Babinet.cz  /  Magazín  /  Dům a zahrada  /  Jak vybrat správnou myčku?

Jak vybrat správnou myčku?

10.12.2018 - redakce Babinet.cz

Myčka je spotřebič, který se stal hlavně v 21. století velmi oblíbeným a dnes se už nachází ve většině domácností. Mytí se tak stalo mnohem efektivnější. Šetří čas a námahu, kterou po nedělním oběde určitě oceníte. Moderní technologie dnes šetří i mnoho eletřiny, a také vody. Na trhu máme mnoho provedení, které se liší dizajnem, velikostí, spotřebou, funkcemi… Pojďme si společně ukázat vlastnosti které by správná myčka měla mít.

Velikost

Faktor, který ovlivňuje prostor kam myčka půjde. Vetší modely dosahují šířku kolem 60 cm, menší kolem 45 cm. Při šířce 60 centimetrů mívají myčky vnitřní kapacitu pro umytí 12 až 14 jídelních souprav nádobí (jedna jídelní souprava nádobí podle normy IEC obsahuje talíř, hluboký talíř, dezertní talíř, pohár, čajový šálek s talířkem, nůž, vidličku, polévkovou lžíci, dezertní lžíci a lžičku). U užšího, 45 centimetrového modelu, se toto číslo pohybuje v průměru okolo 10 souprav, ale často je to méně.

Energetická třída

Energetická třída uvádí úspory na energiích v rozpětí od A po G, přičemž A je nejlepší hodnota a G nejhorší. Třída A je ale rozdělena na tři skupiny – A+, A++, A+++. Třída A + je o 25% úspornější než třída A, třída A ++ o 25% úspornější než třída A +.

Hlučnost

Velkým trendem v dnešním interiérovém designu je spojena obývací část s kuchyní. Tehdy je velmi nutné dobře zvážit hlučnost myčky. Tiché modely dosahují hlučnost okolo 43 dB, některé dokonce jen 39 dB. Ale i modely, které dosahují hlučnost okolo 47–48 dB se stále řadí mezi poměrně tiché.

Technologie

Praktickou funkcí, kterou jistě budete s oblibou používat, jsou senzory, které zjišťují jednak stupeň zašpinění nádobí, ale i množství nádobí v myčce. Podle získaných výsledků myčky umí samostatně upravit program tak, aby zajistily co nejlepší výsledky.

Velmi praktickou funkcí je možnost odložení startu mycího cyklu na později. Díky tomu si u lepších modelů lze přesně nastavit hodinu spuštění myčky. Nechte tak myčku běžet v době, kdy nejste doma, nebo během noci.

Myčka nádobí je spotřebič, který budete využívat denně. Proto je důležité vybrat tu správnou, která vám vydrží roky. Doporučujeme jsi nejdříve pročíst recenze různých modelu, které nám pomohou s výběrem.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip
  • Sháníte kvalitní kancelářské židle? Vyberte si ze širokého sortimentu v internetovém obchodě Hawaj.cz

  • Značkové parfémy a kosmetika, 3 prodejny v ČR, skladem přes 500 000 kusů parfémů a kosmetiky. Expresní doručení do 24 hod. EUROPARFEMY.cz

  • Bottega Veneta Knot Eau Absolue je famózní vůně pro výjimečnou ženu! Díky intenzivní směsici nejkvalitnějších surovin vznikla tato uhrančivá a dech beroucí dámská vůně.Ve smaragdovém srdci najdete inovativní orientální dámskou vůni

  • Vyhraj skvělé ceny v internetových soutěžích! Desítky atraktivních výher najdeš v nejrozsáhlejším katalogu České-soutěže.cz

  • Moringa s vysokým množstvím vlákniny zrychlí váš metabolismus. Pořiďte si dokonalý šperk pro vaše zdraví – Moringu olejodárnou v kapslích. Objednávejte přes www.HERBandME.cz

  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

  • Windomatic je elektrický vysavač na okna vybavený gumovou lištou. Stačí okno umýt čisticím prostředkem a potom ho vysušit přístrojem od Viledy. Windomatic je vybaven tlačítkem MAX, díky kterému snadno získáte ještě větší sací výkon.