Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  5 nejčastějších důvodů vypadávání vlasů

5 nejčastějších důvodů vypadávání vlasů

14.12.2018 - redakce Babinet.cz

Vypadávání vlasů není bohužel ničím výjimečným a postihuje vysoké procento mužů i žen. Stojí za ním spousta aspektů. Často se hovoří především o dědičnosti, nicméně může toho být mnohem více. Pokud netušíte, co všechno se podílí na vypadávání vlasů, jste na správné adrese. My se totiž v následujících na ty nejznámější soustředíme podrobně. Oč se tedy může nejčastěji jednat?

Snížení hladiny železa v organismu

Železo patří mezi prvky, které lidské tělo potřebuje. Jeho úbytek v důsledku nevhodně volené stravy nepředstavuje nic výjimečného. Za zkoušku stojí určitě kvalitní doplňky stravy.

Potíže se štítnou žlázou

Máte potíže s štítnou žlázou? Pak je vypadávání vlasů pravděpodobně důsledkem této situace. Potíže mohou nastávat jak při snížené, tak i zvýšení funkci štítné žlázy. Struktura vlasů se stává mnohem křehčí, vypadávají a následně je nezbytná v krajním případě i transplantace vlasů.

Všudypřítomný stres

Současný životní styl většiny z nás je maximálně uspěchaný. Dlouhý pobyt v zaměstnání kombinovaný s neustálým řešením vypjatých situaci vede k tomu, že se člověk ocitá ve stresu. Právě on mnohdy stojí za vypadávání vlasů.

Chybějící estrogen

Ženy v období menopauzy a po ní trápí nedostatek estrogenu. Stejně tak se s vypadáváním vlasů mohou setkat novopečené maminky. V šestinedělí se ale hladina estrogenu postupně dostává do normálu a vlasy přestávají padat.

Nevhodná či nedostatečná péče o vlasy

Jak pečujete o své vlasy? Pouhé mytí sprchovým gelem rozhodně nestačí. Většina z nich dokáže pokožku a potažmo samozřejmě i vlasy hodně vysušovat. Stejně tak se poté lze setkat s přílišným vysoušením vlasů. Škodí jim také žehlení, barvení a další procedury.

 

Jak si pomoct? Alternativ existuje hned několik. Podívat se na mnohé z nich můžete například na Nanogen.cz.

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip