Babinet.cz  /  Magazín  /  Život a vztahy  /  Čeká vás pracovní pohovor? Pozor na Facebook

Čeká vás pracovní pohovor? Pozor na Facebook

12.1.2019 - redakce Babinet.cz

Usilujete o nové zaměstnání a čekáte netrpělivě pozvánku na pohovor? U onoho případného pohovoru se pak s nějakou to nervozitou počítá a zrovna za ni vám určitě nikdo hlavu neutrhne, nebojte se. Nejdřív ale k pohovoru musí vůbec dojít. A pozvánka nepřichází a nepřichází. Proč? Možná je zádrhel tam, kde byste jej ani nečekali.

Všechno jste přece udělali správně

Vyplatí se nepodceňovat veškerou přípravu na pohovor. Tedy biflovat informace o firmě, pilovat anglické fráze, oprášit PC znalosti a zbrusu nový kostýmek pověsit na ramínko. To všechno jste už udělali a po pozvánce stále ani památky? Tak pilně jste se přece na pohovor připravovali a se vším jste si dali maximální práci. A přesto … míček zůstal na vaší straně hřiště a nikdo vám nakonec pozvánku k pohovoru neposlal. Ale proč? Vždyť vaše kvalifikace přesně odpovídá, požadavky splňujete a zaslaný životopis je víc, než originální. Tak kde se jen mohla stát chyba? Hledali jste se navzájem a pohovoru nic nebránilo. Ale co když šance na pohovor zmařily sociální sítě a vaše prezentace na nich?

Nepřipravujete se jen vy

Příprava není jednostranná. V žádném případě ne. Kvalifikovaní a draví personalisté věnují určitý čas tomu, aby se na vás připravili a trochu se s vámi seznámili dřív, než překročíte práh jejich kanceláře. Přeletí váš životopis, zesumírují vaše schopnosti a zhodnotí vaši kreativitu. Zatím odpovídáte jejich představě. Jenže? Mají ještě jeden trumf v rukávu. Váš Facebookprofil.

Určitě vás nepozvou, když …

Všeho s mírou, říká staré dobré tvrzení. O Facebooku to platí dvojnásob. Je li něčí profil veřejně přístupný, majitel musí počítat s tím, že je to jeho sebeprezentace na stříbrném podnose. A že se tam občas dějí věci.

Posuďte tedy sami. Představte si, že jste personalista úspěšné a známé firmy. Pozvali byste si, i přes jiné kvality, na pohovor někoho, na jehož profilu bijí do očí tyto hrůzy?

  • Mám skvělí den. Musím se ale připravyt na pracovní pohovor

Katastrofa, děs a běs. Neznalost gramatiky je prostě neodpustitelná a dnešní doba může stokrát hrát na to, že se pravopis neřeší. On se řeší.

  • Mocinky prosínkuju, držte mi u pohovoru všechny palečky zlatínka

Jednak majitel profilu předbíhá, protože ho na pohovor ještě nikdo nepozval. A za druhé, ruku na srdce, za to stupidní zdrobňování asi ani nepozve.

  • Můj šéf je monumentální idiot. Navíc tlustý a plešatý

Vyjadřuje se takto uchazeč o stávajícím, nebo bývalém zaměstnavateli veřejně? To nejsou pro vaši firmu dobré vyhlídky.

  • Zase jsem byla v lihu, huráááá. Tento týden už po osmé

Holdujete až tak nadšeně alkoholu? Ne, na pohovor nechoďte, děkujeme.

  • Všechno vím, všechno znám a všude jsem byl. A tam kde jsem nebyl, jsem alespoň telefonoval

O takového chytráka v kolektivu vážně, vážně, vážně nikdo nestojí.

  • Všechno vidím negativně.

Pozitivní vize se vás ani trochu netýkají? Pak se vy netýkáte nás.

 

Napsala Bára Klímová

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz