víc, než originální. Tak kde se jen mohla stát chyba? Hledali jste se navzájem a pohovoru nic nebránilo. Ale co když šance na pohovor zmařily sociální sítě a vaše prezentace na nich?

Nepřipravujete se jen vy

Příprava není jednostranná. V žádném případě ne. Kvalifikovaní a draví personalisté věnují určitý čas tomu, aby se na vás připravili a trochu se s vámi seznámili dřív, než překročíte práh jejich kanceláře. Přeletí váš životopis, zesumírují vaše schopnosti a zhodnotí vaši kreativitu. Zatím odpovídáte jejich představě. Jenže? Mají ještě jeden trumf v rukávu. Váš Facebookprofil.

Určitě vás nepozvou, když …

Všeho s mírou, říká staré dobré tvrzení. O Facebooku to platí dvojnásob. Je li něčí profil veřejně přístupný, majitel musí počítat s tím, že je to jeho sebeprezentace na stříbrném podnose. A že se tam občas dějí věci.

Posuďte tedy sami. Představte si, že jste personalista úspěšné a známé firmy. Pozvali byste si, i přes jiné kvality, na pohovor někoho, na jehož profilu bijí do očí tyto hrůzy?

  • Mám skvělí den. Musím se ale připravyt na pracovní pohovor

Katastrofa, děs a běs. Neznalost gramatiky je prostě neodpustitelná a dnešní doba může stokrát hrát na to, že se pravopis neřeší. On se řeší.

  • Mocinky prosínkuju, držte mi u pohovoru všechny palečky zlatínka

Jednak majitel profilu předbíhá, protože ho na pohovor ještě nikdo nepozval. A za druhé, ruku na srdce, za to stupidní zdrobňování asi ani nepozve.

  • Můj šéf je monumentální idiot. Navíc tlustý a plešatý

Vyjadřuje se takto uchazeč o stávajícím, nebo bývalém zaměstnavateli veřejně? To nejsou pro vaši firmu dobré vyhlídky.

  • Zase jsem byla v lihu, huráááá. Tento týden už po osmé

Holdujete až tak nadšeně alkoholu? Ne, na pohovor nechoďte, děkujeme.

  • Všechno vím, všechno znám a všude jsem byl. A tam kde jsem nebyl, jsem alespoň telefonoval

O takového chytráka v kolektivu vážně, vážně, vážně nikdo nestojí.

  • Všechno vidím negativně.

Pozitivní vize se vás ani trochu netýkají? Pak se vy netýkáte nás.

 

Napsala Bára Klímová

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip