Babinet.cz  /  Magazín  /  Život a vztahy  /  SILVESTR doma: 5 tipů na zábavu, která nezklame

SILVESTR doma: 5 tipů na zábavu, která nezklame

29.12.2018 - redakce Babinet.cz

Pro někoho je silvestrovská noc výzvou k něčemu mimořádnému a pro jiného je tato poslední noc v roce úplně stejná, jako každá jiná. Proti gustu … Pokud však hodláte trávit letošní Silvestr v pohodlí domova v kruhu rodiny a přátel, připravili jsme pro vás pár tipů, které pořádně rozproudí zábavu. Nebudete se muset trmácet do žádného baru, a přesto se všichni královsky pobavíte.

 

Kdopak by se Menšíka bál

Než přejdeme k samotným tipům, letem světem bych ráda podotkla, že kolem sebe často slyším, jak Menšík a chlebíčky Silvestra prostě nedělají. Že tahle noc MÁ být jiná a snad i zapamatovatelná. Jistě, zasněžené hory a romantika v dřevěném srubu má něco do sebe a je to zážitek vskutku zapamatovatelný. A tak stejně si určitě zapamatujete to, že vám o téhle poslední noci někdo z davu pozvracel kalhoty, ztratili jste klíče, a na dešti jste půlhodiny čekali na půlnoc ve společnosti opilých slonů v porcelánu.
Ale to, jak Silvestr MÁ a NEMÁ vypadat, nikdo nelinkuje. Nenechte se proto těmito případnými nesmyslnými řečmi rozladit. Jste li třeba po rozchodu, nebo prostě tohoto Silvestra trávíte z jakéhokoliv důvodu sami, není to důvod ke smutku. Konec roku svádí k sentimentu a bilanci uplynulých dnů. Ale to, že momentálně sami sedíte v obýváku neznamená, že hned zítra vám nový den nepřihraje něco nečekaného. A konec konců Menšíkovo plamenné vyprávění o tom, jak je ženská logika BLBOST, přece není žádná trapná zábava.

 

5 tipů, jak se na Silvestra zabavit doma

Tak jak můžete letos zabavit sebe i své blízké a přátele? Nevíte? Zjistíte.

 

Dabing

Naprosto jednoduchá hra. Pustíte si filmovou scénku bez zvuku, a přítomní si dabují své postavy dle vlastního gusta. Teď možná obracíte oči v sloup, ale uvidíte, že je až nečekaně super vtipné, když Antonio Banderas popisuje, jak včera přesolil buřtguláš.

 

Nerozumíme

Napíšete na papírky jednodušší věty. Papírky vhodíte do klobouku a losujete. Ten, kdo losuje větu, si následně stiskne mezi přední zuby sirku a řekne vylosovanou větu. Zbytek zúčastněných hádá znění věty.

 

Co nejvíce věcí

S touto hrou jde ruku v ruce i trochu chaosu a nepořádku. Ale zase nic, nad čím by se nedalo přimhouřit oko. Jeden ze společnosti říká potichu abecedu a někdo jiný ho v jeden moment zastaví. Ten, kdo donese nejvíc předmětů začínající na dané písmeno, vyhrává.

 

Co to je?

Vyfotíte detail něčeho v bytě. Ostatní poté hádají, o co jde. Tato hra se tváří až podezřele nudně, ale netipli byste si, kolik zábavy se odehraje při hádání obyčejného detailu vypínače.

Jak to bylo?

A nakonec hra pro opravdové filmové znalce. Hra je o odpovědích a otázkách. Například se objeví otázka:  „Kde až si vystoupí cestující, kteří jedou vlakem ve filmu Slunce, seno, jahody?“

Poraďte i vy v komentářích nějakou zábavu, která má vždy úspěch.

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz